Úřadující mistryně světa a světová rekordmanka Martina Sáblíková vstoupila do nové sezony Světového poháru čtvrtým místem v závodě na 3000 metrů v Minsku. Na nížinné dráze v Bělorusku zajela čas 4:06,40 a ztratila 32 setin na bronzovou Ivanie Blondinovou z Kanady. Vyhrála jiná Kanaďanka Isabelle Weidemannová, která Sáblíkovou porazila téměř o dvě sekundy. Druhá skončila olympijská šampionka Carlijn Achtereekteová z Nizozemska. Dvacetinásobné světové šampionce Sáblíkové se tak nezdařil první útok na jubilejní padesáté vítězství ve Světovém poháru. Sáblíková obsadila na v závodu na 1500 metrů 19. místo. Nikola Zdráhalová byla druhá v divizi B.

Junior Jan Zatloukal dojel třetí v závodě Světového poháru v cyklokrosu v Táboře. Sedmnáctiletý závodník se tak dočkal v elitním seriálu prvního umístění na stupních vítězů. Zvítězil Belgičan Thibau Nys, syn krosové legendy Svena Nyse. Druhý byl s mankem tří vteřin Ital Davide De Pretto. Zatloukal byl minulý víkend na mistrovství Evropy v Itálii třináctý.

Krasobruslař Michal Březina skončil devátý v závodě Grand Prix v Moskvě. Předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně, ve které stejně jako v krátkém programu obsadil osmou příčku, přesto si o jedno místo pohoršil. Závod ovládli Rusové v čele s úřadujícím vicemistrem Evropy Alexandrem Samarinem.

Tenista Tomáš Berdych ukončil kariéru. Na ceremoniálu během Turnaje mistrů v Londýně dal sbohem bílému sportu po sedmnácti letech na okruhu ATP, během nichž si zahrál finále Wimbledonu a získal 13 turnajových titulů. S tenisem končí kvůli chronickým problémům vyplývajícím z vrozené vady levé kyčle, které se projevují bolestí zad, jež ho trápily poslední dva roky. Konec kariéry byl víceméně jasný už od letošního US Open. V New Yorku Berdych po vyřazení v prvním kole prohlásil, že je hodně nereálné, že by hrál ještě v roce 2020. Letos klesl v žebříčku až na 103. místo.

Čeští fotbalisté si postupem na mistrovství Evropy 2020 vydělali 9,25 milionu eur (téměř 237 milionů korun). Už nyní získali více peněz než za postup a účast v základní skupině na Euru 2016 ve Francii. Celkově Evropská fotbalová unie UEFA rozdělí mezi 24 účastníků šampionátu rekordních 371 milionů eur (téměř 9,5 miliardy korun). Oproti poslednímu mistrovství jde o nárůst o 70 milionů eur.