Zdravotní stav skokana na lyžích Romana Koudelky se zlepšil natolik, že zasáhne do druhého závodu Turné čtyř můstků. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant nahradí Martina Cikla v úterní kvalifikaci v Garmisch-Partenkirchenu.

Český hokejista Vladimír Sobotka přispěl v nedělním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře St. Louis 3:2 v prodloužení na ledě Dallasu. Šestadvacetiletý útočník, který vynechal kvůli zranění předchozích šest zápasů, nejdříve připravil úvodní gól utkání, když po jeho přihrávce střílel Jaden Schwartz do prázdné branky. Druhou asistenci zaznamenal Sobotka v prodloužení, v němž Kevin Shattenkirk zakončil souhru přesilovkové formace přesnou trefou z levého kruhu.

Čeští volejbalisté prohráli v přípravě na lednovou kvalifikaci mistrovství světa i druhý zápas se Slovenskem. V sobotu v Popradu podlehli svěřenci kouče Zdeňka Šmejkala domácímu mužstvu 0:3, set se jim nepodařilo získat ani v nedělní odvetě.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v 33. kole Tipsport extraligy ve východočeském derby v Pardubicích 5:3 a na druhém místě snížili ztrátu na vedoucí Spartu na osm bodů. Lídr podlehl na ledě předposledního Kladna 4:5 v prodloužení. Pražané sice smazali ve třetí třetině čtyřbrankové manko, ale v nastavení rozhodl obránce Tomáš Kaberle.

Hokejový útočník Juraj Majdan z Litvínova dostal od disciplinární komise extraligy zákaz startu v pěti zápasech za faul kolenem na třineckého Jakuba Orsavu. Majdan vynechá šest utkání, protože má navíc automaticky zastavenou činnost na jeden zápas za druhý vyšší trest v sezoně. Majdan fauloval Orsavu v 56. minutě sobotního domácího utkání, které Litvínnov vyhrál 1:0. Dostal trest na pět minut a do konce zápasu. Předtím byl takto vyloučen 8. prosince proti Liberci po bitce s Jaroslavem Vlachem.

Špatné sněhové podmínky ohrožují blížící se 47. ročník Jizerské padesátky. Čtrnáct dnů před startem dálkového běhu na lyžích pořadatelé potřebují buď mráz na výrobu technického sněhu, nebo alespoň deset centimetrů přírodního sněhu. O osudu závodu se rozhodne začátkem příštího týdne.

V poledne posledního dne roku se již tradičně odehraje silvestrovské fotbalové derby internacionálů Sparty a Slavie. Osmadvacátého ročníku na umělé trávě Slavie v pražském Edenu by se mělo zúčastnit hned šest nováčků, po třech na každé straně. Slavia se bude snažit potvrdit svou nadvládu v derby, když vyhrála už 18 zápasů včetně toho loňského v poměru 8:5, zatímco Sparta triumfovala jen pětkrát. Čtyřikrát došlo na remízu.

Český hokejový útočník Jakub Petružálek přestoupil v KHL z Chabarovsku do nejlepšího týmu Východní konference Ak Bars Kazaň. Klub z Dálného východu opouští bronzový medailista z mistrovství světa 2012 podruhé. Letos v lednu odešel na zbytek sezony do Dynama Moskva, s nímž získal Gagarinův pohár, ale pak se do Amuru zase vrátil. Play off si Petružálek zahraje i v tomto ročníku, neboť Kazaň vede tabulku Východní konference.

Jakub Kovář byl v Kontinentální hokejové lize vyhlášen nejlepším brankářem uplynulého týdne. Opora Jekatěrinburgu pomohla Avtomobilistu ke dvěma výhrám čistými konty. Reprezentační gólman v KHL navázal na výkon z národního týmu, kde na Channel One Cupu v pražském duelu s Finskem také neinkasoval. Již třikrát za sebou tak zakončil soutěžní zápas bez inkasované branky.

Tenistka Klára Zakopalová zahájila na turnaji v čínském Šen-čenu úspěšně cestu za obhajobou finálové účasti. Svůj první zápas v nové sezoně na turnaji s dotací půl milionu dolarů zvládla i Barbora Záhlavová-Strýcová.

Tenistka Andrea Hlaváčková vypadla na turnaji v Aucklandu v prvním kole po prohře s bývalou světovou jedničkou Američankou Venus Williamsovou. Uspěla naopak Karolína Plíšková, která zdolala Argentinku Paulu Ormaecheaovou 7:6, 6:1. V soutěži jsou ještě její sestra Kristýna, která zvládla kvalifikaci, a novou sezonu v Aucklandu zahájí také Lucie Šafářová.

Do Česka přijede oslavit Silvestra asi 200.000 zahraničních turistů, meziročně o pět procent víc. 70 procent z nich zůstane jen v Praze. Část z návštěvníků přiláká i oslabení kurzu koruny. Tržby za ubytování, stravování a pohostinství za vánoční svátky a Silvestr dosáhnou v ČR rekordních 13 miliard korun. Vyplývá to z prognózy poradenské společnosti Mag Consulting. Nejvíce hostů, přes 65.000, letos přijede z Ruska, meziročně o devět procent víc. "Turisté z Ruska se v ČR rovněž zdržují nejdéle, neboť někteří z nich zde slaví pravoslavné Vánoce, které připadají na 6. a 7. ledna," uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek ze společnosti Mag Consulting. Podle Beránka také do ČR přijede slavit Silvestra o šest procent více Američanů oproti loňsku. Přibude také Poláků (o tři až čtyři pct), Slováků (o dvě až tři pct) a Němců (o šest až sedm pct).

Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) stráví Silvestr a Nový rok stráví v ČR okolo 180.000 zahraničních turistů, z toho 65 až 70 procent cizinců oslaví Silvestra v Praze. "Praha patří mezi nejpopulárnější evropské destinace z hlediska pobytů na Silvestra a oslav Nového roku. Důvodem jsou nejen historie, památky, romantická atmosféra, výborná česká kuchyně, kvalitní hotely a dobré ceny, ale ve srovnání s minulostí také výrazné zvýšení úrovně pražských vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí," uvedla tajemnice asociace Kateřina Petříčková.