Zprávy | Z archivu rubriky


Plavkyně Simona Baumrtová se raduje na mistrovství Evropy v krátkém bazénu ze dvou medailí. Nejprve v Herningu v českém rekordu získala stříbro na znakařské stovce a pak vybojovala se smíšenou polohovou štafetou na 4 krát 50 metrů bronz. Spolu s Baumrtovou plavali Bartůněk, Svěcená a Plevko.

Snowboardistka Ester Ledecká zahájila Světový pohár šestým místem v paralelním obřím slalomu v italské Carreze, čímž si vyrovnala své nejlepší umístění v kariéře.

Čeští curleři porazili v dodatečné olympijské kvalifikaci Japonsko 6:5 a jsou v německém Füssenu blízko postupu do tříčlenného play off, z kterého dva týmy postoupí do Soči. Před posledním kolem základní části jsou čeští hráči v čele s Koreou, Spojenými státy a Německem. Češky prohrály s Japonskem 4:7 a šance na olympijské hry se jim vzdálila.

České florbalistky jdou do víkendových bojů o medaili na domácím mistrovství světa v Ostravě a před semifinálovou bitvou s velkými favoritkami Švédkami sní o finálové účasti. K vylepšení historického bronzu z minulého šampionátu v St. Gallenu z roku 2011 by se tým trenérů Karolíny Šatalíkové, Markéty Šteglové a Michala Jedličky musel postarat o velké překvapení a ukončit dlouhé švédské vítězné série.

Druhým asistentem trenéra Pavla Vrby u fotbalové reprezentace bude Zdeněk Svoboda. Jednačtyřicetiletý bývalý reprezentační záložník stejnou funkci vykonává i ve Spartě, kde bude pracovat i nadále. U národního týmu bude působit jen externě. Fotbalová asociace ČR oznámila, že došlo k předběžné dohodě.