Hokejisté Komety Brno obhájili titul v extralize a slaví rekordní 13. triumf v historii. V pátém finálovém utkání vyhráli v Třinci 4:1 a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Suverén vyřazovacích bojů posledních dvou let vedl už v 17. minutě 3:0, dvanáctou výhru ze čtrnácti duelů letošního play off si zkušeně pohlídal a znovu získal Masarykův pohár.

Hokejisté Litvínova porazili v závěrečném kole baráže o účast v extralize Kladno 5:2 a udrželi se v nejvyšší soutěži. Díky třetí výhře za sebou zůstali o bod před Jihlavou, které nestačilo k záchraně ani vítězství 3:2 nad Karlovými Vary a po roce se vrací do první ligy. Litvínov nakonec obsadil v baráži první místo. Získal stejně jako Karlovy Vary 20 bodů, ale má lepší bilanci vzájemných zápasů. Poslední skončilo Kladno s pouhými čtyřmi výhrami z 12 zápasů.

Čeští hokejisté potvrdili prvenství na turnaji Carlson Hockey Games v Pardubicích výhrou 2:1 nad Ruskem. Brankami se o to zasloužili útočníci Filip Chytil, jenž slavil první trefu v reprezentaci, a Matěj Stránský. V polovině třetí třetiny sice snížil Alexej Kručinin, svěřenci Josefa Jandače však plný bodový zisk udrželi. Vítězný reprezentační debut si odbyl brankář David Rittich. Bez ztráty bodu opanovala reprezentace jeden z podniků série Euro Hockey Tour (EHT) naposledy na turnaji Karjala v roce 2012.

Česká hokejová osmnáctka porazila ve svém třetím utkání na mistrovství světa v Čeljabinsku nováčka elitní skupiny Francii vysoko 9:2 a po prvním bodovém zisku na turnaji si zajistila postup do čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Davida Bruka sice prohrávali od 27. minutě 1:2, ale ještě do konce druhé třetiny otočili na 4:2 a pak si ještě výrazně vylepšili skóre. V úterý se čeští hokejisté utkají v závěrečném duelu v základní skupině B se zatím suverénním Finskem, ale ani případný tříbodový zisk je už nemůže posunut ze čtvrtého místa výše.

Jakub Kornfeil obsadil v třídě Moto3 sedmé místo v motocyklové Velké ceně Ameriky, i když startoval až z 21. pozice. Český závodník ve třetím dílu mistrovství světa zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. Kubatuře MotoGP dominoval v texaském Austinu už pošesté za sebou španělský mistr světa Marc Márquez, Karel Abraham závod nedokončil.

Golfistce Kláře Spilková těsně unikla obhajoba titulu na turnaji Ladies European Tour v Rabatu. Po čtyřech kolech o vítězce rozhodl rozstřel mezi třemi hráčkami a na druhé jamce play off uspěla Švédka Jenny Haglundová. Spilková skončila druhá spolu s Australankou Sarah Kempovou. Druhé místo je druhým nejlepším nejlepším výsledkem Spilkové na LET v kariéře. Vyneslo jí prémii 33.750 eur (855.000 korun) a posun na třetí příčku v letošním pořadí evropského okruhu, v kterém loni skončila čtvrtá.