Běžec na lyžích Lukáš Bauer nejspíš nedokončí vzhledem k přípravě na olympijské hry v Soči svou oblíbenou Tour de Ski. Pokud dvojnásobný vítěz etapového seriálu nebude mít po čtyřech dílech vyhlídky na konečné stupně vítězů, tak odstoupí a objeví se na Jizerské padesátce.

Vstupenky na zimní olympijské hry do Soči dorazily do České republiky. Fanoušci si lístky mohou kupovat už od začátku roku, nyní je dostanou přímo do ruky. Prodáno je už 80 procent ze zhruba 8000 kusů, ale k mání jsou stále vstupenky téměř na všechny sporty. Od února jsou k dispozici zájezdové balíčky, v říjnu přibyl přímý prodej.

Do volejbalové reprezentace se vrátila pro lednovou kvalifikaci o postup na mistrovství světa uzdravená bývalá kapitánka a smečařská opora Helena Havelková, jež v létě absolvovala operaci ramena. V širší nominaci mužů na stejnou akci naopak chybí první nahrávač Lukáš Ticháček.

Hokejisté Sparty vedou Tipsport extraligu již o deset bodů. Pražané si duel 29. kola proti Plzni (4:2) předehráli v sobotu, neboť byl součástí oslav 110 let od založení klubu. Na jejich tříbodovou výhru v neděli nedokázal stoprocentně odpovědět druhý Hradec Králové, který uspěl v Karlových Varech až po samostatných nájezdech (2:1).

Hokejisté Kladna si proti Vítkovicím připsali další nevydařené utkání, po prohře 1:2 jsou i nadále předposlední a vzdaluje se jim postup do play off. Momentálně dělí Rytíře od desátého místa osm bodů. Vážnost situace si uvědomuje i obránce Tomáš Kaberle, podle kterého je hlavním problémem Středočechů nízká produktivita.

Hokejisté Litvínova deklasovali ve 29. kole extraligy Liberec 8:3 a posunuli se před něj v tabulce na desáté místo. Domácí o své vysoké výhře rozhodli v přesilových hrách, ve kterých se prosadili šestkrát. Hattrickem se na zisku tří bodů podílel Viktor Hübl, všechny branky hostů vstřelil Tomáš Bulík.

Hokejisté pražské Slavie porazili ve 29. kole extraligy Pardubice 5:4 po samostatných nájezdech a potvrdili tak, že se jim proti Východočechům daří. Porazili je pětkrát za sebou. O dnešní výhře rozhodl v nájezdech Jaroslav Bednář, který se prosadil i v normální hrací době. Dvě branky vstřelili i domácí Juraj Valach a hostující Tomáš Nosek.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli ve 29. kole extraligy na ledě Karlových Varů 2:1 po samostatných nájezdech a upevnili si druhé místo v tabulce. Jejich odstup na vedoucí Spartu sice vzrostl na deset bodů, na třetí Plzeň ale mají k dobru již šest bodů. O dnešní výhře Mountfieldu rozhodl kapitán Jiří Šimánek.

Hokejisté Komety Brno vydřeli až po zlepšeném výkonu v poslední třetině vítězství nad posledním týmem extraligy Chomutovem 4:2. Polovinu zápasu 29. kola soutěže se ale svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose trápili a o své devátém domácím vítězství z posledních deseti zápasů rozhodli v závěrečné třetině. V rozmezí 84 sekund vstřelili branky Čermák a Němec z trestného střílení, vítězství pečetil minutu před koncem Burian.