Zprávy | Z archivu rubriky


Sport

06-08-2019 aktualizováno

Barbora Strýcová po životním grandslamu ve Wimbledonu získala ocenění tenisové asociace WTA za průlom měsíce. Tradiční anketu za červenec vyhrála i před další českou hráčkou Karolínou Muchovou, která byla ve čtyřčlenné nominaci.

Fotbalový brankář Tomáš Koubek přestoupil z Rennes do Augsburgu. Šestadvacetiletý český reprezentant podepsal s německým týmem pětiletou smlouvu.

Disciplinární komise potrestala fotbalovou Slavii za výtržnosti fanoušků proti Olomouci. Zápas proti Liberci se bude hrát bez diváků v hledišti. Slavie současně zaplatí pokutu 250 tisíc korun. Pražský klub trest přijal, odvolá se pouze proti následnému podmínečnému uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy s účinností do konce roku. Na sociální síti o tom informoval předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Největší hvězda basketbalové reprezentace Tomáš Satoranský se poprvé zapojil do přípravy před zářijovým mistrovstvím světa v Číně. Turnaj však kvůli zranění nestihne jeden z dalších lídrů Jan Veselý. Věří ale, že se nic nemění na cíli týmu postoupit ze základní skupiny mezi nejlepší šestnáctku.

Martinu Ptáčkovou přivedla k bojovým uměním šikana ve škole. Dnes přitom patří ve svém sportu k nejlepším na světě. Dvaadvacetiletá blondýnka je několikanásobnou mistryní světa v kickboxu, nyní se ale věnuje hlavně disciplíně hand to hand combat, ve které jako třetí žena na světě získala nejvyšší možný černý pásek.