Zprávy | Z archivu rubriky


Do druhé poloviny se dostal mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Jeho 42. ročník vyvrcholí v sobotu předáním cen. Jednu z nich, Křišťálový globus za celoživotní přínos světovému filmu, má převzít americký herec, režisér a producent Danny DeVito.

Už podruhé připravil karlovarský festival pro filmové fanoušky, kterým se nechce do postele, sekci nazvanou Půlnoční filmy. A tak se zpravidla ve třech sálech současně rozbíhají s úderem čtyřiadvacáté hodiny projekce snímků, jejichž hrůzostrašné příběhy nenechají diváky v klidu - hororů. Hraní na nervy vyvažuje Česká televize od 1. do 6. července nabídkou svých večerníčků, letos z dílny legendy české animace Břetislava Pojara. I dospělí si proto mohou po půlnoci v jedné z projekcí vychutnat příběhy kluků z Trnkovy Zahrady, potkat populární medvědy u Kolína a přesvědčit se například o tom, že k princeznám se nečuchá.

Karlovarský festival provázejí i večírky s gastronomickými zážitky. Zejména Grandhotel Pupp takzvaným degustačním menu překvapuje mlsné jazýčky ze všech koutů světa. Obyčejní smrtelníci včetně filmových fanoušků si však musí nechat zajít chuť, protože cena mnohonásobně překračuje jejich finanční možnosti. Zážitková gastronomie však čeká účastníky festivalových akcí včetně vyhlášených večírků po zahájení a zakončení této prestižní filmové přehlídky. Letošní novinkou cukrářů byly tři čokoládové fontány. V jedné tekla mléčná, v druhé hořká a ve třetí bílá čokoláda, do jejichž proudu si zájemci namáčeli na špejli nabodnuté kousky tropického ovoce a jahod.