Osmnáctiletý český skokan na lyžích Roman Koudelka v závodě Světového poháru v rakouském Villachu obsadil čtvrté místo a dosáhl tak nejlepšího umístění v SP v kariéře. Vítězství si opět připsal dosavadní suverén sezony Thomas Morgenstern. V prvním kole skončil Koudelka na desátém místě, když skočil 90,5 metru. V druhém si ale o tři a půl metru polepšil a dlouho držel třetí místo. Přeskočil ho až poslední muž na můstku Morgenstern, který doletěl na značku 96 metrů. Do druhého kola se z českých reprezentantů probojoval také Martin Cikl a i jemu se dařilo. Jednadvacátá příčka po devadesátimetrovém skoku pro něj znamenala nejlepší výsledek a první body v SP v kariéře.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila na úvod nového ročníku Světového poháru v jízdě v boulích v Tignes páté místo. Ve francouzském zimním středisku slavila páté vítězství v SP v kariéře Rakušanka Margarita Marblerová, za kterou česká reprezentantka zaostala o 1,13 bodu. Soutěž mužů vyhrál Pierre-Alexandre Rousseau z Kanady, čeští lyžaři Lukáš Vaculík a Václav Novák skončili v páté desítce.

Český biatlonista Zdeněk Vítek obsadil ve čtvrtečním individuálním závodě na 20 km ve slovinské Pokljuce čtrnácté místo a poprvé v sezoně bodoval ve Světovém poháru. Premiérový triumf v seriálu si připsal Nor Emil Hegle Svendsen, jenž jako jeden ze tří závodníků ani jednou ze dvaceti střel neminul. Body získal i dvojnásobný medailista z letošního MS Michal Šlesingr, jenž si stejně jako Vítek připsal tři trestné minuty, téměř o půlminuty pomalejší běh ho však odsunul na devatenácté místo. Další čtyři čeští reprezentanti skončili daleko za bodovanými místy.

Basketbalistky Brna porazily v šestém kole Evropské ligy v Polsku tým Lotos Gdyně 93:78 a udržely si první místo ve skupině C. O jejich úspěchu rozhodla úvodní čtvrtina, kterou české mistryně zásluhou takřka neomylné střelby vyhrály 35:23. Nejlepší střelkyní Brna byla Vítečková s 22 body.

Plavec Michal Rubáček vylepšil v úvodním dnu mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Debrecínu český rekord na motýlkářské stovce. Čas 52,47 sekundy stačil jednadvacetiletému znojemskému závodníkovi na účast v semifinále, dál už však nepostoupil a celkově obsadil dvanácté místo. Rubáčkův předchozí národní rekord v této disciplíně měl od listopadového mítinku v Brně hodnotu 53,30.

Bolek Polívka prohrál spor o Valašské království. Podle soudkyně ostravského krajského soudu sice v roce 1993 v televizním pořadu Manéž Bolka Polívky poprvé použil označení valašský král, ale projekt Valašského království vybudoval dlouholetou prací tým kolem Tomáše Harabiše. Ten s Polívkou do roku 2000 spolupracoval a umělec mu dokonce povolil umístit na takzvané valašské pasy svůj podpis. Polívka se jednání neúčastnil. Podle jeho právníka ale kauza pravděpodobně nekončí a klient se odvolá. "Spor je o tom, že pan Harabiš a jeho tým parazitují na popularitě Bolka Polívky," řekl po procesu Polívkův právník. Podle něj si všichni při slovech Valašské království vybaví právě herce a komika. Stejný názor má i Harabiš. "Je za námi téměř desetiletá práce. Shánění peněz a vymýšlení akcí," řekl. Podle něj jsou příčinou sporu peníze. "Po letech si uvědomili, že projekt je úspěšný a mohl by z toho něco mít. Oni chtějí parazitovat na naší práci," dodal.

Podle soudu označení valašský král poprvé použil Polívka ve svém televizním pořadu. V rove 1993 jej korunoval herec Radoslav Brzobohatý. Tehdy to ale nesouviselo se záměrem vybudovat fiktivní království. O několik let později přišel Harabiš s myšlenkou vydání valašských pasů. Z původní recesistické akce se vyklubal obchod a lukrativní podnikatelská činnost, na kterou pak Harabiš navázal založení společnosti Valašské království. V roce 1997 Polívka souhlasil s uvedením svého jména a podpisu v pasech a dokonce nabídl jejich držitelům slevy při návštěvě své farmy a divadelních představení.