Dvojnásobní daviscupoví šampioni Tomáš Berdych i Radek Štěpánek přislíbili účast v prvním kole soutěže o "salátovou mísu" i v dalším roce. Měli by se objevit v sestavě proti nizozemským tenistům 31. ledna až 2. února v Ostravě.

Biatlonistka Jitka Landová vyhrála na světové univerziádě v Itálii závod s hromadným startem. O dvě desetiny sekundy porazila Polku Nowakowskou.

Česká naděje pro olympijské hry v Soči snowboardcrossařka Eva Samková si poranila levé koleno. Vítězka úvodního závodu Světového poháru proto nezasáhne do dalšího dílu seriálu v Lake Louise. Hned po příletu z Kanady absolvuje trojnásobná juniorská mistryně světa vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře.

Brankář Petr Čech útočí na deváté vítězství v anketě Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu. Po podzimu získal v hlasování novinářů 726 bodů a vede s náskokem 63 bodů před Tomášem Rosickým z Arsenalu. Třetí Václav Kadlec z Frankfurtu ztrácí už 375 bodů.

Hokejový útočník Jakub Voráček se ve čtvrtečním utkání NHL brankou a dvěma asistencemi podílel na velkolepém obratu Philadelphie, která pěti góly ve třetí třetině otočila duel s Columbusem z 0:3 na 5:4. Nejproduktivnější nováček sezony Tomáš Hertl nedohrál zápas San Jose s Los Angeles, v první třetině utrpěl zranění po faulu kolenem Dustina Browna.

Čeští hokejisté vstoupili vítězně do Channel One Cupu, když v pražské O2 areně porazili suverénního lídra Euro Hockey Tour Finsko 2:0. Vítěznou branku vstřelil před 13.096 diváky v 38. minutě v přesilovce dvaačtyřicetiletý útočník Petr Nedvěd a v závěrečné power play potvrdil výhru Jaroslav Hlinka. Tým kouče Aloise Hadamczika podržel skvělým výkonem gólman Jakub Kovář, který udržel potřetí v národním týmu čisté konto.

Trojnásobný mistr světa Pavel Kubina oznámil konec hokejové kariéry. Podle šestatřicetiletého vítěze Stanleyova poháru z roku 2004 převážily rodinné důvody. Rodák z Čeladné od krátkého březnového angažmá v Ženevě nehrál za žádný tým.

Tenisovou sezonu v České republice uzavře dnes večer vyhlášení ankety Zlatý kanár v Přerově. Na ocenění znovu aspiruje především daviscupový tým, který se postaral o nejvýraznější úspěch českého tenisu v letošním roce.

České plavkyně Simona Baumrtová a Petra Chocová se zúčastní souboje Evropy s výběrem USA, který dnes a v sobotu hostí pětadvacetimetrový bazén v Glasgowě. Favority exhibičního klání jsou Američané, kteří dosud neprohráli ani jedno ze čtyř utkání.