Biketrialista Václav Kolář může v neděli získat poprvé titul mistra světa v kategorii elite. Ve dvoudílném seriálu vyhrál první závod o minulém víkendu ve španělské Igualadě a úspěch může završit na domácí trati v Blansku. Před rokem skončil druhý za suverénním Španělem Danielem Comasem, který má ve sbírce už šest titulů.

Česká naděje Jiří Veselý a dva přemožitelé tenisových hvězd se objeví příští týden na tenisovém challengeru v Liberci. Jedničkou turnaje Svijany Open s dotací 30 tisíc eur by měl být Argentinec Federiko Delbonis, jenž o uplynulém víkendu porazil Švýcara Rogera Federera v semifinále v Hamburku, a přihlášen je také Belgičan Steve Darcis, který letos ve Wimbledonu vyřadil Španěla Rafaela Nadala.

Čtvrtou letní posilou a třetím Američanem v kádru basketbalistů Nymburka je Dylan Page. Jednatřicetiletý pivot má zkušenosti z Evropské ligy v dresu Olimpije Lublaň. Naposledy působil v tureckém celku Royal Hali Gaziantep.

Pátý nejlepší letošní výkon na světě ve vrhu koulí a limit na mistrovství světa padly na Velké ceně Tábora v atletice, pátém mítinku pro druhé extraligové kolo. Koulař Ladislav Prášil předvedl velmi kvalitní výkon 21,21 metru, Lenka Masná proběhla cílem osmistovky v čase 2:00,78 minuty a může se chystat do Moskvy.

Česká akvabela Soňa Bernardová obsadila na mistrovství světa v Barceloně ve finále volného programu poslední 12. místo. Vyhrála Světlana Romašinová z Ruska a na šampionátu získala už třetí zlatou medaili.

České házenkářky sehrají v září dva přípravné zápasy s nejúspěšnějším reprezentačním týmem posledních let Norskem. Olympijské vítězky z Pekingu a Londýna a mistryně světa z roku 2011 se utkají s výběrem kouče Jana Bašného ve středu 18. září v Olomouci a dva dny nato ve Zlíně.

Tři dny po dojezdu Tour de France obsadil cyklista Roman Kreuziger druhé místo ve večerním kritériu v rakouském Welsu. Ve sprintu dvou uprchlíků za umělého osvětlení český jezdec po 56 kilometrech těsně prohrál s domácím Markusem Eibeggerem. Třetí skončil další Rakušan Bernhard Eisel, trojnásobný vítěz závodu, kterého zbrzdil defekt.

České tenistky Kristýna Plíšková a Tereza Martincová na turnaji v Baku nezvládly dobře rozehrané zápasy druhého kola a čtvrtfinále si nezahrají. Plíšková prohrála s Polkou Magdou Linetteovou 6:3, 1:6 a 2:6, zatímco Martincová podlehla Tadeje Majeričové ze Slovinska 6:7 a 3:6.

Fotbalista Petr Trapp si poprvé v kariéře vyzkouší zahraniční angažmá. Domluvil se na ročním hostování z Plzně v řeckém celku FC Veria. Informoval o tom jeho agent Ondrej Chovanec na svém webu.

Na mistrovství světa rychlostních kanoistů, které se uskuteční na konci srpna v Duisburgu, pojede rekordní výprava 31 českých reprezentantů. Nechybí ani adepti na cenné kovy včetně bronzového olympijského čtyřkajaku. Nominaci dnes oznámil kanoistický svaz. Reprezentační kouč Pavel Hottmar vybral osm kajakářek, jednu kanoistku, dvanáct kajakářů a deset kanoistů.