Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští fotbalisté se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 utkají v pětičlenné skupině A s Anglií, semifinalistou posledního mistrovství světa a světovým šampionem z roku 1966. Dalšími soupeři jsou Bulharsko, Černá Hora a Kosovo. Rozhodl o tom los v Dublinu. Na šampionát postoupí dva nejlepší celky z každé z deseti skupin. O zbylá čtyři místa se utká 16 nepostupujících celků podle umístění v Lize národů.

Čeští biatlonisté Eva Puskarčíková a Michal Šlesingr skončili na úvod Světového poháru desátí v závodě smíšených dvojic. Ve slovinské Pokljuce zvítězili Norové Thekla Brun-Lieová a Lars Helge Birkeland, na které české duo ztratilo minutu a půl. Čeští reprezentanti stříleli ve srovnání s konkurenty o něco pomaleji, ale po šesti položkách měli na kontě jen tři dobíjení a atakovali šestou příčku, která je českým maximem v této disciplíně. Výkon Gabriely Koukalové a Ondřeje Moravce z března 2017 ale nakonec nezopakovali. Šlesingr na svém druhém úseku při střelbě vleže třikrát minul, a i když úspěšně dobil, propadl se na desáté místo s velkým odstupem na závodníky před sebou.

I ve druhém závodu na můstku v Nižním Tagilu bodovali dva čeští skokané na lyžích a reprezentace tak prožívá výrazně lepší sezonu než tu minulou. Sedmnáctý byl Roman Koudelka a 22. příčku obsadil Viktor Polášek. S náskokem téměř 14 bodů suverénně vyhrál Japonec Rjoju Kobajaši a po třetím triumfu v sezoně z pěti závodů je jasným lídrem Světového poháru.