Zprávy | Z archivu rubriky


Aleš Loprais vyhrál v kategorii kamionů devátou etapu Rallye Dakar a připsal si první vítězství v letošním ročníku. Martin Kolomý jedoucí rovněž s tatrou skončil čtvrtý a posunul se o jednu příčku na druhé místo průběžného pořadí. Na nového lídra soutěže Rusa Eduarda Nikolajeva s kamazem ztrácí necelých 18 minut. O vedení přišel Nizozemec Gerard de Rooy, kterého postihly problémy s turbodmychadlem. Navzdory dnešnímu vítězství a De Rooyovu výpadku Loprais zůstal na šestém místě, na Nikolajeva má odstup půldruhé hodiny.

Další nesmírně cenné a vybojované vítězství si dnes na Australian Open připsal na konto Radek Štěpánek. Hrdina finále Davisova poháru otočil nepříznivý vývoj duelu s Viktorem Troickým a Srba udolal v pěti setech. "Nikdy jsem to neříkal, ale jsem na sebe doopravdy hrdej. Nepoložil jsem to, i když jsem v tom stavu, v kterým jsem," řekl Radiožurnálu Štěpánek, který před Australian Open jeden turnaj nehrál kvůli infekci oka a minulý týden si natáhl mezižeberní svaly.

Švýcaři přivítají české tenisty v prvním kole Davisova poháru podle očekávání bez Rogera Federera. Druhý hráč světového žebříčku a vítěz 17 grandslamů v nominaci chybí. Jedničkou domácího týmu pro zápasy od 1. do 3. února v Ženevě bude Stanislas Wawrinka.

Ve věku 81 let zemřel bývalý házenkářský brankář a poté dlouholetý úspěšný trenér Jiří Vícha, který v roce 1972 dovedl československou reprezentaci ke stříbru na olympijských hrách v Mnichově. Podlehl vážné dlouhé nemoci. Informoval o tom Český olympijský výbor.