Zprávy | Z archivu rubriky


Olympijská vítězka Kateřina Emmons byla vyhlášena nejlepší sportovní střelkyní světa za uplynulý rok. Tradiční anketu Mezinárodní střelecké federace ovládla společně s korejským reprezentantem Čin Čong-o, který rovněž získal v Pekingu zlatou a stříbrnou medaili. Emmons vyhrála také domácí anketu o nejlepšího střelce roku, jejíž výsledky byly vyhlášeny v Plzni.

Fotbalisté Viktorie Žižkov v zimní Tipsport lize získali druhé vítězství. Po úterním úspěchu s Jabloncem předposlední tým první ligy zvládl ve čtvrtek i další duel se severočeským týmem a Liberec porazil 2:0 díky brankám Vaculíka a Folwarczného ze závěrečné půlhodiny. Žižkov se tak hodně přiblížil postupu do čtvrtfinále.

Až do konce června roku 2012 prodloužil kapitán Erich Brabec smlouvu se Slavií Praha. Fotbalista stvrdil nový kontrakt podpisem na kondičním soustředění mužstva v Krkonoších. Klub to uvedl na svých internetových stránkách. Brabec zatím odehrál 40 ligových utkání, v nichž vstřelil jednu branku. V podzimní části sezony nechyběl v ligových zápasech a v evropských pohárech ani minutu.

Tenisový turnaj v Hobartu bude mít české finále. Po Ivetě Benešové vyhrála v semifinále i osmnáctiletá Petra Kvitová, která porazila 6:4 a 6:2 Virginii Razzanovou z Francie a o titul si na okruhu WTA zahraje poprvé v kariéře.

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek jsou jedinými českými tenisty mezi nasazenými hráči na Australian Open. Mezi ženami se po propadu dlouholeté české jedničky Nicole Vaidišové mezi nasazené nikdo nedostal. Nikdo ze sedmi českých tenistů, kteří se ve čtvrtek postavili na kurt, neuspěl v kvalifikaci na grandslamové Australian Open. V druhém kole vypadl Lukáš Dlouhý a hned po prvním zápase skončil boj o účast na úvodním grandslamu sezony pro všech šest jeho krajanek, které do kvalifikace v Melbourne nastoupily. Ve hře o postup tak už zůstává jen Pavel Šnobel, kterého čeká v pátek zápas druhého kola proti Němci Simonu Stadlerovi. K účasti v hlavní soutěži potřebuje vyhrát celkem třikrát.

Třiadvacetiletý David Svoboda byl podruhé v kariéře vyhlášen nejlepším českým moderním pětibojařem roku. Obhájce vítězství v anketě získal rekordních 210 bodů a s přehledem porazil druhého Michala Michalíka a třetího Ondřeje Polívku. Výsledky byly ve čtvrtek vyhlášeny v Praze.