Zprávy | Z archivu rubriky


Český cyklista Roman Kreuziger se v nejdelší etapě letošní Tour de France, která po 224 km skončila náročným stoupáním do stanice lanovky Andorre Arcalis, neudržel s nejlepšími a obsadil 35. příčku s odstupem 4:48 na vítěze, francouzského debutanta Brice Feillua. V průběžném pořadí klesl o tři místa na 14. pozici.

Fotbalista Pavel Nedvěd zvažuje podle italského tisku angažmá v Interu Milán, který má o bývalého kapitána české reprezentace velký zájem. Deník Tuttosport napsal, že český záložník už o případné spolupráci mluvil se šéfem italského mistra Massimem Morattim a trenérem Josém Mourinhem. Nedvěd podle listu s přestupem do Milána váhá, protože si není jistý, zda by tím nepopudil fanoušky Juventusu, s kterým se letos po osmi letech rozloučil. Držitel Zlaté míče z roku 2003 navíc stále neoznámil, jestli bude ve fotbalové kariéře pokračovat.

Slovenský fotbalista Matej Krajčík a tuniský reprezentant Hocine Ragued se definitivně stali posilami Slavie Praha. Defenzivní záložník Ragued podepsal se Slavií smlouvu na čtyři roky, Krajčík na rok s následnou roční opcí. Oba přišli jako volní hráči, Ragued z belgického Monsu, Krajčík z italské Regginy. Počet posil mistrovského celku tak vzrostl již na osm. Již dříve Slavia získala Benjamina Vomáčku, Vitalije Trubilu, Stanislava Vlčka, Risto Naumova, Ondřeje Čelůstku a Adama Hlouška.

Fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil se stal posilou francouzského mistra Girondins Bordeaux. Zatímco v uplynulé sezoně bojoval s Pamplonou o záchranu ve španělské lize, nyní se může těšit na zápasy v Lize mistrů.

Hokejový útočník Aleš Kotalík podepsal v zámořské NHL tříletou smlouvu s vedením New Yorku Rangers. Za dané období si podle informací televizní společnosti TSN vydělá bývalý hráč Edmontonu celkem devět milionů dolarů. Český reprezentant byl po uplynulé sezoně volným hráčem.