Zprávy | Z archivu rubriky


Finanční policie obvinila manželku uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře z praní špinavých peněz a státní zastupitelství jí obstavilo luxusní vilu v Černošicích u Prahy. "Žena je podezřelá z toho, že umožnila manželovi zastřít původ části finančních prostředků, které pocházely z jím spáchané trestné činnosti," informovala ČTK mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová. Zastírání původu peněz podle ní spočívalo především v nákupu a následné přestavbě a rekonstrukci rozsáhlé nemovitosti v Černošicích. "Příjmy obviněné ženy jsou podle dosavadních zjištění ve zjevném nepoměru s náklady vynaloženými na pořízení a úpravy tohoto domu," zdůraznila Kosinová. Státní zastupitelství vilu Krejčířové v hodnotě asi 400 miliónů korun obstavilo.

Advokát Kateřiny Krejčířové Tomáš Sokol, který obhajuje i jejího uprchlého manžela, už podal kvůli obvinění klientky stížnost. "Poté, co si celý národ i s politiky odhlasoval, že je Krejčíř zločinec, je logické, že musí být zlikvidována i jeho manželka," okomentoval nové stíhání pro ČTK Sokol.

Právě při domovní prohlídce černošické nemovitosti Krejčířové 18. června její manžel přítomným policistům zmizel. Podle policie jde o nebezpečného muže, kterému teď k dřívějším obviněním za majetkovou trestnou činnost přibyla i obvinění ze zločinného spolčení, osnování dalšího podvodu a dokonce i z přípravy vraždy celníka. Sokol považuje Krejčířovo stíhání za nesmyslné.

Do potyčky s 15 podnapilými muži se dostali v neděli u Žulové na Jesenicku tamní policisté. Konflikt začal devětadvacetiletý muž z Vidnavy, který hlídku napadl s nožem v ruce a poškodil jí i služební vůz. Muže, kteří na policisty poštvali i psa, pak až po třech dnech zpacifikovala zásahová jednotka. Dva z násilníků obvinili vyšetřovatelé z několika trestných činů. Soud na ně v pátek uvalil vazbu.

Do potyčky se policisté s útočníky dostali, když pátrali po viníkovi dopravní nehody. "Do stojícího auta v Žulové v neděli čelně narazil jiný řidič. Z místa nehody poté viník i se zcela zdemolovaným autem odjel," řekl ČTK šéf jesenické policie Tomáš Kužel. Policejní hlídka se potom vydala viníka hledat podle olejových stop, které zničený vůz na silnici zanechal. Auto pak objevila u opuštěné usedlosti u Žulové. "Poté, co policisté začali auto prohlížet, vyšel z usedlosti devětadvacetiletý podnapilý muž a začal jim sprostě nadávat. Poté se vrátil s nožem, kterým propíchl policistům dvě pneumatiky u služebního auta a začal jim následně i s nožem vyhrožovat," uvedl ředitel. Policisté po varování vystřelili z pistole do vzduchu a z usedlosti vyběhlo dalších zhruba 15 třicetiletých mužů. "Násilníka poté osvobodili a odvedli do domu. Zákrok policistů nemohla dokončit ani přivolaná posila," uvedl Kužel. Útočníky pak z domu vyvedla ve středu až zásahová jednotka.

Vyšetřovatel muže, který policisty napadl s nožem, obvinili z útoku na veřejného činitele, z poškozování cizích věcí a výtržnictví. O rok mladšího muže z Žulové, který se potyčky aktivně účastnil a na policisty poštval také psa, obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí, výtržnictví a útoku na veřejného činitele.