Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští hokejisté prohráli v prvním přípravném utkání před mistrovství světa ve Skalici se Slovenskem 1:4. Domácí rozhodli o výhře už v první třetině. O jedinou branku českého výběru se postaral nováček Marek Kvapil.

Hokejisté Karlových Varů porazili v prvním finále extraligy 4:1 mistrovskou Slavii Praha. Série na čtyři vítězné duely pokračuje v sobotu druhým duelem opět na západě Čech.

Předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý nevyloučil, že by některé hráče národního týmu mohl stihnout zatím neurčený trest za to, že po středečním prohraném duelu světové kvalifikace se Slovenskem do ranních hodin hýřili v jednom z pražských barů, kam si podle bulvárního tisku pozvali i prostitutky. "Jejich jednání je naprosto nepřípustné. Nesvědčí to o vztahu těchto hráčů k reprezentaci a vypovídá to o jejich morálce," řekl ČTK Mokrý. U akce prý nechyběli kapitán Tomáš Ujfaluši, Milan Baroš, Marek Jankulovski, Radoslav Kováč, Martin Fenin, Marek Matějovský a Václav Svěrkoš. Vedení svazu jednání hráčů pobouřilo. K okamžitému potrestání ale zatím nesáhlo, protože pro takový případ nemá oporu v legislativě. Hráči totiž vyrazili na večírek po skončení zápasu a reprezentačního srazu v osobním volnu, takže se na ně už nevztahovala práva a povinnosti člena národního týmu podle reprezentační smlouvy.

Tomáš Verner je nejlepším krasobruslařem sezony 2008/09, za což získá prémii 45.000 dolarů (zhruba 900.000 korun). Dvaadvacetiletý český reprezentant v žebříčku, který na svých internetových stránkách zveřejnila mezinárodní federace ISU, odsunul na druhé místo stříbrného medailistu z mistrovství světa Kanaďana Patricka Chana, třetí skončil světový šampion Evan Lysacek z USA.

V Praze se o víkendu utkají čtyři nejlepší volejbalové kluby Evropy o vítězství v Lize mistrů. Na turnaji Final Four, který se poprvé v historii uskuteční jinde než na půdě jednoho z účastníků, se v dresu italské Maceraty představí i český blokař Martin Lébl. Jeho tým se v sobotním semifinále utká s dalším italským celkem Trentinem, protože evropská federace CEV se snaží zamezit tomu, aby finalisté byli ze stejné země. Vítěz tohoto zápasu se ve finále utká s vítězem semifinále mezi ruským Odincovem a řeckým Iraklisem Soluň.

Řadu bezpečnostních opatření, která by měla zamezit narůstajícímu počtu tragédií při rallye, přichystala Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky (FAS AČR). Opatření by měla fungovat s okamžitou platností již od nejbližší soutěže, kterou bude Rallye Šumava od 17. do 19. dubna. Jestliže se situace rapidně nezlepší, je prezident AČR Roman Ječmínek připraven závody rallye zcela zrušit. K ráznému kroku přinutila federaci i poslední tragédie z Valašské rallye, kde kvůli své neukázněnosti zahynuli tři diváci.