Tenistka Petra Kvitová porazila ve finále turnaje na trávě v Birminghamu Slovenku Magdalénu Rybárikovou 4:6, 6:1, 6:2 a obhájila loňský titul. Osmadvacetiletá Češka vyhrála už pátý turnaj v sezoně a celkově 25. v kariéře. Loňskou wimbledonskou semifinalistku Rybárikovou, jež v Birminghamu vyřadila Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou, porazila Kvitová ve finále stejně jako před čtyřmi lety v New Havenu. Příští týden by česká fedcupová reprezentantka měla startovat na dalším travnatém turnaji v Eastbourne. Je však možné, že před londýnským grandslamem dá přednost odpočinku.

Jakub Podrazil a Lukáš Helešic na dvojce bez kormidelníka poprvé v kariéře vyhráli závod Světového poháru ve veslování. Čeští reprezentanti triumfovali ve druhém dílu seriálu v rakouském Ottensheimu, kde ve finále oplatili tři týdny starou porážku chorvatským bratrům Valentinu a Martinovi Sinkovičovým. Porazili je o 88 setin sekundy. Třetí skočila další bratrská dvojice Valentin a Théophile Onfroyovi z Francie. "Byl to fantastický závod. Chtěli jsme dobře odstartovat, ale zároveň jsme věděli, že musíme ušetřit síly na závěr. Snažili jsme se jet uvolněně a na maximum," řekl Helešic. Podrazil s Helešicem byli jedinou českou posádkou, která se do finálových bojů probojovala.

Kanoistka Tereza Fišerová vstoupila do sezony Světového poháru ve vodním slalomu druhým místem v Liptovském Mikuláši. Vicemistryně světa nestačila na Slovensku jen na suverénní Australanku Jessicu Foxovou, jež na úvod seriálu zkompletovala double po sobotním vítězství mezi kajakářkami. Kajakářům se při trojnásobném finálovém zastoupení na medailové umístění dosáhnout nepodařilo, Jiří Prskavec skončil kvůli dvěma dotykům branek čtvrtý.

Českého hokejového útočníka Filipa Zadinu z Halifaxu ze zámořské juniorské ligy QMJHL si vybral jako šestku draftu NHL Detroit. V prvním kole se dočkal také útočník Martin Kaut z Pardubic, jehož si zvolilo na 16. pozici Colorado. Jedničkou se při výběru nováčků v Dallasu stal podle předpokladů švédský obránce Rasmus Dahlin z Frölundy, po kterém sáhlo Buffalo. Osmnáctiletý pardubický odchovanec Zadina se stal nejvýše draftovaným českým hokejistou od roku 2015, kdy si rovněž jako šestku vybralo New Jersey útočníka Pavla Zachu. V některých žebříčcích byl český kanonýr řazen i na třetí pozici, ale nižší konečné pořadí jej příliš netrápilo.

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková vyhrály turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě. Ve finále zvítězily nad kanadským párem Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová 17:21, 21:15, 15:13. České hráčky triumfovaly na World Tour podruhé ve společné kariéře. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem nevyužili v utkání o třetí místo sedm mečbolů, přesto dosáhli v areálu v Dolní oblasti Vítkovic životního úspěchu.

Mistrem republiky v silničním závodě cyklistů v Plzni se stal poprvé v kariéře Josef Černý. Pětadvacetiletý jezdec stáje Elkov Author navázal na vítězství ve čtvrteční časovce v Karlových Varech a získal double. Úspěch nejlepší domácí stáje podtrhli druhý Jan Bárta a třetí v cíli Jakub Otruba, který vybojoval titul v kategorii do 23 let. Závod na 192 kilometrů na společném mistrovství Česka a Slovenska suverénně ovládl Peter Sagan. Trojnásobný světový šampion záhy soupeřům ujel a po dlouhé sólové jízdě si připsal šestý slovenský titul.

Tomáš Berdych se kvůli potížím se zády odhlásil z Wimbledonu, kde měl obhajovat účast v semifinále. Český tenista si dopřeje pár týdnů klidu. Kvůli absenci na londýnském grandslamu může Berdych vypadnout z první padesátky světového žebříčku, v němž je nyní na 19. místě. "Pár měsíců se všemožně snažím dát bolavá záda do pořádku, ale bohužel. Nejsem schopen hrát," uvedl Berdych na sociálních sítích.

Akrobatický pilot Martin Šonka vyhrál budapešťský závod Red Bull Air Race a po třetím triumfu v kariéře se posunul na třetí místo průběžného pořadí.