Zprávy | Z archivu rubriky


V nominaci trenéra české fotbalové reprezentace Michala Bílka na zápasy kvalifikace mistrovství světa s Dánskem a s Arménií nechybí žádná z opor včetně Petra Čecha a Tomáše Rosického. Mezi 22 povolanými hráči jsou také stoper Martin Latka, útočník Stanislav Tecl a brankář Tomáš Vaclík, kteří mají dosud jediný start. Vrací se i Tomáš Pekhart.

Český tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Indian Wells do osmifinále. Šestý nasazený se nenechal rozhodit ani menším zemětřesením před zápasem a v třetím kole německého hráče Floriana Mayera hladce ve dvou setech 6:4 a 6:1.

Český hokejový útočník Tomáš Vincour se po třech týdnech strávených na farmě v Texasu vrátil do prvního týmu Dallasu. Opačným směrem putoval forvard Matt Fraser. Vincour tak bude mít možnost rozšířit bilanci osmi utkání a jedné branky v této sezoně NHL.

Český útočník David Krejčí završil proměněným nájezdem v penaltovém rozstřelu obrat Bostonu v Ottawě z 0:2 na 3:2. Šternbernský rodák, jenž nastoupil ke svému 400. utkání v NHL, asistoval navíc u vyrovnávací branky týmu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Krejčí bodoval ve čtyřech utkáních v řadě.

Fotbalová asociace České republiky podá kandidaturu na pořádání mistrovství světa ve futsalu pro rok 2016. Vedení FAČR v čele s předsedou Miroslavem Peltou se tak definitivně rozhodlo po pondělní schůzce s prezidentem FIFA Seppem Blatterem.