17-08-2019 aktualizováno

Sportovní lezec Jan Kříž získal na mistrovství světa v Hačiodži stříbro v závodech na rychlost a má první medaili ze světového šampionátu dospělých. Ve vyřazovacích bojích prohrál na patnáctimetrové stěně až ve finále, v němž těsně nestačil na Itala Ludovica Fossaliho. Mistr světa v lezení na obtížnost Adam Ondra obsadil celkově 58. příčku ale i tak si zajistil start v kombinaci, ve které se bude soutěžit na příští olympiádě. Účast v kombinaci měl český reprezentant jistou i v případě, že by v rychlolezení pokazil start a skončil poslední.

Tenistka Petra Kvitová se kvůli bolesti v problémovém levém předloktí odhlásila z turnaje v newyorském Bronxu, kde měla na divokou kartu absolvovat generálku na US Open. Devětadvacetiletá česká hráčka má potíže se svou dominantní rukou již od května a přišla kvůli nim mimo jiné o grandslamové Roland Garros.

Tenista Tomáš Berdych v neděli ve Winston-Salemu absolvuje další pokus o návrat na kurty po vleklých problémech se zády. Kvůli nim předčasně ukončil poslední dvě sezony a letos od března absolvoval jediný zápas ve Wimbledonu. Dlouholetý člen elitní desítky světového žebříčku je nyní na 103. místě.

Plavkyně Marcela Šťastná získala ve věku 82 let tři medaile na mistrovství světa v jihokorejském Kwangdžu. Dvě z nich jsou zlaté, jedna stříbrná. Českou republiku reprezentuje od roku 1958. Čtyři zlaté přiveze z Koreji také šestasedmdesátiletý Rudolf Šmerda. O plaveckém úspěchu informoval na facebooku Český svaz plaveckých sportů.