České obhájce titulu v Davisově poháru dělí bod od desátého vítězství za sebou a postupu do čtvrtfinále. Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem porazili ve čtyřhře Jeana-Juliena Rojera a Robina Haaseho 7:5, 1:6 a dvakrát 7:6 a čeští tenisté vedou v Ostravě v 1. kole nad Nizozemskem 2:1. V úvodní nedělní dvouhře může o postupu svěřenců kapitána Jaroslava Navrátila rozhodnout sedmý hráč světa Berdych, kterého od 13:00 v ČEZ Areně čeká Haase. K případné závěrečné dvouhře nastoupí dvojky Štěpánek a Igor Sijsling.

Tenista Radek Štěpánek dnes dostal Cenu za oddanost Davisovu poháru. Dvojnásobný vítěz "salátové mísy" z let 2012 a 2013 převzal ocenění před čtyřhrou 1. kola soutěže proti Nizozemsku v Ostravě.

Tenistka Karolína Plíšková postoupila do finále turnaje v Pattaye a zahraje si o druhý titul v kariéře. Němku Julii Görgesovou zdolala 6:3, 4:6, 6:3 a její finálovou soupeřkou bude čtvrtá nasazená Jekatěrina Makarovová. Ruska v druhém semifinále porazila Andreu Hlaváčkovou 6:3, 0:6, 6:4.

Skokan na lyžích Jan Matura obsadil 18. místo v závodu Světového poháru ve Willingenu a jako jediný z Čechů bodoval. Předposlední závod před olympijskými hrami v Soči vyhrál mistr světa Kamil Stoch z Polska.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil v generálce na olympijské hry 15. místo na klasické patnáctce v Toblachu. Na trati, jež bude jeho prvním a hlavním závodem v Soči, ztratil šestatřicetiletý český reprezentant minutu a čtvrt na vítěze Alexandra Legkova z Ruska.

Snowboardistka Ester Ledecká obsadila druhé místo v konečném pořadí Světového poháru v paralelních závodech. V závěrečném paralelním obřím slalomu v německém Sudelfeldu dnes skončila pátá, v hodnocení této disciplíny jí patří celková třetí pozice. Křišťálové glóby získala Švýcarka Patrizia Kummerová, která ovládla i generálku před olympijskými hrami v Soči.

Čeští florbalisté se rozloučili s kvalifikací na prosincové mistrovství světa v Göteborgu rekordní výhrou nad domácím Nizozemskem 34:0. Překonali tak středeční výsledek 27:0 proti Velké Británii. Nejvýrazněji se zapsal do statistik se sedmi body za dvě branky a pět asistencí Tomáš Sladký, hattrick si připsala šestice Vojtěch Skalík, Jiří Curney, Patrik Dóža, Martin Tokoš, Tom Ondrušek a Tomáš Sýkora.

Závod juniorů na mistrovství světa cyklokrosařů v Hoogerheide skončil trojnásobným belgickým triumfem. Titul získal Thijs Aerts. Češi včetně obhájce loňského bronzu Adama Ťoupalíka neuspěli, nejlepší byl až na 38. příčce Lukáš Kunt.