Hokejovou reprezentaci i nadále povede jako hlavní trenér Alois Hadamczik. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) podle očekávání na jednání, na němž Hadamczik předložil analýzu neúspěšného vystoupení národního týmu na mistrovství světa, o jeho odvolání nehlasoval.

Fotbalistovi pražské Slavie Martinu Feninovi předčasně skončila sezona. Šestadvacetiletý útočník utrpěl na pondělním tréninku po srážce se spoluhráčem zlomeninu horní čelisti a se podrobil operaci. Informoval o tom klubový web.

Tenistka Lucie Hradecká se ve Štrasburku dočkala prvního letošního postupu do čtvrtfinále turnaje WTA. Česká fedcupová reprezentantka v generálce na grandslamové Roland Garros porazila ve druhém kole 6:2, 6:2 Američanku Lauren Davisovou.

Český plochodrážník Aleš Dryml pojede po Grand Prix v Praze jako první náhradník také další závod mistrovství světa v Cardiffu, který je na programu v sobotu 1. června. Opět nahradí zraněného Australana Darcyho Warda, který se oficiálně odhlásil.

V předehrávce 28. kola fotbalové ligy rozjetý Liberec porazil v severočeském souboji Teplice 3:1 a pojistil si třetí místo v tabulce, zaručující účast v předkole Evropské ligy. V druhém úterním duelu remizoval předposlední Hradec Králové v záchranářském utkání s Příbramí 0:0 a nevyužil možnost bodově se dotáhnout na středočeského soupeře. Ve středu se hraje zbylých šest zápasů.

České basketbalistky vstoupily úspěšně do přípravy na mistrovství Evropy, když v Jindřichově Hradci porazily Ukrajinu 83:60. Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka se prezentovaly především kvalitní obranou, která má být hlavní zbraní českého celku.

Tenista Tomáš Berdych se odhlásil z turnaje v Nice, který pro něj měl být generálkou před Roland Garros. Místo toho si šestý hráč světa, jenž se v minulých týdnech probojoval na turnajích série Masters v Madridu a Římě do semifinále, dopřeje před pařížským grandslamem pauzu. V pavouku nahradil Berdycha Španěl Albert Montaňés.

Rozlučková sezona vícebojaře Romana Šebrleho je vážně ohrožena. Bolavá pata, která ho loni připravila o poslední olympijský desetiboj a která ho trápí i od příletu z půlročního soustředění na Havaji, ho nepustí o víkendu na start v Götzisu. Vážně ohrožena je také jeho aktivní účast na mítinku v Kladně za dva týdny. Šebrle přitom potřebuje k účasti na srpnovém mistrovství světa splnit alespoň limit B, který má hodnotu 8000 bodů.

Nevidomý sportovec Jan Říha se vydá ve čtvrtek na více než stokilometrový etapový běh na podporu letošního ročníku abilympiády, národní přehlídky pracovních schopností a dovedností osob se zdravotním postižením. Vyběhne ze Stříbrné Skalice v okrese Praha- východ a do cílových Pardubic dorazí v sobotu odpoledne. Tak dlouhý běh dosud nikdy neabsolvoval, řekl Říha, který pracuje jako kurýr na Pražském hradě v kanceláři prezidenta.

Futsalisté Chrudimi získali posedmé za sebou mistrovský titul. Finálovou sérii rozhodli v nejkratším možném čase, Tango Brno porazili 6:3 a vyhráli 3:0 na zápasy. Celkově vybojovali zlaté medaile podeváté, od roku 2004 dokázal jejich sérii přerušit pouze Jistebník.