Zprávy | Z archivu rubriky


Olympijská vítězka z Londýna Miroslava Knapková byla dnes v Praze podle očekávání vyhlášena nejlepší českou veslařkou roku. Dvaatřicetiletá skifařka tak již popáté v kariéře ovládla anketu o Posádku roku. Druhé místo obsadil stříbrný medailista z Londýna Ondřej Synek, třetí skončily sestry Jitka a Lenka Antošovy.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Naganu v závodu na 1000 metrů sedmé místo a na poloviční trati byla devátá. V průběžném pořadí obou disciplín jí patří devátá pozice. Dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková v Naganu na krátkých tratí nestartuje.

Biatlonistka Gabriela Soukalová dojela ve stíhacím závodu Světového poháru v rakouském Hochfilzenu jedenáctá. Opět potvrdila životní formu na začátku sezony, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. V průběžném pořadí seriálu Soukalová uzavírá elitní desítku.

Biatlonista Ondřej Moravec skončil ve stíhacím závodu Světového poháru v Hochfilzenu šestnáctý. Oproti pátečnímu sprintu si navzdory třem chybám na střelnici polepšil o sedm míst a dosáhl druhého nejlepšího výsledku v sezoně.

Golfistka Klára Spilková neudržela v závěrečném turnaji okruhu LET v Dubaji umístění hned za elitní desítkou a po čtvrtém kole se propadla na dělenou 34. příčku. V redukovaném finančním žebříčku ale figuruje na 80. místě, díky čemuž uhájila příslušnost mezi evropskou elitou i pro příští rok.

Po roční pauze zaviněné těžkým zraněním kolena se snowboardistka Eva Samková vrátila do Světového poháru čtrnáctým místem v úvodním závodu ve snowboardcrossu v rakouském Montafonu. Vítězně vstoupila do sezony obhájkyně prvenství v seriálu Kanaďanka Dominique Maltaisová, která si dojela pro osmý triumf v kariéře.