Zprávy | Z archivu rubriky


Novým koučem české fotbalové reprezentace se stane Pavel Vrba, který dosud trénoval plzeňské fotbalisty. Plzeň dvakrát přivedl k ligovému titulu a dvakrát do prestižní Ligy mistrů. Generální ředitel fotbalistů Plzně Adolf Šádek potvrdil, že jedním z kandidátů na funkci trenéra po Pavlu Vrbovi je kouč Dukly Luboš Kozel.

Hokejový Zlín dostal od disciplinární komise extraligy pokutu 10.000 korun za nesportovní chování diváků v pátečním zápase 20. kola proti Slavii Praha. Berani byli potrestáni za vhození předmětu na střídačku hostů. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Vedení extraligových hokejistů Kladna se i přes nedělní výhru nad Plzní po samostatných nájezdech, díky níž Rytíři ukončili sérii pěti porážek, rozhodlo zúžit kádr. Formou střídavých startů byli uvolněni do první ligy zkušený obránce Marek Černošek, Ondřej Havlíček, Jan Eberle, Jiří Kuchler a Michal Gutwald.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka má problémy s krční páteří a bude chybět při úvodních závodech Světového poháru o víkendu v Klingenthalu.

Zraněná rychlobruslařka Martina Sáblíková se ve čtvrtek zapojí do tréninku, ale jen na kole. K dalšímu závodu SP odjede a rozhodne se na místě.

Po osmadvaceti letech, v roce, kdy její světový rekord v běhu na 800 metrů přetrval třicet let, se na pulty českých knihkupectví dostává opět kniha o slavné atletce Jarmile Kratochvílové. Publikace s názvem Fenomén Jarmila je souhrnem jejích zážitků z atletiky, ale také z celého dosavadního života trenérky.

Česká pošta vydá známky s 18 legendami českého tenisu. Archy po 25 známkách s podobiznami Ivana Lendla, Heleny Sukové, Tomáše Šmída nebo Martiny Navrátilové budou k dostání na vybraných poštách za 325 korun od 11. prosince, uvedl internetový deník iDnes.cz. Známky vychází ke 120. výročí českého tenisu.