Singlkanoista Stanislav Ježek vyhrál úvodní závod Světového poháru vodních slalomářů v Cardiffu. Úspěch českých vodáků umocnil třetím místem Michal Jáně. Mezi ně se vklínil pouze Slovák Matej Beňuš, který s Ježkem prohrál jen o tři setiny. Ježek měl sice smolný dotek lodí na osmé, protivodné brance, ale jel jednoznačně ze všech nejrychleji. Po jeho jízdě došlo k přerušení závodu na půl hodiny, neboť do kanálu přestala téct voda a organizátorům dlouho trvalo, než zprovoznili vodní pumpy a závod restartovali. Přesto situaci výborně zvládl Beňuš, který na svou jízdu musel dlouho na vodě čekat, navíc všechny závodníky trápil hodně velký vítr.

Vítězem časovky na společném mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice se stal Jan Bárta. Osmadvacetiletý závodník stáje NetApp-Endura tak obhájil český titul z loňska. Bárta, účastník olympijských her v Londýně, zvládl 41 kilometrů dlouhou trať v Nové Dubnici v čase 50:26,74 a nechal za sebou o 27 vteřin domácího jezdce Petera Velitse. Slovenskému reprezentantovi tím oplatil loňskou porážku z minulého společného republikového šampionátu v Púchově.

Martina Sáblíková se stala cyklistickou mistryní republiky v závodě s hromadným startem. Rychlobruslařská hvězda vyhrála již čtvrteční časovku.

České basketbalistky v osmifinále mistrovství Evropy podlehly domácí Francii 49:64. Jako první tým na turnaji ale donutily soupeře dohrávat naplno. Díky dalším výsledkům ve skupině už mají Češky jistý postup do čtvrtfinále a v neděli si proti Srbsku zahrají o výhodnější nasazení do play off.

Čeští volejbaloví reprezentanti porazili v Evropské lize Černou Horu 3:1. Ani v pátém zápasu neztratili bod a zvýšili náskok v čele skupiny B.

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vypadly na turnaji kategorie grandslam v Římě v 1. kole play off. Na úvod vyřazovacích bojů nestačily na švýcarské duo Nadine Zumkehrová, Joana Heidrichová, kterému podlehly 0:2 na sety.

Českému jezdci Martinu Prokopovi patří po úvodní etapě Italské rallye na Sardinii sedmé místo. Po polovině soutěže na šotolinových tratích je v čele vedoucí muž průběžného pořadí mistrovství světa Sébastien Ogier z Francie. Hudebník Daniel Landa, jenž na Sardinii startoval pod svým uměleckým jménem Žito, odstoupil po prvním testu.

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál potřetí za sebou Rallye Hustopeče. V dramatickém souboji porazil ve čtvrtém dílu mezinárodního mistrovství České republiky druhého Václava Pecha o 2,2 sekundy. Pech si ale i tak upevnil průběžné vedení v šampionátu. Při silničním závodu se v pátek večer zranila dvoučlenná osádka jednoho z vozů. Řidič nezvládl zatáčku a narazil do stromu. Vyvázl s lehkým a jeho spolujezdec s těžkým zraněním. Svaz rallye přitom posílil bezpečnostní opatření při soutěžích po tragédii, která se stala loni 10. listopadu při RallyShow Uherský Brod 2012. Při rychlostní zkoušce na okraji Lopeníku vyjel závodní vůz Mitsubishi Lancer ve vysoké rychlosti z trati a zabil čtyři dívky.

Žokej Josef Váňa s trojnásobným vítězem Velké pardubické Tiumenem si zajistili start ve 123. ročníku slavného dostihu. V druhém kvalifikačním závodě dovedl šedesátiletý žokej svého svěřence na druhém místě, v cíli 5800 metrů dlouhého dostihu měli ztrátu 16 délek na suverénního Trezora s žokejem Janem Faltejskem.