Zprávy | Z archivu rubriky


Novým trenérem jihlavských fotbalistů se stal Petr Rada. U posledního týmu ligy nahradil odvolaného Františka Komňackého. Pětapadesátiletý Rada se na prvoligovou scénu vrací poté, co v dubnu skončil v pražské Slavii. V pátek Rada v Jihlavě odkoučuje důležitý duel proti Slovácku, kterým tým z Vysočiny uzavře podzimní část soutěže. Rada, který od léta 2008 do jara 2009 vedl českou reprezentaci, naposledy mezi elitou trénoval Slavii, odkud byl ale v dubnu odvolán kvůli špatným výsledkům.

Silniční profesionál Roman Kreuziger se stal vítězem 49. ročníku ankety Král cyklistiky a po třech letech sesadil z trůnu bikera Jaroslava Kulhavého. Pátý muž letošní Tour de France, kde dosáhl nejlepšího českého umístění v historii, získal ocenění počtvrté. Kreuziger opanoval anketu již v letech 2004, 2008 a 2009.

Horolezec Marek Holeček chce i po smrti svého parťáka Zdeňka Hrubého dokončit projekt Never stop exploring. Jeho poslední třetí částí bude na přelomu roku prvovýstup alpským stylem na Mount Foster (2105 m) v Antarktidě a první přechod třicetikilometrového hřebene tamního ostrova Smith. V lezeckému týmu spolu s ním budou nově Vladislav Nosek a Vladislav Jošt.

Reprezentační obránce Marek Suchý by mohl v zimě změnit působiště. Pětadvacetiletého českého fotbalistu, který momentálně ve Spartaku Moskva příliš nehraje, si údajně vyhlédl bruselský Anderlecht.

počasí ve středu:

Skoro jasno nebo polojasno. Odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti. Teploty -2 až +2 stupně, na horách kolem tří pod nulou.