Asociace krajů ČR podpořila vyjádření důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Žádá všechny strany a poslance, aby pro ni hlasovali. Pro usnesení se ze 14 hejtmanů vyslovilo 12 - všichni za ČSSD a jeden za KSČM, tedy ze stran, které podporu Rusnokovu úřednickému kabinetu zvažují. "Vnímám hejtmanskou podporu vládě Jiřího Rusnoka jako krok v zájmu České republiky a jejích obyvatel," uvedl šéf asociace a statutární místopředseda ČSSD Michal Hašek. Rusnokův kabinet je podle něj pro kraje mnohem lepším partnerem pro spolupráci než bývalá pravicová vláda ODS, TOP 09 a LIDEM.

Usnesení hejtmanů již v pátek odmítl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), který Haška obvinil z politizace krajské asociace, což je podle něj proti jejím stanovám. Hlasování se však nezúčastnil. Aktivně dal svůj odpor najevo primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09), podle něhož jde o boj o moc, nikoliv o dobro krajů. Hašek takové názory odmítl, kraje by se podle něj měly vyjadřovat k zásadním otázkám země. Řekl také, že si neumí představit, že by ČSSD při hlasování o důvěře pro Rusnoka odešla ze Sněmovny, jak chce podle svého vyjádření pro časopis Týden navrhnout její předseda Bohuslav Sobotka. "Lidé budou sledovat jednání Sněmovny, budou sledovat hlasování, budou chtít slyšet jasný názor. Já si myslím, že bychom se měli chovat jako chlapi, sedět v sále a zvednout ruku pro, nebo proti," řekl Hašek. Sobotka reagoval prohlášením, že Česko potřebuje vládu, která má sílu prosadit změny. "Bohužel, současná vláda Jiřího Rusnoka, která vznikla mimo Parlament a neopírá se o žádnou politickou stranu v Poslanecké sněmovně, takovou silou nedisponuje," uvedl. Již v pátek ČTK sdělil, že hlasování o vládě je věcí politických stran ve Sněmovně, nikoliv Asociace krajů.

Čeští travní lyžaři získali na juniorském mistrovství světa v Rakousku čtyři medaile a za domácí reprezentací byli druhou nejúspěšnější výpravou. Titul na náročném svahu v Rettenbachu získala Adéla Kettnerová v superobřím slalomu. Na stupních vítězů byli také stříbrná Dominika Dudíková ve slalomu a Magdaléna Kotyzová v superkombinaci, bronz přidal Tomáš Soltík v super-G. Rakušané šampionát ovládli s medailovou bilancí 6-3-2.

Český tenista Jiří Veselý si díky zisku titulu na challengeru v Liberci polepšil ve světovém žebříčku o sedmnáct míst a 81. příčkou si vytvořil nové osobní maximum. Dosavadním nejlepším umístěním dvacetiletého hráče byla 89. pozice ze začátku července.

Velkou smůlu měla plavkyně Petra Chocová ve finále závodu na 50 metrů prsa na mistrovství světa v Barceloně. Největší česká medailová naděje byla diskvalifikována. Po startu, který měla druhý nejrychlejší, spadly Chocové brýle, a když se z nich snažila vylít vodu, neboť nic neviděla, udělala nepovolené pohyby.

Tenista Radek Štěpánek na deblový titul na turnaji ve Washingtonu nedosáhl. Vítězné tažení zkušeného českého reprezentanta a jeho amerického partnera Mardyho Fishe ukončila ve finále francouzsko-srbská dvojice Julien Benneteau, Nenad Zimonjič, jež vyhrála 7:6 a 7:5. Dvouhru vyhrála turnajová jednička Juan Martín del Potro z Argentiny.

Českému čtyřkajaku scházelo 279 tisícin sekundy k bronzové medaili z mistrovství světa v rychlostní kanoistice juniorů a závodníků do 23 let. Juniorská posádka Tomáš Veselý, Filip Skládal, Vojtěch Kučera a Jakub Zavřel nakonec na kilometrové trati v kanadském Wellandu po boji dojela na čtvrtém místě.

Miroslav Podborský se v Šamoríně stal mistrem Evropy v kvadriatlonu. Na sprinterských tratích 850 metrů plavání, čtyři kilometry na kajaku, 15 kilometrů na kole a čtyři kilometry běhu za ním skončil na druhém místě další český závodník Michal Háša.

Na světových policejních a hasičských hrách v severoirském Belfastu vyhrál český tým hasičů výběh po schodech do 27. patra mrakodrapu Obel Tower. "Závod se běžel v plné hasičské výstroji a výzbroji, která člověku přidá dalších 15 kilogramů navíc. Obtížnosti přidávalo i to, že hasiči absolvovali výběh s aktivním dýchacím přístrojem," uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.