Fotbalisté Slavie prohráli ve třetím z šesti zápasů základní skupiny Ligy mistrů se slavnou Barcelonou 1:2. Pětinásobného vítěze soutěže poslal v Edenu ve třetí minutě do vedení kapitán Lionel Messi, v 50. minutě sice vyrovnal Jan Bořil, ale hned za sedm minut si dal vlastní gól Peter Olayinka. "Bolí to hodně. Vstup jsme měli špatný, pak se kluci dotkli svého maxima. Od takové 20. minuty hráli fantasticky. Jsem na ně pyšný, umělecký dojem je dobrý. Když prohrát, tak prohrát takhle," řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský. V příštím utkání 5. listopadu čeká Slavii, která hraje skupinu Ligy mistrů podruhé a poprvé po 12 letech, odveta v Katalánsku. Do další fáze postoupí první dva týmy. Záložníka fotbalistů Slavie Tomáše Součka mrzelo, že si jeho tým nedokázal po vyrovnaném průběhu hry připsat ani bod. Ze zápasu si ale odnesl i mimořádný zážitek, když před výkopem jako kapitán Pražanů stanul po boku svého protějšku Lionela Messiho.

Trenér Ernesto Valverde očekával, že fotbalisté Barcelony zvládnou utkání třetího kola základní skupiny Ligy mistrů na půdě Slavie s větším přehledem a klidem. Připustil, že španělský gigant si zápas v Edenu protrpěl a v druhé půli se na jeho branku valila lavina domácích útoků. "Slavia ukázala, že je velmi silný soupeř, hrála skvěle. Čekali jsme, že budeme mít zápas pod větší kontrolou. Zápas jsme skutečně protrpěli, měl opravdu vysoké tempo," řekl na tiskové konferenci Valverde.

Policie v úterý v Lomnici nad Popelkou na Semilsku zatkla vražedkyni Petru Janákovou, která byla letos v červnu propuštěna z vězení kvůli těhotenství. Policie ženu obvinila z trestného činu křivého obvinění a žádá pro ni vazbu. Pro ČTK to uvedla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková. Janáková byla odsouzena k 30 letům vězení za zastřelení sběratele v roce 2017. Nové obvinění podle Ježkové souvisí s předchozím vyšetřováním Generální inspekce bezpečnostních sborů, které se týkalo Vazební věznice v Hradci Králové. Janáková tamní dozorce obvinila ze znásilnění. GIBS případ v září odložila s tím, že biologickým otcem dítěte není nikdo z dozorců. Janáková otěhotněla údajně v lednu. V červnu byla propuštěna dočasně na svobodu, a to z věznice v Opavě. Za mřížemi má strávit ještě 28 let. Trest má přerušený do jednoho roku věku dítěte, které se jí narodilo koncem léta.

Aby těhotenství napříště nebylo pro odsouzené ženy automatickou propustkou z vězení jako teď, chtějí poslanci za hnutí ANO předložit návrh novely trestního řádu. Měl by obsahovat ustanovení, že o odkladu nebo přerušení trestu kvůli těhotenství bude u zvlášť závažných zločinů rozhodovat soud. O těhotné vězenkyně by se měla postarat věznice ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkovbrodsku. Novela reaguje na mezeru v zákoně, kterou se odsouzené ženy naučily využívat. Poslanec ANO Petr Sadovský dříve uvedl, že novela by mohla být účinná v roce 2022 nebo dřív.