České tenistky popáté za sebou postoupily do semifinále Fed Cupu. Obhájkyně prvenství porazily v 1. kole Světové skupiny v Ostravě Austrálii 4:0, když rozhodující třetí bod přidala v souboji týmových jedniček Petra Kvitová. Se Samanthou Stosurovou sice prohrála úvodní sadu, ve druhém setu ale odvrátila mečbol a po více než dvou hodinách zvítězila 2:6, 7:6 a 6:4. V závěrečné čtyřhře porazily Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou finalistky debla na Australian Open Casey Dellacquaovou a šestnáctiletou Ashleigh Bartyovou 6:0 a 7:6. Úvodní dvě dvouhry vyhrály v sobotu Kvitová a Lucie Šafářová. Svěřenkyně kapitána Petra Pály usilují o třetí triumf ve Fed Cupu po sobě. "Jsem nadmíru spokojená. Myslím, že to byl jeden z mých nejlepších zápasů této sezony. Vyhrály jsme, ale nebylo to jednoduché. Každý zápas byl nahoru dolů," řekla Kvitová v televizním rozhovoru poté, co přímo na kurtu oslavila se zbytkem týmu postup tradičním pokřikem "My tu mísu stejně vyhrajem".

Lukáš Krpálek jako první český judista v historii vyhrál prestižní Grand Prix v Paříži, a úspěšně tak vstoupil do roku 2013. Ve finále kategorie do 100 kilogramů porazil světovou pětku Temuulena Battulgu z Mongolska a navázal na bronz z mistrovství světa 2011, který získal v hale Bercy, kde se bojovalo i tentokrát. Krpálek zároveň poprvé v kariéře vyhrál turnaj Grand Prix, dosud bylo jeho maximem druhé místo v Düsseldorfu z roku 2010.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Inzellu třetí místo v závodě na 3000 metrů. Suverénní vítězkou se na německém oválu stala Nizozemka Ireen Wüstová, za její krajankou Diane Valkenburgovou zaostala česká reprezentantka o desetinu sekundy. Pětadvacetiletá Sáblíková si po prodělaných potížích se zády upevnila vedení v SP na dlouhých tratích.

Čeští hokejisté porazili na Švédských hrách Rusko 2:1. O výhře svěřenců kouče Aloise Hadamczika rozhodly branky Zbyňka Irgla a Václava Nedorosta, spolehlivý výkon podal gólman Jakub Kovář. O konečném pořadí rozhodne souboj Švédska a Finska. V brance českého týmu se poprvé na turnaji objevil Jakub Kovář. Hokejisté Finska pak porazili v závěrečném utkání domácí Švédsko 5:2 a turnaj vyhráli. Češi skončili druzí.

Česká biatlonistka Veronika Vítková obsadila osmé místo ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. I přes tři chyby na střelnici vyhrála Norka Tora Bergerová a má ze šampionátu už třetí medaili. Druhá skončila Polka Krystyna Palkaová, třetí byla Ukrajinka Olena Pidhrušná. Další české biatlonistce Gabriele Soukalové vůbec nevyšla střelba a se čtyřmi chybami klesla ze čtrnácté pozice na startu na dvacáté místo.

Biatlonista Emil Hegle Svendsen získal na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě už třetí zlatou medaili. Nor ve stíhacím závodu na 12,5 km porazil ve finiši Martina Fourcada z Francie. Domácím se nedařilo, Ondřej Moravec byl až jednatřicátý.

Sdruženář Miroslav Dvořák se poprvé v kariéře prodral na stupně vítězů ve Světovém poháru. Český reprezentant doběhl třetí v závodu v Almaty, do něhož odstartoval z osmé pozice po skokanské části. Výhru na desetikilometrové trati uhájil po skoku vedoucí Christoph Bieler z Rakouska. Druhý z českých reprezentantů Tomáš Slavík dojel v Almaty jedenáctý. "Jsem nadmíru spokojený, že se to povedlo, i když konkurence tady byla slabší. Jsem rád za výkon na můstku, protože jsem se poslední měsíc při skoku malinko trápil, ale teď to jde nahoru," řekl Dvořák ČTK v telefonickém rozhovoru.

Sébastien Ogier z Francie vyhrál Švédskou rallye a po premiérovém triumfu týmu Volkswagen se ujal i vedení v mistrovství světa. Z čela pořadí sesadil vítěze úvodní Rallye Monte Carlo Sébastiena Loeba v citroënu, který na severu Evropy skončil druhý. Do čela celkového pořadí se Ogier posunul díky bonusu za vítězství v závěrečné superspeciální rychlostní zkoušce. Martin Prokop ve fiestě obsadil stejně jako v Monte Carlu sedmé místo.

Před 45 lety, 11. února 1968, vybojoval na zimních olympijských hrách ve francouzském Grenoblu skokan na lyžích Jiří Raška první zlatou medaili ze zimních olympijských her pro Československo. Nezapomenutelné Raškovo vystoupení se odehrálo na středním můstku v lyžařském středisku Autrans. Bezchybný skok z prvního kola dlouhý 79 metrů, jejž rozhodčí ohodnotili nejvyšší známkou v soutěži, potvrdil Raška i jistým výkonem v kole druhém (72,5 m).