Basketbalista Jan Veselý z Washingtonu nedohrál kvůli zranění zad páteční duel NBA v Torontu. Český hráč odstoupil z utkání ve třetí čtvrtině, před tím odehrál jedenáct minut a připsal čtyři doskoky. Wizards nakonec kanadskému soupeři podlehli 88:96.

Hokejisté Sparty ve 23. kole extraligy po výhře 5:2 na ledě Vítkovic bodovali již podvanácté za sebou. Náskok na druhý Hradec Králové, který po nájezdech vyhrál ve Zlíně, zvýšili na sedm bodů. Po osmi zápasech a více než měsíci se z výhry radoval Chomutov, který porazil i díky čistému kontu debutujícího Martina Růžičky Liberec 2:0.

Brněnské derby o druhé místo v lize basketbalistek vyhrál Valosun. Domácí celek zvítězil nad euroligovým IMOSem 77:70 a připravil svěřenkyním trenéra Jana Bobrovského čtvrtou porážku v sezoně.

Basketbalisté Nymburka udrželi ligovou neporazitelnost. V hale brněnského nováčka, jemuž v tabulce patří poslední místo, obhájci mistrovského titulu zvítězili 94:66 a v sezoně si připsali šestou výhru.

Házenkářky Mostu stráví prosincovou interligovou přestávku v čele tabulky. Obhájkyně mistrovského titulu v páteční dohrávce osmého kola deklasovaly Olomouc 34:16 a mají dvoubodový náskok před trojicí Slavia, Šaľa, Poruba.

Hokejisté Lva Praha vyhráli v Kontinentální lize na ledě Jekatěrinburgu 3:1 a posunuli se po páté výhře z posledních šesti zápasů v Západní konferenci na páté místo. Všechny tři branky jediného českého zástupce v soutěži vstřelil kapitán Jiří Novotný, za domácí snížil v 59. minutě na 1:2 bývalý hráč Lva Sami Lepistö.

Hokejisté Komety Brno prohráli ve 23. kole extraligy s Litvínovem 2:3 a ukončili svou sérii šesti vítězných zápasů s plným bodovým ziskem na domácím ledě. Litvínov proměnil dvě přesilovky a k vítězství mu výrazně pomohl Martin Ručinský, který vstřelil jednu branku a připsal si dvě asistence. Z devíti zápasů pod vedením nového kouče Rulíka Litvínov v osmi bodoval a připsal si už 18 bodů.

Český brankář Alexander Salák udržel potřetí v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy čisté konto a pomohl Petrohradu k vítězství 3:0 nad Čeljabinskem. Salák zneškodnil 29 střel, z toho 16 v úvodní třetině, a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích. Na druhou branku utkání přihrál jeho krajan Roman Červenka.

V úvodním závodě nové sezony Světového poháru skokanů na lyžích v Klingenthalu se představí tři čeští reprezentanti. Jistý start měl desátý muž minulého ročníku Jan Matura, z kvalifikace postoupili Čestmír Kožíšek a Jakub Janda. Neuspěli naopak Lukáš Hlava, Antonín Hájek a Martin Cikl.

Český profesionální boxer Luboš Šuda nedosáhl na titul světového šampiona menší organizace IBA. Sedmatřicetiletý rohovník prohrál v lotyšské Liepaje s domácím Mairisem Briedisem. Souboj křížové váhy do 90,7 kilogramu skončil předčasně poté, co před začátkem šestého kola hodili Šudovi sekundanti do ringu ručník.

ČSSD a hnutí ANO se podle svých vyjednavačů výrazně sblížily v otázkách daní. Detaily ale odmítly zveřejnit s tím, že je řeknou nejdříve lidovcům, s kterými jednají o trojkoalici. Daním a rozpočtu věnovaly strany většinu času schůzky. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka pouze naznačil, že neprosazují "daňovou revoluci" na poslední chvíli. „Ladíme text daňové problematiky, která je nejrozsáhlejší ze všech," řekl novinářům předseda ANO Andrej Babiš, který ČSSD hostil ve svém restauračním zařízení v Průhonicích u Prahy.

ČSSD ANO předložila dva dokumenty, jeden z nich se týká návrhu na opatření hospodářského růstu a zaměstnanosti a druhý je zaměřen na omezení šedé ekonomiky a práce načerno. Podle serveru iDnes.cz sociální demokraté navrhují zavést například takzvaný kurzarbeit. Investice do veřejného sektoru chce ČSSD směřovat především do zateplování budov, retence vody v krajině, dopravní infrastruktury a do sociálních služeb reagujících na stárnutí populace. K materiálu bude chtít ČSSD stanoviska a připomínky od ANO.

Z jednání ČSSD a ANO také vyplynulo, že do jednání ČSSD s církvemi o případné redukci finančních restitučních náhrad vyšle ANO své dva zástupce, a to politika a právníka. Bohuslav Sobotka zopakoval, že jeho strana chce snížení objemu finančních náhrad, vyjmutí celého areálu Pražského hradu z církevních restitucí a zpřesnění účelu využití peněžních náhrad od státu. Církve jakékoli změny zákona o narovnání vztahu mezi státem a církvemi a v návaznosti na to vyjednané smlouvy odmítají. Něco s církvemi vyjednat tak pro strany nebude lehké.