Další ohlášenou hvězdou atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava je Jamajčan Asafa Powell. Někdejší světový rekordman v běhu na 100 metrů nastoupí 27. června na zrekonstruovaném stadionu ve Vítkovicích ve štafetě na 4x100 metrů a na jejím posledním úseku změří síly s šestinásobným olympijským vítězem Usainem Boltem.

Poháru FIFA, který startuje v Brazílii v sobotu, se jako host zúčastní i legenda českého fotbalu Josef Masopust. S dalšími členy stříbrného týmu z mistrovství světa v Chile 1962 Josefem Jelínkem a Jozefem Štibrányim přijal pozvánku brazilského ministra sportu Alda Rebela. Česká delegace vyrazí do Brazílie v úterý. Před startem turnaje se zúčastní otevření výstavy k šampionátu v Chile 1962 a také křtu poštovní známky, která připomíná brazilský triumf ve finále MS proti tehdejšímu Československu.

Hokejový útočník Lukáš Pech se stal novou posilou Sparty. Reprezentant, který předčasně skončil v Karlových Varech, dnes podepsal s Pražany smlouvu.

Fotbalový útočník Petr Švancara se stal novou posilou Příbrami, kam přišel z Brna. V týmu Příbrami bude autor 56 ligových gólů rok hostovat.

Kvůli záplavám se neuskuteční závod Českého poháru a Evropského poháru juniorů v Táboře, plánovaný na 23. července. Povodně poškodily okolí rybníku Jordán, který měl hostit plaveckou část.

Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v přátelském utkání, kterým vyvrcholily oslavy stého výročí založení klubu, Slovan Bratislava 3:1. Slovenský mistr sice vyhrál první poločas, když vedoucí branku vstřelil z penalty argentinský obránce Ezequiel Gorisito, Zbrojovka však po změně stran otočila výsledek brankami Michala Škody, Pavla Mezlíka a Daniela Přerovského.

Simona Baumrtová překonala na mítinku v Monte Carlu český rekord na 50 metrů znak. Zaplavala čas 28,47 sekundy a deset let staré maximum Ilony Hlaváčkové vylepšila o tři setiny. Někdejší evropská vládkyně tohoto způsobu Hlaváčková tak přišla i o poslední rekord, který držela.

Čeští hokejbalisté na mistrovství světa v kanadském St. John´s nedosáhli na třetí titul za sebou. Ve finále podlehli svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece Slovensku 1:2. O branky vítězů se postarali Boris Oravec a Jaroslav Martinusík, kteří získali Slovákům dvoubrankový náskok, za český tým snížil v 38. minutě Tomáš Wróbel.

Česká rekordmanka Eliška Klučinová obsadila součtem 6190 bodů třetí místo na mezinárodním vícebojařském mítinku IAAF World Challenge v Kladně. V letošním nejlepším výkonu na světě 6416 bodů vyhrála Ukrajinka Hanna Melnyčenková, druhá skončila Polka Karolina Tymiňská, která se díky součtu 6360 bodů zařadila na třetí místo letošních tabulek. Závod mužů vyhrál Bělorus Andrej Kravčenko (8380).

Jeden set dělil plážové volejbalistky Markétu Slukovou a Kristýnu Kolocovou od výhry v obnoveném českém Superpoháru. V Doksech ve finále vyhrály nad Gretou Cicolariovou a Martou Menegattiovou první set 21:19, ale další dva prohrály 19:21 a 13:15.

O jediný bod uniklo motokrosaři Františku Smolovi premiérové vítězství v závodě mistrovství světa. Ve Velké ceně Slovinska kategorie MX3 obsadil druhé místo o bod za domácím Klemenem Gerčarem, který se po čtvrtém podniku v sezoně dostal do čela průběžného pořadí seriálu.

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil třetí místo ve třetí etapě Kolem Švýcarska a posunul se na druhou příčku průběžného pořadí. Na vedoucího domácího jezdce Mathiase Franka ztrácí vítěz závodu z roku 2008 třiadvacet vteřin.

Tři české tenistky letos získaly titul v německé extralize žen. Klára Zakopalová, Lucie Šafářová a Renata Voráčová pomohly celku TC WattExtra Bocholt k triumfu v konkurenci sedmi týmů.

Šest českých tenistů se s určitostí představí na challengeru na pražské Štvanici. Kurty v areálu I. ČLTK Praha těsně nezasáhla povodeň, a tak v úterý od 10:30 na nich bude rozehrána hlavní soutěž Prague Open 2013 by Advantage Cars. Do turnaje, který má dotaci 42.500 eur, se díky divoké kartě dostal Ivo Minář, finalista Prague Open z roku 2004. Představí se také Dušan Lojda, Jan Mertl a Robin Staněk, z kvalifikace postoupili Jan Šátral a Dominik Suč. Ve hře je ještě Lukáš Maršoun.