Archiv: Společnost | Krimi


Policie rozdala další obvinění v kauze vytunelovaných CS Fondů. Za mozky víc než devět let starého podvodu za nejméně 1,23 miliardy korun považuje podle zdroje ČTK bývalé šéfy zaniklé finanční skupiny Motoinvest a někdejší muže z představenstva Plzeňské banky Pavla Tykače a Jana Dienstla. Kromě nich se nejnovější obvinění z rozsáhlého podvodu týká ještě čtyř dalších mužů. "Toto je důležitá skupina pachatelů, kteří celý podvod připravili," řekl ČTK zdroj. V souvislosti s obviněním jim hrozí pět až 12 let vězení.

Tykač a Dienstl podle informací ČTK zatím usnesení o zahájení stíhání nepřevzali, policie po nich ale nepátrá, protože ví, kde jsou. Podle zdroje oba již telefonicky přislíbili, že se brzy na policii dostaví. Pak jim bude policejní usnesení předáno. Obviněným se člověk stává v okamžiku, kdy dostane usnesení, které obsahuje jména všech stíhaných, do ruky. Vedle Tykače, který je údajně na dovolené v zahraničí, a Dienstla patří mezi podezřelé i bývalý úředník ministerstva financí Jiří Kudlík, Emil Florián a Josef Novosvětský z představenstva investiční společnosti CS Fond a jednatel společnosti Crassus Petr Müller.

Mluvčí pražského vrchního státního zastupitelství Irena Válová se nechtěla k případu příliš vyjadřovat. Na dotaz ČTK pouze sdělila, že v kauze podvodu policie postupně obviňuje šest podezřelých. K jejich jménům se vyjádřit odmítla. Ze šesti podezřelých byli podle Válové obviněni čtyři lidé.