Zprávy | Z archivu rubriky


Celkem 56 zahraničních hokejistů je na soupiskách extraligových klubů před startem sezony. Největší zastoupení mají tradičně s 48 hráči Slováci. V kádrech jsou také dva Lotyši a po jednom Kanaďanovi, Američanovi, Rusovi, Francouzi, Rakušanovi a Slovinci. V minulé sezoně i díky výluce NHL nastoupilo v domácí nejvyšší soutěži rekordních 80 zahraničních hráčů.

Nechybělo mnoho a kajakářka Štěpánka Hilgertová na domácím mistrovství světa ve vodním slalom nestartovala. Dvojnásobná olympijská vítězka si totiž z kolize s kolegyní z hlídky Evou Ornstovou na Světovém poháru v Čunovu před třemi týdny odnesla bolestivě naražená žebra a uvažovala, že svou účast na šampionátu v Praze-Troji zruší. Nakonec se o uplynulém víkendu vše v dobré obrátilo a pětačtyřicetiletá nestorka vodních kanálů si chce užít domácí atmosféru.

Nejlepší z českých tenistů Tomáš Berdych zůstal před víkendovým semifinále Davisova poháru pátý, což je jeho životní maximum. Radek Štěpánek je v pořadí dvouhry na 61. místě, ve čtyřhře si ovšem po newyorském triumfu s Indem Leanderem Paesem polepšil na páté místo. Lukáš Rosol klesl po US Open o jedno místo na 46. příčku, Jiřímu Veselému patří 84. pozice.

Tenista Radek Štěpánek si zahraje letošní Turnaj mistrů. Spolu se svým partnerem Leanderem Paesem z Indie se díky deblovému titulu na US Open kvalifikovali na vrchol sezony a v listopadu v Londýně se pokusí zaútočit na titul ve čtyřhře. Do dvouhry jako třetí postoupil wimbledonský vítěz Andy Murray.

Čeští basketbalisté do osmifinále mistrovství Evropy nepostoupili. V závěrečném utkání základní skupiny C v Celje svedli s Chorvatskem dlouho vyrovnaný boj, ale v závěru odpadli. Prohráli 53:70 a skončili čtvrtí za Španělskem, Slovinskem a právě Chorvatskem.

Memoriál Luboše Tomíčka, mezinárodní závod na ploché dráze v Praze na Markétě, vyhrál polský jezdec Rafal Okoniewski. Ve finálové jízdě porazil Rusa Renata Gafurova, třetí místo obsadil Švéd Daniel Nermark. Českým jezdcům se nedařilo, nejlepší byl na desátém místě Josef Franc.

Na ledě Plzně a v Litvínově bude ve čtvrtek zahájen jedenadvacátý ročník hokejové extraligy. V roli úřadujícího šampiona do nejvyšší domácí soutěže vstupuje Škoda Plzeň, částečným nováčkem bude Hradec Králové. Východočeši sice do extraligy nepostoupili sportovní cestou, ale soutěž i s hráčským kádrem se k nim přesunula z Českých Budějovic. Mountfield tak není možné považovat za klasického nováčka.

Ve fotbalové Slavii skončili všichni hráči, které pražský klub v minulých dnech a týdnech testoval. Zatímco o dalším působení anglického záložníka s kosovsko-albánskými kořeny Albana Bunjakua se ještě bude jednat, nigerijský obránce Sergio Uyi se vrátil do Itálie a pravý bek Martin Sus do Vlašimi. Kontrakt nebude nabídnut ani záložníkovi Marku Jarolímovi.