Podle očekávání byl Miroslav Pelta na další čtyři roky zvolen předsedou Fotbalové asociace České republiky. Na valné hromadě v Praze byl jediným kandidátem na funkci. Proti Peltovi, který FAČR vede od listopadu roku 2011, se v české i moravské komoře postavil vždy jediný delegát. V české komoře získal 123 hlasů a dva hlasující se zdrželi, v moravské pak 67 hlasů a dva se taktéž zdrželi.

Dvacetiletý vodní slalomář Jiří Prskavec se stal v Krakově historicky prvním českým mistrem Evropy v kategorii kajakářů. Ve finálové jízdě porazil o 63 setin Švýcara Michaela Kurta. Stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek neprojel jednu z branek a obsadil patnácté místo.

Tenista Radek Štěpánek vyhrál potřetí v kariéře prostějovský challenger. Na jubilejním dvacátém ročníku turnaje Czech Open v českém finále porazil o patnáct let mladšího Jiřího Veselého 6:4 a 6:2.

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vyhrály při své premiéře na Roland Garros čtyřhru juniorek. Sedmnáctileté hráčky dnes ve finále v Paříži potvrdily roli druhých nasazených a porazily ekvádorsko-brazilský pár Domenica Gonzalezová, Beatriz Haddadová Maiaová 7:5, 6:2.

Do konečné nominace českých basketbalistek na mistrovství Evropy ve Francii se překvapivě dostala devatenáctiletá Tereza Vyoralová. Čeká ji první velká akce v dospělé kategorii stejně jako Kateřinu Hindrákovou. Trenér Lubor Blažek naopak z týmu vyřadil Kateřinu Křížovou a účastnici loňských olympijských her Lenku Bartákovou.

Třemi pětkami v prodloužení zařídil Martin Kladiva ragbistům Tatry Smíchov šestý český titul. V dnešním finále porazili městského rivala Pragu 39:20 a po pěti letech se radovali z triumfu v extralize.