Čeští házenkáři odcestují na mistrovství Evropy podle očekávání se stejnou šestnáctkou hráčů, která v minulém týdnu startovala na přípravném turnaji v Maďarsku. Nechybí opory kapitán Filip Jícha, obránce Daniel Kubeš či Pavel Horák, naopak schází zraněný brankář Martin Galia nebo lovosická hvězda extraligy Jiří Motl. Trenéři oznámili nominaci na šampionát na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Biatlonistka Gabriela Soukalová vyhrála vytrvalostní závod Světového poháru na 15 km v německém Ruhpoldingu, úspěch českých barev podtrhla třetím místem Veronika Vítková. Dvě české reprezentantky se na stupně vítězů probojovaly poprvé v historii SP. Druhá skončila Běloruska Darja Domračevová.

Snowboardistka Ester Ledecká se poprvé v kariéře prosadila na stupně vítězů ve Světovém poháru. Osmnáctiletá česká naděje pro olympijské hry v Soči v rakouském Bad Gasteinu nestačila až ve finále na úřadující vicemistryni světa Švýcarku Patrizii Kummerovou.

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický zůstane v Arsenalu. Na tiskové konferenci londýnského klubu, v němž má českému záložníkovi po sezoně skončit smlouva, to prohlásil trenér Arséne Wenger.

Fotbalový reprezentant Daniel Kolář prodloužil smlouvu ve Viktorii Plzeň do června 2016. Osmadvacetiletý záložník odmítl možnost k přestupu do zahraničí, která byla prý velmi zajímavá. Rozhodl se pokračovat v Plzni, za kterou hraje od roku 2008.

Český fotbalista Milan Baroš se v pondělí v Praze podrobí operaci levého kolena. Útočník Antalyasporu se zranil před Vánoci, když si v utkání turecké ligy přetrhl přední zkřížený vaz a poškodil si i postranní vaz.

Tenistka Lucie Šafářová si před Australian Open zvedla sebevědomí ziskem titulu ve čtyřhře i cenným skalpem na turnaji v Sydney. V generálce na úvodní grandslam sezony spolu s Maďarkou Timeou Babosovou porazily ve finále světové jedničky Italky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou po velké bitvě 7:5, 3:6 a 10:7.

Porucha motoru ukončila snažení posádky kamionu Liaz pilotované Jaroslavem Valtrem na Rallye Dakar. Členové týmu KM racing nedojeli do cíle čtvrteční 5. etapy v argentinském Tucumánu a na svém webu oznámili, že ze soutěže stejně jako před rokem odstupují. Podobně dopadl i Josef Macháček, jehož premiérový start v kategorii automobilů ukončily technické problémy.

Kvalifikací na závod Světového poháru v letech na lyžích na rakouském můstku Kulm prošlo hned pět českých reprezentantů. Nejlépe si vedl Antonín Hájek, který obsadil výkonem 186 metrů třetí místo za Slovinci Robertem Kranjecem a Jurijem Tepešem. Neuspěl jen Borek Sedlák.

Tenistka Klára Zakopalová si zahraje na turnaji v Hobartu o titul, nejvýše nasazenou Samanthu Stosurovou z Austrálie v semifinále porazila 6:3 a 6:2. Finálová soupeřka sedmé nasazené Zakopalové vzejde ze španělského souboje Garbine Muguruzaové s Estrellou Cabezaovou.

Tenistka Petra Kvitová začne grandslamové Australian Open proti 87. hráčce světa Luksice Kumkhumové z Thajska. Los v Melbourne také rozhodl, že sedmý nasazený Tomáš Berdych se v 1. kole střetne s Aleksanderem Nedovjesovem z Kazachstánu. Celkem je v pavouku dvouher pět českých mužů a stejný počet žen, ale ještě je může doplnit některá z hráček z kvalifikace.

Útočník Vladimír Sobotka pomohl v NHL gólem a asistencí k výhře St. Louis na ledě Calgary 5:0 a bodoval tak ve čtvrtém zápase za sebou. Dokonce poosmé v řadě se do statistik zapsal Ondřej Palát z Tampy Bay, jenž stejně jako Sobotka vstřelil gól a na další přihrál, Lightning ale podlehli Washingtonu 3:4.

Lyžařka v boulích Nikola Sudová skončila šestá na Světovém poháru v Deer Valley v USA a dočkala se nejlepšího výsledku v olympijské sezoně. Měsíc před hrami v Soči si zlepšila náladu po nevydařeném předchozím závodu v Calgary, kde nepostoupila z kvalifikace. Předtím obsadila na úvod sezony ve Finsku dvanácté místo. První ze dvou závodů v Utahu vyhrála domácí hvězda Hannah Kearneyová.

Česká štafeta biatlonistů Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec skončila pátá na Světovém poháru v Ruhpoldingu. Předposlední štafetový závod před olympijskými hrami v Soči vyhráli Rakušané o desetinu sekundy před Němci. Třetí doběhli Rusové. Češi zvládli závod nejlépe střelecky ze všech týmů, dobíjeli jen dvakrát.