Čeští hokejisté zdolali na Channel One Cupu v Soči Švédsko 2:1 po samostatných nájezdech a s pěti body vedou tabulku turnaje. V rozstřelu rozhodl Roman Červenka a ukončil sérii čtyř porážek ve vzájemných zápasech s výběrem Pära Martse. V závěrečným utkání čeká Čechy v neděli od 11:00 SEČ domácí Rusko a k triumfu na třetím dílu Euro Hockey Tour jim stačí získat bod.

Na osmém místě skončil Zdeněk Štybar při svém prvním ostrém startu v této cyklokrosové sezoně v belgickém Essenu, kde žije. Ve čtvrtém dílu série Bpost Bank Trofee ztratil bývalý dvojnásobný mistr světa přes minutu na vítězného Kevina Pauwelse, který vyhrál suverénně před dalšími Belgičany Svenem Nijsem a Nielsem Albertem.

Skokan na lyžích Jakub Janda skončil pátý v závodu Světového poháru v Engelbergu a zaznamenal nejlepší český výsledek sezony. Někdejší vítěz Turné čtyř můstků a Světového poháru se do elitní desítky vešel poprvé od února 2010. Premiérově vyhrál Polák Jan Ziobro, druhý byl jeho krajan Kamil Stoch.

Skokanka na lyžích Michaela Doleželová se postarala 11. místem v německém Hinterzartenu o historicky nejlepší český výsledek v závodu Světového poháru žen. Vyhrála Japonka Sara Takanašiová.

Aleš Razým obsadil 15. místo ve sprintu Světového poháru v italském Asiagu a dosáhl druhého nejlepšího individuálního výsledku v kariéře. Z vítězství se na rozměklém sněhu radovali Rus Nikita Krjukov a Polka Justyna Kowalczyková. Další čeští běžci na lyžích vypadli v kvalifikaci.

Sdruženář Tomáš Portyk získal v závodu Světového poháru v Schonachu bod za 30. místo. Po skoku patřila sedmnáctiletému českému reprezentantovi 16. příčka, ale v běhu na 10 kilometrů si tradičně pohoršil. Bodovat se mu povedlo počtvrté za sebou. Poprvé v sezoně zvítězil Nor Magnus Moan. Celkově to bylo jeho 22. individuální prvenství v seriálu, v této sezoně se však na stupně vítězů dostal poprvé.

Snowboardistka Šárka Pančochová vyhrála svoji kvalifikační skupinu na závodu Světového poháru ve slopestylu a postoupila do finále. Má tak jistotu, že v americkém Copper Mountain skončí nejhůře osmá.

Útočník Michael Frolík se v pátečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Winnipegu 5:2 nad Floridou a stal se třetí hvězdou zápasu. K úspěchu Jets, kteří doma vyhráli poprvé od 15. listopadu, přispěl 21 zásahy i brankář Ondřej Pavelec.

Sedmnáctiletý sdruženář Tomáš Portyk je po skokanské části závodu Světového poháru v Schonachu na 16. místě. Na desetikilometrovou trať vyběhne se ztrátou minuty a dvou sekund na průběžného lídra Haavarda Klemetsena, za nímž následuje německá dvojice Tobias Haug a vedoucí muž seriálu Eric Frenzel.

Daviscupový tým ve složení Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jan Hájek s kapitánem Jaroslavem Navrátilem získal díky obhajobě "salátové mísy" opět tenisového Zlatého kanára. Nejlepšími českými hráči byli v 21. ročníku ankety časopisu Tenis a tenisového svazu podle očekávání na slavnostním večeru v Přerově vyhlášeni Tomáš Berdych a Petra Kvitová.

Znakařka Simona Baumrtová druhým a prsařka Petra Chocová čtvrtým místem v českém rekordu pomohly týmu Evropy v plaveckém exhibičním souboji s výběrem USA. Po prvním dnu klání v Glasgow zvaném Duel in the Pool vede Evropa nad Američany 68:54 a má nakročeno k historicky prvnímu vítězství v pátém ročníku.

Biatlonistka Jitka Landová vyhrála na světové zimní univerziádě v Itálii závod s hromadným startem, Tomáš Krupčík získal v téže disciplíně stříbrnou medaili. Bronz vybojovala ve večerním slalomu Martina Dubovská.

Běžec na lyžích Aleš Razým vybojoval 15. místo ve sprintu klasicky v Asiagu. Závod Světového poháru vyhráli Rus Krjukov a Polka Kowalczyková.

Basketbalisté Nymburka vyhráli i osmý zápas v NBL. Na palubovce Děčína, kterým jim loni po Vánocích uštědřil jedinou porážku minulé sezony, v dohrávce 3. kola zvítězili 80:72.

Basketbalistky IMOSu Brno deklasovaly v derby ligového nováčka SŠMH Brno 101:38. Po celkem vyrovnané první čtvrtině daly domácí hráčky ve druhém desetiminutovce jen dva body zásluhou koše Pavlasové a úřadující vicemistryně vedly v poločase o 28 bodů. V dalším průběhu účastník Evropské ligy svůj náskok dál navyšoval, o překonání stobodové hranice se zasloužila 20 sekund před koncem Keyová.

Krasobruslař Tomáš Verner v Bratislavě na mistrovství České republiky získal za svůj krátký program 85,22 bodu a předstihl o více než dvanáct bodů druhého Michala Březinu. Třetí místo drží na společném česko-slovensko-polsko-maďarském šampionátu Maciej Cieplucha z Polska.