Zprávy | Z archivu rubriky


Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR si na další zasedání pozvala šéfa Dynama České Budějovice Karla Poborského, aby se znovu vyjádřil k ligovému utkání s Příbramí. Po pátečním duelu si Poborský stěžoval, že sudí Drahoslav Drábek řídil utkání tendenčně a především prohlásil, že hráče jeho týmu se někdo snažil před důležitým soubojem o záchranu ovlivnit.

Olympijská vítězka ve veslování Miroslava Knapková obdržela Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského za rok 2012. Nejvyšší olympijské ocenění převzala dvaatřicetiletá skifařka na půdě Centra pohybové medicíny, které vede uznávaný Pavel Kolář, jenž se v Londýně výraznou měrou podílel na jejím triumfu.

Odměny za olympijské medaile na zimních hrách v Soči budou stejné jako loni v Londýně. Za zlato bude milion a půl, za stříbrnou medaili 750.000 a za bronzovou dostane sportovec 450.000 korun. Oznámil to Český olympijský výbor.

Více než sto sportovců by mohlo podle odhadů Českého olympijského výboru (ČOV) jet na zimní olympijské hry do Soči. Jistotu startu však mají zatím pouze hokejisté, rychlobruslařky Martina Sáblíková a Karolína Erbanová a dva krasobruslaři, jejichž nominace zatím není jmenovitá. Na minulých zimních hrách ve Vancouveru bylo 92 reprezentantů.

Hokejovou reprezentaci čekají v pátek a v sobotu další dva přípravné zápasy před mistrovstvím světa, v Řezně a Selbu se utkají s týmem Německa. Oba duely budou stejně jako předchozí souboje s Lotyšskem součástí seriálu Euro Hockey Challenge (EHCh), který již třetím rokem vyplňuje evropským výběrům program před světovým šampionátem.

Jaromír Jágr přispěl ve středečním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře Bostonu na ledě New Jersey 5:4 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Bruins se tak vyhoupli do čela tabulky Severovýchodní divize, když o bod přeskočili Montreal.

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR se dnes bude zabývat výkonem sudího Drahoslava Drábka v pátečním prvoligovém utkání mezi Českými Budějovicemi a Příbramí. Šéf domácího Dynama Karel Poborský si po utkání na Drábkovo řízení stěžoval a označil ho za tendenční. Později navíc uvedl, že se hráče jeho týmu někdo snažil před důležitým soubojem o záchranu ovlivnit. Kvůli tomu dnes možná začne hojně diskutované utkání řešit i disciplinární komise.

Tenistka Petra Kvitová zvládla vstup do turnaje v polských Katovicích. Nejvýše nasazená na antuce porazila v prvním kole Japonku Misaki Doiovou dvakrát 6:4 a ve čtvrtek bude hrát o postup do čtvrtfinále s Mandy Minellaovou z Lucemburska, 98. hráčkou žebříčku WTA. Se soutěží se naopak v prvním kole rozloučila Andrea Hlaváčková, která v prvním kole vzdala druhé nasazené Robertě Vinciové z Itálie za stavu 2:6 a 0:2.

Ostravský útočník Milan Baroš se stal hned po návratu do české ligy a díky rekordnímu počtu téměř pěti tisíc hlasů fanoušků nejlepším hráčem měsíce března. V anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) byl nejlepším trenérem zvolen Vítězslav Lavička ze Sparty.

Tři expedice do Nepálu, Pákistánu a Antarktidy si naplánovali na letošní rok čeští horolezci Marek Holeček a Zdeněk Hrubý. Chtějí se podruhé pokusit o náročný prvovýstup v Nepálu, rádi by vylezli na osmitisícovku Gasherbrum I a nakonec chtějí lézt v klimaticky náročných podmínkách Antarktidy. Zanedlouho česká dvojice odjede do východního Nepálu, kde by ráda uspěla při pokusu o výstup na Talung.

Před dvěma lety prožíval český sport vinou krachu Sazky jedno z nejhorších období své historie, situace se ale obrátila a loterijní společnost se opět vrací k podpoře. Český olympijský výbor (ČOV) oznámil, že Sazka se stává jeho novým oficiálním partnerem do OH v Riu 2016 s opcí na dalších čtyřleté období. Do pokladny ČOV tak mají přitéci desítky milionů korun, podle zákulisních informací Sazka přinese do roku 2016 zhruba 35 milionů korun.