Zprávy | Z archivu rubriky


Druhým soupeřem české fotbalové reprezentace pod vedením nového trenéra Pavla Vrby budou Finové. Zápas se odehraje 21. května ve Finsku.

Fotbalový útočník Milan Baroš má podle svého agenta Pavla Pasky poraněný zkřížený vaz v koleně. Baroš se zranil v neděli v turecké lize.

Brankář Ondřej Pavelec zneškodnil v nedělním utkání NHL 23 z 25 střel, porážku Winnipegu na ledě Vancouveru 1:2 ale neodvrátil.

Snowboardistka Šárka Pančochová poprvé v kariéře vyhrála slopestyle Světového poháru. Česká naděje pro olympijské hry v Soči, na kterých bude mít slopestyle premiéru, nenašla přemožitelku díky povedené druhé finálové jízdě v nedělním závodu v americkém Copper Mountain.

Český hokejista Dmitrij Jaškin byl povolán z farmy do prvního týmu St. Louis v NHL. Blues si dvacetiletého útočníka vytáhli z rezervního celku Chicago Wolves v AHL i kvůli absenci zraněného forvarda Vladimíra Sobotky.

Český hokejista Petr Hubáček vyhrál s celkem Jyväskylä čtvrtý ročník European Trophy. Ve finále turnaje Red Bulls Salute v neděli jeho tým v Berlíně zdolal švédský Färjestad 2:1 a stal se prvním finským vítězem soutěže.

Alexander Salák byl vyhlášen nejlepším brankářem hokejového turnaje Channel One Cup, který se hrál v Soči a v Praze. Opora Petrohradu pomohla národnímu týmu k triumfu na třetí akci Euro Hockey Tour skvělými výkony v zápasech proti Švédsku a Rusku, v kterých Salák inkasoval vždy jen jeden gól.

Krasobruslařka Eliška Březinová se podruhé v kariéře stala mistryní České republiky a zajistila si účast na lednovém evropském šampionátu v Budapešti. Sedmnáctiletá sestra Michala Březiny porazila na společném česko-slovensko-polsko-maďarském mistrovství v Bratislavě o dva body Elizavetu Ukolovou.