Česká snowboardistka Ester Ledecká získala druhý titul juniorské mistryně světa. V tureckém Erzurumu po vítězství ve středečním obřím slalomu triumfovala i v paralelním slalomu.

Tenistka Andrea Hlaváčková neprošla na elitním turnaji v Indian Wells v prvním kole dvouhry přes bývalou světovou dvojku a vítězku dvou grandslamů Světlanu Kuzněcovovou. Deblová specialistka a olympijská medailistka prohrála se zkušenou Ruskou 3:6 a 1:6. Ve čtvrtek se v Indian Wells představí světová sedmička Petra Kvitová a také Klára Zakopalová, Hradecká i Lukáš Rosol.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila potřetí za sebou sedmá na mistrovství světa v norském Vossu. Česká boulařka postoupila ze sedmého místa v kvalifikaci mezi šestnáctku účastnic pátečního paralelního závodu, další česká jezdkyně Tereza Vaculíková obsadila 25. místo. V prvním kole paralelního závodu, který v pátek začne ve 14:00, se Sudová utká s Američankou Mikaelou Matthewsovou a ve čtvrtfinále případně s vítězkou kanadského sourozeneckého souboje Chloe a Justine Dufourových-Lapointeových.

Biatlonistka Gabriela Soukalová skončila osmá v dnešním vytrvalostním závodu Světového poháru na 15 km v dějišti příštích olympijských her Soči. Soukalová dobře běžela, ale připsala si dvě trestné minuty. Poprvé terč netrefila při druhé zastávce na střelnici. Víc mrzet musela českou reprezentantku druhá chyba, při které minula úplně poslední terč v soutěži a přišla o pátou pozici.

Český hokejista Roman Červenka se ve středečním utkání NHL podílel jednou trefou na výhře Calgary 4:1 nad San Jose. Sedmadvacetiletý útočník ukončil osmizápasový gólový půst v páté minutě, kdy z dorážky otevřel skóre utkání. U třetí branky týmu si připsal asistenci Jiří Hudler, který si v posledních třech duelech připsal šest přihrávek.

Hokejový obránce Ondřej Němec národní tým na mistrovství světa neposílí. Světový šampion z roku 2010, který momentálně působí ve Lvu Praha hrajícího v Kontinentální lize, má problémy s ramenem a čeká jej operace. Reprezentační trenér Alois Hadamczik tak nemůže počítat s tím, že by se Němec zapojil do přípravy před vrcholem sezony.

Disciplinární komise hokejové extraligy potvrdila trest pro útočníka Pardubic Tomáše Noska, který tak bude v sestavě úřadujícího mistra chybět i v rozhodujícím pátém zápase předkola play off proti Kladnu. Dodatečný trest nakonec nedostal obránce Českých Budějovic Peter Frühauf, na kterého si stěžovaly Vítkovice s odůvodněním, že zlomil zápěstí Lukáši Klimkovi.

Pražský fotbalový svaz (PFS) pojmenuje novou cenu fair play po bývalém kapitánovi mistrů Evropy do 21 let Václavu Drobném, který zemřel loni v prosinci ve věku 32 let na následky vážného zranění při bobování ve Špindlerově Mlýně.

Zdeněk Štybar s belgickým týmem Omega Pharma-QuickStep vyhráli časovku na úvod etapového závodu seriálu WorldTour Tirreno-Adriatico. Stáj Saxo-Tinkoff s Romanem Kreuzigrem obsadila osmé místo a druhodivizní cyklistický tým NetApp s třetím českým účastníkem Janem Bártou byl dvanáctý.

Golfistka Klára Spilková začala dobře svůj první letošní turnaj na Ladies European Tour (LET). Osmnáctiletá hráčka v čínském Chaj-kchou zahrála 71 ran a dělí se o 26. místo.