Martina Sáblíková získala na olympijských hrách v Soči stříbro v závodě na 3000 metrů. Česká rychlobruslařka při obhajobě zlaté medaile z Vancouveru nestačila jen na Nizozemku Irene Wüstovou. Za olympijskou šampionkou z Turína na této trati Sáblíková zaostala o 1,61 sekundy. "Jsem strašně spokojená. Měla jsem strach, že medaile nebude. Teď mám stříbro, které mi chybělo do sbírky, takže absolutní spokojenost," řekla Sáblíková, která před čtyřmi lety získala ve Vancouveru dvě zlata a jeden bronz. Sáblíková se krátce po závodě setkala i s prezidentem republiky Milošem Zemanem, jenž její vystoupení osobně v Adler Areně sledoval. Nizozemská rychlobruslařka potvrdila, že má v této sezoně výjimečnou formu. Na Sáblíkovou na mezičasech postupně získala více než dvousekundový náskok. I když o jeho část v závěru přišla, vzala si rekord dráhy rychle zpět a díky času 4:00,34 se vrátila na olympijský trůn.

Českým biatlonistkám se úvodní start na olympijských hrách v Soči nevydařil. Ve sprintu nejlépe skončila Veronika Vítková na 16. místě, hlavní medailová naděje Gabriela Soukalová po třech chybách na úvodní střelbě obsadila 29. příčku. Vítková, která v této sezoně Světového poháru dvakrát vybojovala umístění na stupních vítězů a jednou to bylo i ve sprintu, tradičně bezchybně střílela, ale běžecky na nejlepší nestačila. Po druhé střelbě vestoje opouštěla stadion jako šestá, ale v závěrečném okruhu ji opustily síly a propadla se o deset míst. Největší česká naděje Soukalová pohřbila šanci na dobré umístění hned na začátku. Její běžecký čas byl druhý nejrychlejší, ale při úvodní střelbě vleže třikrát minula a musela absolvovat 450 metrů navíc.

Snowboardistka Šárka Pančochová obsadila při olympijské premiéře slopestylu páté místo. Česká medailová naděje sice po první finálové jízdě soutěž vedla, ale ve druhé měla těžký pád a předstihla ji čtveřice soupeřek. Absolvovala kvůli zranění vyšetření hlavy a krku magnetickou rezonancí. Snowboardistka musí absolvovat i dopingovou zkoušku, na kterou byla po závodu vylosována.

Biatlonista Jaroslav Soukup se v sobotu stal prvním českým medailistou na olympijských hrách v Soči, až o čtyřiadvacet hodin později ale vystoupil na stupně vítězů a převzal bronzovou medaili. Slavnostní ceremoniály se totiž v Soči konají vždy až druhý den večer po závodech. "Je těžká, těžká," řekl Soukup s medailí v ruce.

Start hokejového obránce Ladislava Šmída na olympijských hrách v Soči by neměl být ohrožen. Osmadvacetiletý bek sice nedohrál duel zámořské NHL na ledě Philadelphie, zástupcům národního týmu ale v telefonickém rozhovoru potvrdil, že do dějiště her v pondělí přiletí.

Běžec Pavel Maslák zvítězil na halovém mítinku v Gentu v závodu na 300 metrů v nejrychlejším evropském čase historie 32,15 sekundy. Ve světových tabulkách se zařadil výkonem na netradiční trati na čtvrté místo všech dob. Lépe než Maslák zvládly tuto trať v hale jen tři americké hvězdy. Maslák vylepšil své dosavadní maximum z loňského startu v Gentu o 43 setin. Druhého Poláka Karola Zalewského porazil jasně o 67 setin.

Ve fedcupovém utkání 1. kola Světové skupiny mezi španělskými a českými tenistkami hraje prim déšť. V Seville se za dva dny odehrála jen jedna dvouhra, a pokud to počasí dovolí, tak se zápas dokončí v pondělí od 10:00. V neděli sice začala česká jednička Klára Zakopalová hrát s domácí dvojkou Marií-Teresou Torrovou, ale po necelé hodině byl zápas za stavu 6:3 a 2:0 ve prospěch české tenistky přerušen kvůli dešti. Hráčky před prudkým deštěm utekly do šaten.

Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba si pochvaluje inspekční cestu na soustředění Sparty a Liberce. Důležitým poznatkem pro něj je, že zástupci obou klubů mají chuť pomáhat rozvoji národního týmu. Vrba společně s manažerem reprezentace Dušanem Fitzelem strávil pět dní ve Španělsku a Portugalsku, kde navštívil tréninkové kempy, viděl přípravná utkání a hovořil s hráči i trenéry Vítězslavem Lavičkou ze Sparty a Jaroslavem Šilhavým z Liberce.

Házenkářky Mostu končí v Poháru EHF, v osmifinále je po dvou výhrách vyřadil dánský Esbjerg. V Mostu zvítězil 28:21, v domácí odvetě 28:26.

Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin se po začátku pauzy pro olympijské hry v Soči přesunul v NHL ze St. Louis na farmu do celku Chicago Wolves do nižší AHL. Dvacetiletý Jaškin se při krátkém pobytu v prvním týmu podílel ve čtvrtečním utkání proti Bostonu jednou asistencí na výhře 3:2.

Útočník Martin Erat se v posledním duelu před olympijskou přestávkou dočkal svého prvního gólu v sezoně NHL. Český reprezentant byl jedním ze dvou střelců Washingtonu, kteří v 59. minutě pečetili vítězství 3:0 nad New Jersey trefami do prázdné branky při power play Devils.

Basketbalisté Nymburku poosmé za sebou a podesáté v historii získali Český pohár. Ve finále v Jindřichově Hradci potvrdili roli favorita a porazili Prostějov 91:67. Třetí místo vybojovali loňští finalisté z Pardubic, kteří vyhráli 92:77 nad Opavou.