Čeští krasobruslaři na mistrovství Evropy na medaili nedosáhli. Michal Březina skončil čtvrtý se ztrátou pouhých 26 setin bodu na bronzového Konstantina Meňšova z Ruska, Tomáš Verner klesl z třetího místa po krátkém programu na sedmou příčku. Titul obhájil Španěl Javier Fernández s náskokem 14,56 bodu před Rusem Sergejem Voronovem.

Snowboardistka Ester Ledecká ve slovinské Rogle poprvé v kariéře vyhrála závod Světového poháru. V paralelním obřím slalomu navázala na druhé a třetí místo z minulých dílů v rakouském Bad Gasteinu. Ledecká má v olympijské sezoně skvělou formu. V dosavadních pěti závodech nebyla horší než šestá a je velkou adeptkou na medaili na hrách v Soči. Osmnáctiletá lyžařka a snowboardistka byla v italské Carrezze v prosinci šestá v paralelním obřím slalomu a pak pátá v paralelním slalomu.

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová klesla kvůli neúčasti v sobotním stíhacím závodu v Anterselvě z prvního na čtvrté místo v hodnocení Světového poháru. Mezi muži byl nejlepší Ondřej Moravec na třináctém místě, Veronika Vítková byla sedmadvacátá.

Hokejisté Sparty vyhráli ve 39. kole extraligy na ledě Pardubic 6:2 a vyšli vítězně i ze třetího vzájemného souboje v sezoně. Východočeši prohráli počtvrté za sebou a klesli v tabulce na jedenácté místo. Sparta vede po třetí čtvrtině základní části tabulku s náskokem 17 bodů na Hradec Králové. Mountfield v souboji o druhé místo porazil na domácím ledě mistrovskou Plzeň 3:0.

Hokejisté Lva Praha porazili Amur Chabarovsk 3:0, připsali si páté vítězství v řadě a upevnili si třetí pozici v Západní konferenci. První branku vstřelil v polovině zápasu Petr Tatíček a výhru pojistili v poslední desetiminutovce kapitán Jiří Novotný a Petr Vrána. Čisté konto udržel brankář Atte Engren. Lev uspěl v devátém z posledních deseti duelů.

Aleš Loprais přišel v předposlední etapě Rallye Dakar o naději na medailové umístění. Dosud čtvrtý muž průběžné klasifikace v kategorii kamionů musel zastavit těsně před polovinou 350 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušky kvůli technické závadě. Prasklou hadici od kompresoru se posádce podařilo opravit, ale do cíle 12. etapy přijela s téměř tříhodinovou ztrátou. Lopraise to stálo čtvrté místo v průběžném pořadí. Propadl se na šesté a za pátým Rusem Antonem Šibalovem zaostává o třicet minut. Od bronzu jej dělí nedostižné tři a půl hodiny.

Rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná zahájila mistrovství Evropy ve víceboji v Drážďanech stejně jako vloni desátým místem na trati 1500 metrů. Česká olympionička vypadla v semifinále. Mistryně Evropy z roku 2010 v úvodním závodě šampionátu prošla z rozjížďky z druhého místa, v následné semifinálové jízdě ale na umístění na prvních dvou postupových místech nestačila a skončila v ní čtvrtá.