Tenistka Lucie Šafářová se po pěti letech raduje z titulu ve dvouhře na okruhu WTA. Česká fedcupová reprezentantka získala svůj pátý vavřín v kariéře po nedělní výhře ve finále v Québecu nad Marinou Erakovicovou z Nového Zélandu po setech 6:4 a 6:3. Ve finále čtyřhry v Québecu naopak neuspěly Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. Čerstvé vítězky US Open v boji o titul prohrály 4:6 a 3:6 s rusko-australským párem Alla Kudrjavcevová, Anastasia Rodionovová.

Lucie Šafářová si po triumfu na turnaji v Québecu polepšila ve světovém žebříčku o dvanáct míst na 36. pozici. Velký posun zaznamenal také Radek Štěpánek, jenž po semifinále Davis Cupu proti Argentině poskočil o deset příček na 51. místo.

Fotbalisty Slavie dočasně povedou asistenti Juraj Šimurka a Ivo Knoflíček. Hlavní trenér Michal Petrouš rezignoval po prohře s Mladou Boleslaví.

Fotbalisté Plzně v úterý večer načnou své druhé účinkování v základní skupině Ligy mistrů a poprvé se v hlavní fázi prestižní soutěže představí doma ve Štruncových sadech. Na úvod skupiny D přivítají Západočeši jeden z nejbohatších klubů světa, loňského anglického šampiona Manchester City, a přestože jsou jasnými outsidery, chtějí se pokusit giganta zaskočit a obrat ho o body.

Fotbalisté Teplic v duelu 8. kola první ligy oslavili výhru nad Jabloncem 3:1 a přeskočili Mladou Boleslav na čtvrtém místě soutěže. Tým kouče Zdeňka Ščasného na domácím hřišti vyhrál i čtvrtý zápas v sezoně hlavně díky záložníkovi Francisovi Litsingimu, který první dva góly připravil pro Aidina Mahmutoviče a Nivalda, a třetí v samém závěru vstřelil sám.

Hokejisté mistrovské Plzně vyhráli v druhé kole extraligy na ledě Liberce 3:1 a bez ztráty bodu vedou tabulku o skóre před pražskou Slavií. Liberec naopak po výhře v Třinci neuspěl a další body nepřidal. Hlavní postavou utkání byl plzeňský kapitán Martin Straka, který se na vítězství svého celku podílel dvěma asistencemi. Úvodní branku vítězů vstřelil Radek Duda, který v loňské sezoně pomáhal pro Liberec zachránit extraligu v baráži.

Hokejisté Slavie Praha vyhráli ve druhém kole extraligy v Brně nad Kometou 1:0. Vedle výborného výkonu brankáře Dominika Furcha o výsledku rozhodla už ve druhé minutě přesilovková trefa Jaroslava Bednáře. Brňané měli sice po většinu zápasu vytrvalou převahu, v koncovce se neprosadili. Po vítězství v Kladně si připsala Slavia už druhé tříbodové vítězství na ledě soupeře.

Hokejisté Hradce Králové zdolali ve 2. kole extraligy při domácí premiéře Třinec 3:2 a připsali si první body v sezoně. Fanoušci přivítali po převedení licence z Českých Budějovic v Hradci Králové nejvyšší soutěž po téměř 20 letech a mohli slavit. Východočeši totiž v závěrečné třetině otočili nepříznivý stav 1:2 díky trefám Michala Tvrdíka v přesilovce a Jakuba Langhammera.

Hokejisté Chomutova porazili ve druhém kole extraligy pražskou Spartu 3:1 a po páteční porážce v Karlových Varech (2:3 po samostatných nájezdech) se dočkali první výhry v sezoně. Pražané si naopak připsali první ztrátu v ročníku. Piráti Spartě oplatili i dvě porážky z letní European Trophy.

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký dojel třetí v Polské rallye a po devátém závodu mistrovství Evropy v automobilových soutěžích se opět přiblížil k zisku titulu. V okolí Mazurských jezer vyhrál domácí jezdec Kajetan Kajetanowicz, na nějž Kopecký ztratil minutu a půl.

Tenistka Karolína Plíšková pokračovala ve svém úspěšném vystoupení v Číně postupem do druhého kola turnaje WTA v Kuang-čou. Jednadvacetiletá Češka porazila na úvod 6:4, 6:3 Švédku Johannu Larssonovou.

Útočník Jakub Petružálek zařídil dvěma góly hokejistům Chabarovsku první vítězství v sezoně KHL. Amur vyhrál 4:3 v prodloužení na ledě Ufy, když rozhodující branku vstřelil osm sekund před koncem nastavené pětiminutovky právě český útočník. Vítězný gól zaznamenal také další český útočník Milan Gulaš. Při svém prvním startu v sezoně se podepsal pod výhru Magnitogorsku nad Novokuzněckem 3:1.