Česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová vyhrála hned první závod Světového poháru, do kterého se po mateřské přestávce přihlásila. Deset kilometrů volnou technikou v rakouském Ramsau zvládla čtyřnásobná olympijská medailistka nejrychleji a 171 dnů po narození dcery Lucie zvítězila téměř o půl minuty před Estonkou Kristinou Šmigunovou.

Se Světovým pohárem se Neumannová před těhotenstvím rozloučila 16. března 2002. Na volné třicítce tehdy v Oslu doběhla osmá. Letos v září začala třicetiletá rodačka z Písku opět trénovat a vyhrála osmý závod SP v kariéře. Poprvé se přitom radovala z triumfu v tomto seriálu před jedenácti lety právě v Ramsau, před čtyřmi lety zde získala na klasické pětce bronz z mistrovství světa. V Rakousku si přitom Neumannová nechtěla dávat vysoké cíle, na stupně vítězů prý rozhodně nemyslela.

Na trať vyrazila zlehka a především svojí technikou převyšovala ostatní soupeřky. Když jí na mezičasech hlásili, že je první, moc se jí to nezdálo, protože všechny favoritky startovaly za ní. "Věděla jsem, že jedu v pohodě, ale tempo tak na patnáctku," myslela si na trati. Od poloviny trati se usadila na prvním místě. "Nevím, co se děje. Já to nechápu," nevěřícně kroutila hlavou pod výsledkovou tabulí, když stále zůstávala na prvním místě, zatímco cílem projížděly nejlepší závodnice sezony. Za skvělý výsledek by před závodem považovala šesté až osmé místo.