Zprávy | Z archivu rubriky


Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR předvolala na 4. dubna bezpečnostního manažera Martina Syneckého, který je pověřen komunikací s policií při vyšetřování úplatkářské kauzy. Pokud by informace od policie vedly ke členům asociace, může disciplinárka znovu zahájit řízení, které 1. února zastavila. Policie ve středu odmítla upřesnit, které tři osoby obvinila. Server hattrick.cz napsal, že obviněnou trojicí jsou bývalí prvoligoví rozhodčí Tomáš Adámek a Pavel Býma a někdejší fotbalový funkcionář Martin Svoboda. Uplácení se prý týká loňského prvoligového zápasu mezi Jabloncem a Plzní, ve kterém Plzeň zvítězila 2:0. Svoboda a Býma však řekli, že jim žádné obvinění předáno nebylo.

Hokejisté Třince deklasovali ve druhém semifinále play off extraligy Zlín na jeho ledě 6:2 a vyrovnali stav série na 1:1. Oceláři o výhře rozhodli již v první třetině, ve které překonali brankáře Jakuba Sedláčka čtyřikrát. Zlín tak poprvé v play off prohrál na svém kluzišti. Série hraná na čtyři výhry pokračuje v sobotu v Třinci.

Vendula Frintová podruhé v kariéře vyhrála anketu Triatlonista roku. Devětadvacetiletá závodnice navázala na svůj triumf za rok 2009, kdy toto ocenění získala jako první žena v historii. Druhé místo v jubilejním dvacátém ročníku ankety obsadil obhájce prvenství a devítinásobný vítěz Filip Ospalý. Třetí skončila Radka Vodičková.