Archiv: Společnost | Krimi


V neustálém strachu už několik dnů žije devětapadesátiletý karvinský psychiatr František Šviha. Někdo mu totiž vyhrožuje smrtí. Lékař tvrdí, že před lety by si z výhrůžného dopisu nic nedělal. Nyní je ale situace jiná. Před čtyřmi lety jej nožem napadl a vážně zranil šílený pacient. Šviha se bojí o život. Pořídil si proto plynovou pistoli, náboje, elektrický paralyzér a slzný plyn.

"Nikdy jsem netušil, že v tomto věku budu ordinovat jako na Divokém západě s koltem v šuplíku," svěřil se Šviha.

Výhrůžný dopis našel lékař v pondělí ráno na schodech u své ordinace. Když list otevřel, okamžitě si vzpomněl na několik let starou zkušenost. "Píše se tam, že tentokrát bude rána hluboká a smrtelná," uvedl.

Mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková potvrdila, že kriminalisté případ prošetřují. "Máme podezření, že se někdo dopustil násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Prověřujeme všechny okolnosti a kolegové nevynechají ani stopy, které by prokázaly souvislost s předchozím napadením," uvedla mluvčí.

V poslední době totiž případů napadení lékařů pacienty přibývá. Letos v květnu se terčem útoku stal třiašedesátiletý psychiatr z Prahy Karel Hynek. Mačetou na něj přímo v ordinaci zaútočil třicetiletý bývalý pacient. O dva měsíce dříve zastřelil v pražské Sarajevské ulici nespokojený pacient dvaapadesátiletého docenta ortopedického oddělení nemocnice Na Bulovce Václava Štědrého a poté si prostřelil hlavu.

Loni v květnu zastřelil sedmačtyřicetiletý muž v ordinaci v Ječné ulici v Praze svého zubaře. Útočník poté obrátil zbraň proti sobě a vážně si poranil hlavu. V nemocnici zemřel.