Denní souhrn zpráv Denní souhrn zpráv

28-02-2014

Zeman: Kmotři jsou ve všech politických stranách

Kmotři jsou ve všech politických stranách, a ty si tak nemají co vyčítat. Je o tom přesvědčen prezident Miloš Zeman, který v rozhovoru s ČTK reagoval na dohady premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO) o tom, ve které straně je více kmotrů. Zemana překvapilo Sobotkovo vyjádření o tom, že se hnutí ANO rozpadne. Koaliční vláda, v níž ČSSD a hnutí ANO doplňují lidovci, přitom vznikla teprve před měsícem. Zeman také vyjádřil podporu úsilí ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) vyjádřené heslem: Politici by se měli bát. "Protože celý problém kmotrovských mafií vůbec není založen na kmotrech, ale na těch, kdo kmotry kryjí. Protože bez politického krytí by kmotři nikdy nemohli existovat, a když, tak na velmi, velmi krátkou dobu. Takže myslím si, že musíme hledat cesty, jak nejenom vliv kmotrovských mafií, ale zejména jejich politického krytí, omezit," uvedl s tím, že on za nejlepší cestu považuje zákon o prokázání původu příjmů a majetku.

Zeman neodsuzuje "personální čistky" Sobotkovy vlády

Prezident Miloš Zeman neodsuzuje "personální čistky", které po svém nástupu do funkcí dělají ministři vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Řekl to v rozhovoru s ČTK. Podle něj má každý ministr právo vybrat si své spolupracovníky. "Když přijdete do nějakého ministerského nebo jiného úřadu, tak se zcela logicky snažíte obklopit lidmi, kterým věříte," řekl. Nepřímo se zastal i ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL), který tento týden odvolal ředitele pozemkového úřadu Petra Šťovíčka. Jurečka to zdůvodnil tím, že vysocí státní úředníci by se neměli setkávat s takovými lidmi, jako je lobbista Ivo Rittig. Ten je obviněn z praní špinavých peněz v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik. Zeman tvrdí, že se za dobu svého působení v politice nesetkal s žádnými politickými podnikateli a nikdo jej neobvinil z korupce. "Když se tohleto může stát člověku, který se v politice pohybuje 20 let, tak je logický závěr, proč by se to nestalo i jiným," konstatoval Zeman.

Zemanovým kandidátem na ústavního soudce má být Vojtěch Šimíček

Dalším kandidátem prezidenta Miloše Zemana na ústavního soudce by měl být Vojtěch Šimíček, předseda volebního senátu Nejvyššího správního soudu. Hlava státu, která už má i dva další kandidáty, to naznačila v rozhovoru s ČTK. Bližší informace ale prezident nechtěl poskytnout, nejprve je prý sdělí senátorům. Nepřímo to ale potvrdil předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Letos ve funkci skončí trojice ústavních soudců. V květnu vyprší funkční období Stanislavu Balíkovi, v červnu Michaele Židlické a v září Ivaně Janů.

Ukrajinští pacienti už podstupují v Praze operace

Lékaři v Praze v noci na pátek vyšetřili všech 27 zraněných Ukrajinců, kteří byli dopraveni z Kyjeva do Česka k léčbě. Podle zjištění ČTK jsou ve stabilizovaném stavu. V pátek byli operováni čtyři vážně zranění ve všeobecné nemocnici, pátého plánují operovat příští týden. V Motole operovali dva pacienty. Další zraněné budou operovat asi o víkendu ve vojenské nemocnici. Pacienti přijatí do vojenské nemocnice mají střelná poranění hlavy, tříštivé zlomeniny, rozsáhlá střelná poranění střev nebo močového měchýře. Jsou umístěni na neurochirurgii, ARO a dalších klinikách. Zlomeniny bude podle očekávání lékařů zřejmě nutno operovat, v úvahu připadá víkend. Léčení ukrajinských pacientů poskytuje Česko v programu Medevac, vláda na něj vyčlenila deset milionů korun. Pokud by byla u nich zapotřebí dlouhodobá péče třeba na ARO, budou se podle vyjádření ředitele Motola Miloslava Ludvíka "aktivovat další prostředky". Peníze na humanitární program poskytuje ministerstvo vnitra, které by případně další prostředky podle svého mluvčího Pavla Nováka uvolnilo po schválení vládou. Osud zraněných Ukrajinců zaujal Čechy. V telefonátech jim vyjadřují podporu a děkují lékařům, že se jich ujali.

Úřad vlády se připojil ke kauze Promopro, chce přes 388 mil. Kč

Úřad vlády se rozhodl připojit jako poškozený k trestnímu řízení v kauze Promopro. Chce uplatnit nárok na náhradu škody přes 388 milionů korun. Kauza je z doby českého předsednictví Evropské unie, v níž pražské vrchní zastupitelství na konci loňského roku podalo obžalobu na 12 lidí. Týká se zajištění audiovizuální techniky, která byla údajně předražená o částku, kterou požaduje úřad vlády.

Nynější státní úředníci asi nebudou muset skládat zkoušku

Vládní koalice s největší pravděpodobností ustoupí od návrhu, podle kterého by všichni nynější státní úředníci museli projít do dvou let zkouškou. Zkouška by podle služebního zákona měla být povinná jen pro nově přijímané zaměstnance státních úřadu. V případě nynějších státních zaměstnanců by mělo stačit jejich plánované každoroční hodnocení. Uvedl to předseda sněmovního ústavně-právního výboru Jeroným Tejc (ČSSD). "Uvědomujeme si, že lidé, kteří ve státní správě pracují pět, deset, 15 let, by nemuseli být zkoušeni z toho, co denně vykonávají," řekl Tejc. Ústupek souvisí i s tím, že zkoušky by byly finančně a organizačně náročné. Na úřadech pracuje podle dřívějších informací kolem 75.000 lidí. Trvá ale záměr, podle kterého by výběrové řízení museli absolvovat všichni vedoucí pracovníci. Služební zákon, jenž má odpolitizovat státní správu, Česko přijalo už v roce 2002. Dosud ale nenabyl plně účinnosti. Z koaličního věcného záměru mají vzejít úpravy novely služebního zákona, kterou již dřív podala ČSSD. Ve Sněmovně by měla být schválena do poloviny letošního roku, účinná bude od ledna.

Chládek: Ze škol by mělo odejít 7000 nekvalifikovaných učitelů

Kvůli nedostatečné kvalifikaci by mělo koncem roku odejít ze školství 7000 učitelů, v některých krajích dosahuje nekvalifikovanost až 30 procent. Nejhorší je situace na Karlovarsku a u učitelů odborných předmětů. ČTK to na základě výsledků šetření řekl ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) s tím, že pro některé skupiny kantorů zvažuje výjimky. Chce také pro učitele vypsat mimořádné kurzy na pedagogických fakultách. Původní odhady mluvily o 11.000 až 13.000 učitelů bez potřebné kvalifikace, což je asi deset procent všech vyučujících na základních a středních školách. Nedostatečnou kvalifikaci má ale celých 17.000 učitelů. Z toho jich však 6000 zahájilo studium a další 4000 jej zahájí během letošního roku. Právě zahájení studia do konce tohoto roku ukládá zákon jako podmínku, aby nekvalifikovaní vyučující mohli ve školách zůstat. Na dodělání kvalifikace měli učitelé deset let. Výjimku zatím mají jen kantoři starší 60 let a ti, kteří k 1. lednu 2005 měli nejméně 15 let praxe ve škole.

Policejní prezident Petr Lessy končí ve funkci

Policejní prezident Petr Lessy končí ve funkci. Od 1. března policii z pozice prvního náměstka povede až do jmenování nového prezidenta Tomáš Tuhý. Lessy byl policejním prezidentem do svého odvolání 29. srpna 2012. Důvodem k odvolání bylo obvinění, že počátkem září 2011 předal své mluvčí dokumenty, které očerňovaly náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka. Dokumenty byly pak údajně předány médiím. Generální inspekce bezpečnostních sborů jej kvůli tomu obvinila z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby a tehdejší ministr vnitra Jan Kubice ho ještě týž den zbavil služebního poměru. Lessyho ve vedení policie nahradil Martin Červíček. Loni v říjnu však bylo Lessyho stíhání pravomocně zastaveno a nový ministr vnitra Martin Pecina pak zrušil Kubiceho rozhodnutí o propuštění. Policie tak měla od loňského 6. prosince dva policejní prezidenty, protože Červíček odmítl post šéfa policie dobrovolně opustit. Dvojvládí po 36 dnech ukončilo další Pecinovo rozhodnutí, kterým Červíčka z místa policejního prezidenta sesadil. Červíček podal proti svému odvolání tzv. rozklad, o kterém zatím nebylo rozhodnuto.

Soud dal členům tzv. Toflova gangu tresty od 3 do 9 let vězení

Brněnský krajský soud poslal 11 členů takzvaného Toflova gangu, který podle obžaloby vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty. Nejvyšší trest dostal bývalý policista Miloš Almásy, který podle obžaloby s rovněž bývalým policistou Michalem Toflem vydírání organizoval. Tofl byl v roce 2010 zastřelen. Soud Almásyho poslal na devět let vězení a udělil mu pokutu 1,2 milionu korun. Soud zprostil pro nedostatek důkazů obžaloby Rudolfa Setváka a Eduarda Poláka. Verdikt není pravomocný. Odsouzení se mohou odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci. Státní zástupce Martin Brzobohatý navrhoval obžalovaným podstatně vyšší tresty. Podle něj by měli strávit mnozí z nich za mřížemi až o pět let více. Žalobce ale odkazoval na to, že údajná skupina nazývaná Toflův gang byla zločineckou organizací. S tím ovšem u soudu neuspěl.

Čunek uzavřel smír s Urbanovou, už se o ní nebude vyjadřovat

Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) a jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová uzavřeli u pražského městského soudu smír. Čunek slíbil, že se zdrží jakýchkoliv výroků na adresu Urbanové s výjimkou prostého konstatování faktu, že figurovala jako svědkyně v jeho trestní kauze. Žena po senátorovi původně chtěla půl milionu korun a omluvu za údajně nepravdivá tvrzení zveřejněná na jeho webu. Urbanová svědčila v případu, v němž Čunek čelil obvinění, že jako vsetínský starosta převzal v roce 2002 půlmilionový úplatek v souvislosti s privatizací městských bytů. Čunkovo trestní stíhání nakonec státní zástupce zastavil, stejně jako následné stíhání Urbanové pro křivou výpověď. Urbanová se již na Čunkovi v minulosti soudně domohla omluvy a 80.000 korun za poškození pověsti. Čunek ji totiž nejen označil za lhářku, ale také zveřejnil její osobní korespondenci.

Soud v JAR znovu zamítl Krejčířovu žádost o propuštění na kauci

Jihoafrický soud znovu zamítl žádost českého podnikatele Radovana Krejčíře o propuštění na kauci z vazby, kde je kvůli obviněním z pokusu o vraždu a z únosu. Informovali o tom na Twitteru jihoafričtí novináři sledující jednání. Kontroverzní Čech neuspěl už se svou třetí žádostí o propuštění na kauci a nepomohlo mu ani tvrzení, že po zatčení manželky Kateřiny se musí postarat o jejich čtyřletého syna. Jihoafrická policie zatkla Kateřinu Krejčířovou přímo u soudu. Podle mluvčího speciální jednotky pro boj s organizovaným zločinem byla zatčena kvůli držení kradeného automobilu a kvůli podezření z podvodu. Vyšetřovatelé se nyní údajně chystají zatknout i Krejčířova staršího syna Denise, ten se ale k pátečnímu soudu nedostavil. Právníci českého podnikatele označili zákrok policie u soudu za "podlý". Krejčíř v této souvislosti prohlásil, že se nebude mít kdo postarat o jeho druhého syna, kterému jsou teprve čtyři roky. Krejčířová se má objevit v pondělí před speciálním soudem pro hospodářskou kriminalitu v Pretorii. Všechen majetek českého podnikatele v JAR je psán na jeho manželku. Jihoafrický finanční úřad ho loni zablokoval kvůli vyšetřování mnohamilionových daňových podvodů, kterých se Čech údajně dopustil. Kromě toho Krejčíře tisk v JAR spojuje s celou řadou dalších zločinů, včetně asi desítky vražd.

Senát se bude zabývat protesty proti těžbě zlata v Česku

Senát se bude zabývat protesty proti záměrům těžit zlato v Česku, a to zejména na Šumavě v oblasti Kašperských hor. Důvodem je petice, pod kterou občanské sdružení Šumava nad zlato získalo přes 13.000 lidí. Horní komora ji tak bude muset projednat na své schůzi. Petice vznikla loni z obavy, že bude zrušen zákaz používání kyanidu při získávání zlata. O tom se uvažovalo v rámci novely horního zákona. Nynější koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL se ale v programovém prohlášení zavázala, že "neumožní další průzkum a následnou těžbu zlata". Proti obnovení těžby zlata se už loni postavil Plzeňský kraj a také prezident Miloš Zeman. Těžařská společnost Bohemia důlní loni v dubnu prohrála u Ústavního soudu spor, v němž žádala 773 milionů korun jako náhradu škody za to, že jí ministerstvo životního prostředí v roce 1999 neprodloužilo licenci k průzkumu ložiska zlata v Kašperských Horách. Podle dřívějších odhadů je v lokalitě přes 120 tun zlata v údajné hodnotě 130 miliard korun.

Antimonopolní úřad řeší sporné evropské projekty za 22 miliard Kč

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) řeší sporné zakázky financované z evropských fondů za 22 miliard korun. Na proplácení většiny z nich však rozhodnutí antimonopolního úřadu nemá vliv, protože už mají podepsanou smlouvu. Uvedla to ministryně pro místní rozvor Věra Jourová (ANO). Ještě loni na podzim podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) řešil ÚOHS projekty za celkem 53 miliard korun. Příjemci dotací u prověřovaných projektů sice peníze od českých úřadů dostávají, problém však může nastat s jejich zpětným proplacením ze strany Evropské komise. "To znamená, že Česko tyto výdaje nevykazuje Evropské komisi, ta je neproplácí a je ohrožen časový limit na využití přidělené alokace," uvedl k tomu před časem první náměstek MMR Daniel Braun. Ministryně Jourová se proto tento týden setkala s předsedou ÚOHS Petrem Rafajem a místopředsedkyní Evou Kubišovou. Na schůzce řešili právě průtahy u evropských projektů. Česko je v čerpání peněz z evropských fondů za období 2007 až 2013 podle Jourové nejhorší v rámci celé EU. Jen za loňský rok ČR nedočerpala deset miliard korun, v rámci celé EU se nedočerpalo 16 miliard korun. Česko mohlo v minulém programovacím období získat až 800 miliard korun.

České spořitelně loni klesl zisk o 6,2 pct.

České spořitelně loni klesl konsolidovaný čistý zisk meziročně o 6,2 procenta na 15,59 miliardy korun. Provozní zisk se snížil o čtyři procenta na 24,29 miliardy korun. Výsledky jsou ovlivněny zejména snížením čistého úrokového výnosu, zvýšením zisků z obchodních operací, snížením výnosů z finančních aktiv a pokračujícím poklesem provozních nákladů hlavně v první polovině loňského roku.

Pošta ukončí prodej cigaret ve svých pobočkách

Česká pošta do poloviny příštího týdne ukončí prodej cigaret ve svých pobočkách a nebudou je nabízet ani doručovatelé. V pátek je začala stahovat z doplňkového prodeje. ČTK to řekla mluvčí Marta Selicharová. Pošta cigarety ve vybraných pobočkách prodávala od loňského roku. Od letošního roku tabákové výrobky nabízelo 600 z 3100 pošt a také poštovní doručovatelé. To se nelíbilo části veřejnosti i některým poslancům a ministrům včetně premiéra Bohuslava Sobotky. Cílem prodeje bylo zajistit další zdroj příjmů, které České poště z prodeje doplňkového zboží plynou. Generální ředitel Petr Zatloukal upozornil, že pošta je státní podnik, který není příjemcem žádných dotací ze státního rozpočtu a na svůj provoz si musí vydělat. Obchodní činnost je pro firmu jeden z příjmů. Jen loni tvořil doplňkový prodej asi 400 milionů korun tržeb, což představovalo čistý zisk 120 milionů Kč. Tržby ze zboží kryjí tak náklady například i na rozsáhlou pobočkovou síť, kterou Česká pošta disponuje.

Tendr na zkrachovalé Lázně Velichovky vyhrál Karsit Holding

Výběrové řízení na prodej zkrachovalých Lázní Velichovky na Náchodsku vyhrála společnost Karsit Holding podnikatele Františka Řípy. Ve Velichovkách hodlá obnovit lázeňský provoz, část areálu chce využít pro domov pro seniory. Podle České televize Karsit za lázně nabídl 60 milionů korun. Lázně, které se specializovaly na léčbu pohybového ústrojí, jsou od loňského července mimo provoz. Mají zhruba 400 lůžek, všechny budovy v areálu prošly v minulých letech rekonstrukcí. Před uzavřením v nich pracovalo asi 100 lidí. Obec Velichovky prodej lázní do rukou Karsitu přivítala. "Své záměry pan Řípa vždy dotáhl do konce, přinesl nové pracovní příležitosti. Věříme, že pod ním dojde k obnově lázeňství. Karsit je finančně silná firma," řekl starosta Velichovek Josef Karel. Skupina Karsit Holding je výrobce autodílů a podniká i ve Velichovkách, kde vybudovala rozsáhlé konferenční a hotelové centrum K-Triumf. Centrum K-Triumf po loni dokončeném rozšíření disponuje 55 hotelovými pokoji, pěti kongresovými sály a řadou vnitřních a venkovních sportovišť, například pro tenis, bowling, squash, volejbal a plavání. Patří mezi největší komplexy svého druhu na východě Čech.

Fajt po odkladech převezme řízení Národní galerie

Historik umění Jiří Fajt se ujme funkce ředitele Národní galerie v Praze začátkem května či června. Dohodl se na tom s ministrem kultury Danielem Hermanem. Do jeho nástupu je potřeba doladit několik věcí, mimo jiné i Fajtovo pedagogické angažmá v zahraničí. Řešení situace v Národní galerii si ministr Herman stanovil jako jednu ze svých priorit ještě před nástupem do své funkce. Jednu z největších tuzemských sbírkových a výstavních institucí už téměř rok vede jen pověřený ředitel poté, co loni v dubnu tehdejší ministryně Alena Hanáková (TOP 09 a STAN) odvolala z jejího čela Vladimíra Rösela. V době, kdy již byla její vláda v demisi, pak jmenovala do čela NG Fajta - rozhodla se k jeho jmenování bez konkurzu, za což sklidila kritiku části odborníků. Podle jejího záměru se měl funkce ujmout od září, v létě se ale Fajt dohodl s tehdy novým ministrem úřednické vlády Jiřím Balvínem na nástupu od 1. ledna. V prosinci však Balvín Fajtův nástup odložil na letošní pololetí.

Sourozence Ulrychovy čeká rok plný jubileí a výročí

Sourozence Ulrychovy čekají letos samá výročí - oslaví padesát let společného vystupování i 40 let od založení skupiny Javory. Další jejich skupina Javory beat vznikla před pěti lety. Petr Ulrych se stal 21. února sedmdesátníkem, jeho sestru čeká 31. března oslava pětašedesátin. U Supraphonu jim vyjde bilanční 3CD. Obsahuje pětašedesát písniček lemujících společnou padesátiletou uměleckou cestu této autorsko-interpretační dvojice. Připomíná skvělou hudební kariéru představitelů big beatu, chytrého popu, tematických alb, nenásilného kontaktu s folklorem i návratu k elektrickým kořenům. Součástí celoročního projektu bude turné, které zahájí 16. března v Mahenově divadle v Brně. Vyjde zpěvník Písně 1964-2014 a režisér Jiří Vondrák připravuje televizní dokument. Na jubilejních koncertech se setkají obě hudební tělesa spjatá se sourozenci Ulrychovými.

V únoru zemřelo na silnicích 22 lidí

V únoru zemřelo na českých silnicích zatím 22 lidí, vyplývá z policejních statistik. Je to nejméně obětí dopravních nehod za všechny měsíce od roku 1990. Dosud držela prvenství statistika za únor 2012, kdy si dopravní nehody vyžádaly 29 obětí. Soupis mrtvých mohou změnit ještě dnešní havárie nebo úmrtí, která se prokážou až v průběhu vyšetřování.

Ze sportu:

Tomáš Berdych si zahraje na okruhu ATP finále na druhém turnaji po sobě. Do boje o titul v Dubaji prošel český tenista po dnešní výhře nad Němcem Philippem Kohlschreiberem 7:5, 7:5. Před dvěma týdny hrál Berdych finále v Rotterdamu a získal devátý turnajový triumf v kariéře. V sobotním finále se třetí nasazený Berdych utká se Švýcarem Rogerem Federerem, který může v Dubaji zvítězit už pošesté.

Asistentem nového trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky bude vedle Ondřeje Weissmanna také Jaroslav Špaček. Čtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa kývl na nabídku, kterou dostal od Růžičky v minulých dnech.

Souboj prvního s posledním bude k vidění v 18. kole fotbalové ligy. Vedoucí celek tabulky Sparta se v sobotu představí na hřišti Bohemians Praha 1905 a pokud zvítězí, minimálně do nedělního zápasu druhé Plzně se Znojmem bude mít v čele osmibodový náskok. V pražských ulicích bude v sobotu kvůli tomuto utkání několik stovek policistů a desítky strážníků. K dispozici budou mít v případě potřeby i policejní vrtulník

Při přípravných zápasech Plzně, Teplic a Dukly Praha s bulharskými soupeři v zimní pauze na Kypru se údajně objevily podezřelé sázky. Francesco Baranca, jeden z šéfů organizace Federbet, která po celém světě monitoruje sázky ve sportu, to řekl Radiožurnálu. Podle něho je velmi pravděpodobné, že si alespoň v některých případech vsadili sami fotbalisté a následně ovlivnili výsledek.

Boj o play off v hokejové extralize vrcholí a ve 49. kole budou bojovat na ledě předposledního Kladna o udržení naděje Karlovy Vary. Na desítku ztrácejí osm bodů. Tři body chybí jedenácté Slavii, jež se po sedmizápasové sérii venku vrací na domácí led duelem s třetím Třincem.

Čeští hokejisté Patrik Eliáš a Jaromír Jágr byli v NHL vyhlášeni druhou a třetí hvězdou zápasu, když se zasloužili o výhru New Jersey nad Columbusem 5:2. V prvním vystoupení po olympijské přestávce vstřelili oba gól, Eliáš, jemuž se o den dřív narodila druhá dcera Kaila Patricie, navíc přidal dvě asistence.

Tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v brazilském Florianópolisu druhý týden po sobě a potřetí v sezoně do semifinále. Ve čtvrtfinále vedla 6:3 a 5:2 nad Alexandrou Dulgheruovou z Rumunska, jež za tohoto stavu utkání vzdala.

Fotbalisté Plzně v odvetě 2. kola Evropské ligy zvítězili 2:1 na hřišti Šachtaru Doněck a po výsledku 1:1 z prvního duelu postoupili do osmifinále. Vyrovnali tak své historické umístění z minulé sezony. Viktorii poslal do vedení Daniel Kolář, ještě do poločasu zvýšil Milan Petržela, soupeř snížil až v závěru. Příštím soupeřem Plzně bude Lyon.

Fotbalisté Liberce si osmifinále Evropské ligy nezahrají. Severočeši v odvetě úvodního kola vyřazovací fáze v Alkmaaru remizovali 1:1, ale k postupu jim to nestačilo. Po domácí porážce 0:1 před týdnem jejich cesta soutěží od 2. předkola skončila. Skóre dnes stejně jako U Nisy otevřel kapitán AZ Nick Viergever, v 72. minutě srovnal Jevgen Budnik, ale postupovou trefu hosté nepřidali.

Hokejisté Jihlavy vyhráli ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série s Havířovem 2:1 a jako první postoupili v nejkratším možném termínu do semifinále. Vítěz základní části Mladá Boleslav neproměnila první mečbol proti Benátkám, sérii neuzavřela ani Třebíč v Havlíčkově Brodě. Litoměřice porazily i podruhé doma Olomouc a srovnaly na 2:2.

Počasí:

Oblačno až zataženo, teploty 6 až 10 stupňů C.

28-02-2014