Česká tenistka Klára Zakopalová získala se Španělkou Anabel Medianovou na turnaji v Bastadu titul ve čtyřhře. První nasazený pár ve finále jasně přehrál rumunsko-italskou dvojici Alexandra Dulgheruová, Flavia Pennettaová 6:1 a 6:4.

Tenistka Andrea Hlaváčková premiérový titul ve dvouhře na okruhu WTA nezískala. Ve finále turnaje v Bad Gasteinu prohrála s Rakušankou Yvonne Meusburgerovou 5:7 a 2:6. I tak deblová specialistka zaznamenala svůj nejlepší singlový výsledek v kariéře. Jejím dosavadním maximem bylo čtvrtfinále.

České akvabely Soňa Bernardová, Alžběta Dufková obsadily na mistrovství světa v Barceloně v kvalifikaci technického programu dvojic jedenácté místo. Do večerního finále postoupily se ztrátou 13,1 bodu na vedoucí Rusky Světlanu Romašinovou a Světlanu Kolesničenkovou.

Čeští motokrosaři ovládli závod mistrovství světa třídy MX3 na Ukrajině. První jízdu vyhrál František Smola před Martinem Michkem, ten byl následně nejrychlejší ve druhé jízdě a vyhrál i celkovou klasifikaci ukrajinské Grand Prix.

Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupí do nové sezony první ligy v pondělní dohrávce 1. kola s Příbramí. Soutěžní premiéru za klub z města automobilů si na domácím stadionu může odbýt ofenzivní univerzál Jiří Štajner, jenž v létě přišel z Liberce.

Historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller oslavil gólem svou premiéru v národním týmu plážového fotbalu. Bývalý elitní útočník přispěl k výhře 5:2 nad Slovenskem v přípravném duelu v Písku.

Josef Dostál, bronzový olympionik z Londýna a úřadující mistr Evropy na čtyřkajaku, vyhrál jako první v historii všechny tři klasické disciplíny na mistrovství republiky v rychlostní kanoistice. Po pátečním triumfu na 1000 metrů a sobotní výhře na pětistovce v Račicích zvítězil i na olympijské trati 200 metrů. Ukončil tak šest let trvající nadvládu Filipa Švába.

Mistrovství republiky v cross country horských kol v Bedřichově vyhrál Ondřej Cink před Janem Škarnitzlem a Matoušem Ulmanem, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý skončil po defektu na šestém místě. Mezi ženami triumfovala Tereza Huříková.

Mistry světa v závodě družstev na ploché dráze se ve finálovém klání v Praze stali Poláci. Tým v sestavě Jaroslaw Hampel, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek a Maciej Janowski získal pro svou zemi od zavedení současného formátu šampionátu v roce 2001 šesté zlato. Češi na kýženou medaili nedosáhli, skončili na posledním čtvrtém místě.

Český hokejový útočník Jaromír Jágr se podle televize Nova domluvil na angažmá v New Jersey a měl by v nejbližší době podepsat smlouvu. V kádru Devils by měl hrát jednačtyřicetiletý nejproduktivnější Evropan v historii slavné soutěže s krajany Patrikem Eliášem, Markem Židlickým a Rostislavem Oleszem.

Petr Vakoč získal na mistrovství Evropy v silniční cyklistice v Olomouci stříbrnou medaili v kategorii jezdců do 23 let. Ve spurtu po 165 kilometrech nestačil jen na Belgičana Seana de Bieho, třetí místo obsadil Toms Skujins z Lotyšska. Pro české cyklisty je to z ME do 23 let teprve druhá medaile, před osmi lety získal František Raboň v Moskvě zlato.

Čeští inline hokejisté se na šampionátu organizace FIRS v Anaheimu stali po vysoké finálové výhře 8:2 nad Kanadou potřetí v historii mistry světa. Podařilo se jim to již v letech 2007 a 2011. Svěřenci kouče Jiřího Suhrady tak navázali na zlato, které na stejném místě dobyli před týdnem junioři.

Čeští basketbalisté do 20 let se udrželi v divizi A mistrovství Evropy. Účast mezi elitou uhájili v utkání o konečné 17. místo na šampionátu v Tallinnu, v němž porazili Ukrajinu 75:68. Na poslední chvíli se tak vyhnuli tomu, aby byli mezi třemi sestupujícími celky.

Tomáš Polanský získal na juniorském mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Ostravě tři zlaté medaile a jedno stříbro. Ve všech soutěžích kadetů, v nichž startoval, se probojoval do finále, přičemž vyhrál dvouhru, čtyřhru a pomohl i k triumfu českého družstva. Prohrál jen ve finále smíšené čtyřhry.

Čeští kanoisté na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu získali dalších šest medailí. Zlato v Liptovském Mikuláši obhájila kajakářka Kateřina Kudějová (do 23 let) a mezi juniorkami triumfovala Amálie Hilgertová.

Český judista Alexander Jurečka obsadil třetí místo na Grand Slamu v Moskvě. V kategorii do 90 kilogramů tak navázal na bronz z květnového Grand Slamu v Baku a z nedávné univerziády. Jurečka v Moskvě prohrál jen s Erkinem Donijorovem z Uzbekistánu. Naopak Ázerbájdžánce Šahina Gahramanova a Rusy Magomeda Vakajeva a Jurije Panasenkova porazil na ippon.