Zprávy | Z archivu rubriky


Premiér Andrej Babiš (ANO) mluvil ve Sněmovně asi hodinu a půl s poslanci ČSSD ve Sněmovně. Odpoledne avizoval, že klub koaličního partnera je připraven navštívit. Poslancům ČSSD Babiš vysvětloval informace o údajném únosu svého syna. Premiér potvrdil, že jeho syn byl v minulosti na Ukrajině i na ukrajinském Krymu. Pobyt podle něj byl legální a v žádném případě nešlo o únos. Sociální demokraté v prohlášení uvedli, že Hamáček bude s Babišem jednat i ve čtvrtek, kdy šéfa ČSSD čeká také rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem.

Opozice vyzvala v úterý Babiše na základě reportáže Seznam Zprávy k odstoupení z funkce premiéra. Dnes shromáždila podpisy pro svolání mimořádné schůze Sněmovny k hlasování o nedůvěře vládě. Babiš před novináři řekl, že má dostatek dokumentace dokládající legálnost pobytu jeho syna na Krymu. Neuvedl ale jaké. Kritizoval novináře, kteří zveřejnili rozhovor, v němž Babišův syn mluví o tom, že jeho otec ho chtěl dostat z Česka kvůli policejnímu vyšetřování dotací pro farmu Čapí hnízdo.

Premiér Andrej Babiš(ANO)jednal také s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem, jehož strana v hlasování o důvěře menšinový kabinet ANO a ČSSD podpořila. S Babišem se sešel také předseda SPD Tomio Okamura. Okamura chce, aby se případ údajného dotačního podvodu kolem farmy Čapí hnízdo vyřešil co nejdřív. V souvislosti s možnou vládní krizí, ve kterou by mohla vyústit kauza kolem údajného únosu premiérova syna na Krym, vidí prostor pro prosazení programu SPD.