Denní souhrn zpráv Zprávy

04-07-2009

Jiří Paroubek a Cyril Svoboda kritizují Kanadu za plán zavést víza

Šéfové ČSSD Jiří Paroubek a KDU-ČSL Cyril Svoboda v sobotu tvrdě kritizovali kanadský záměr zavést opět víza pro české turisty. Míní, že pro to není důvod. Podle některých zdrojů je o zavedení víz kvůli vysokému počtu Čechů žádajících v Kanadě o azyl prakticky rozhodnuto. Šéf české diplomacie Jan Kohout to ale nepotvrdil. Paroubek řekl, že víza by byla skandální, Svoboda je označil za nepřijatelná. Není vyloučeno, že oznámení z Kanady o vízech přijde už počátkem příštího týdne. Oba předsedové vízovou povinnost odmítají a dovolávají se i jednání v rámci Evropské unie. Svoboda hovoří o možnosti obrátit se na Evropský soudní dvůr. "Myslím, že je třeba jednat s Kanaďany na úrovni EU," řekl Paroubek. Svoboda v prohlášení zaslaném ČTK uvedl, že Kanada je jedinou zemí na světě, která azyl některým českým občanům uděluje, což je varovné. "A i když se tak děje, nemůže být počet žadatelů z České republiky vzhledem k velikosti a počtu obyvatel v Kanadě jejím ohrožením," napsal bývalý ministr zahraničí Svoboda. Migrace převážně Romů do Kanady je podle některých informací organizována a má ekonomické důvody.

The Globe and Mail: Kanada by měla obnovit víza pro ČR

Kanadský deník The Globe and Mail v sobotním redakčním komentáři říká, že Kanada by měla obnovit víza pro Českou republiku, aby zastavila "příval" romských žadatelů o azyl. Připomíná, že Česko je členem Evropské unie a jeho obyvatelé, včetně Romů, se těší jedné z nejlepších ochran lidských práv na světě. Z ČR lze volně cestovat do ostatních států unie, útěk do Kanady tak není nutný, podotýká jeden z nejčtenějších kanadských deníků. Pokud podle něj lidé z Česka v Kanadě žádají azyl z důvodu porušování svých práv, zneužívají kanadský systém a odčerpávají zdroje pro legitimní uprchlíky. Deník dodává, že o diskriminaci Romů v Česku sice není pochyb, česká ústava ale podle něj v souladu s evropským právem diskriminaci na základě národnosti, rasy či vyznání zakazuje. Připomíná také, že zpráva, kterou si kanadský Výbor pro přistěhovalectví a uprchlíky nedávno nechal vypracovat, navíc popisuje příklady, kdy se české vládní organizace snaží integrovat členy romské komunity. Zpráva také podle listu uvedla, že Romové obviňují českou policii z diskriminačních a neuctivých postojů, kvůli kterým pak stížnosti této menšiny nejsou brány vážně. "To je ale problém, který musí řešit Česká republika a který není důvodem pro azyl v Kanadě," píše list. A dodává, že v tomto ohledu souhlasí s názorem ministra pro imigraci Jasona Kenneyho, že v Česku neexistuje politika státní perzekuce vůči Romům.

ČSSD schválila kandidátky, jsou na nich i Zubová a Rath

ČSSD schválila kandidátky pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. Jsou na nich i Olga Zubová a David Rath. Bývalá členka Strany zelených a teď šéfka neparlamentní Demokratické strany zelených (DSZ) Zubová je na pátém místě pražské kandidátky, Rath je dvojkou ve středních Čechách. Po sobotní programové konferenci strany to oznámil její předseda Jiří Paroubek. Právě nominace Zubové a Ratha vzbudily ve straně největší polemiky a do značné míry zastínily programovou konferenci strany, která schválila volební program strany. Zubovou oficiálně navrhli pražští sociální demokraté, ale nelibost nad tím vyjádřili někteří místopředsedové ČSSD a další významní členové strany. Podle nich se ve straně o kandidatuře Zubové řádně nediskutovalo a odpovědnost za ni prý nesou hlavně pražští sociální demokraté. Kandidatura Ratha zase vadila některým straníkům proto, že jeho chování prý může straně uškodit a prý kvůli tomu nemusejí v říjnových volbách uspět. Za Zubovou a Ratha se ale už v pátek postavilo předsednictvo strany a podle sobotního Práva a Lidových novin měl Paroubek dokonce pohrozit, že padne-li Rath, Paroubek rezignuje.

Stát do května na pojistném vybral o 8 mld. korun méně než loni

Stát letos za prvních pět měsíců vybral na pojistném na sociální zabezpečení o 8,2 miliardy korun méně než ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Zaměstnavatelé a pojištěnci přitom od ledna do května státu zaplatili celkem o 3,6 miliardy korun méně, než by měli. Zatímco v roce 2008 ČSSZ od ledna do května vybrala 154,8 miliardy korun, ve stejném období letošního roku to bylo pouze 146,6 miliardy korun. Plátci přitom měli státu zaplatit 150,2 miliardy korun. Peníze na výplatu nemocenské a důchodů však správě chybět nebudou. "Přebytek nebo záporné saldo ve výběru pojistného v tomto rozsahu je obvyklým jevem," řekl ČTK mluvčí ČSSZ Kamil Vařeka. Pokles příjmů z pojistného zřejmě způsobila hospodářská krize, neboť od roku 1993 až do konce loňského roku v meziročním srovnání stejných období souhrn plateb pojistného vždy stále rostl. První pokles statistiky zaznamenaly ve srovnání loňského listopadu se stejným měsícem roku 2007; tento trend trvá dosud.

ČSSD, KSČM a KDU-ČSL jsou proti krácení rozpočtu Akademie věd

Sociální demokraté, komunisté a lidovci se vyslovili proti plánovanému krácení rozpočtu Akademie věd (AV), která by podle vládních záměrů měla do tří let ztratit zhruba polovinu rozpočtových zdrojů. Vládu premiéra Jana Fischera nezávisle na sobě vyzvali k úpravě tohoto záměru. Záměr vlády naopak podpořila Hospodářská komora. Peníze na výzkum by podle ní měly dostávat instituce, které za sebou mají výsledky. Mělo by to přimět vědce z univerzit, aby více spolupracovali s průmyslem, soudí komora. Podobný názor má i Svaz průmyslu a dopravy, podle kterého by měla akademie pracovat efektivněji. Akademici ale varují, že česká věda by neměla upřednostňovat jen krátkodobý zisk omezeného okruhu hospodářských subjektů. Vláda chce v příštím roce snížit celkovou státní dotaci akademii z letošních 5,88 miliardy na 4,61 miliardy korun. Do roku 2012 by měla dále klesat až na 2,81 miliardy korun. Přidat by vláda měla Grantové agentuře České republiky.

Česko zasáhly opět bouřky, nejvíc řádily na severu Čech

Bouřky a přívalové deště zasáhly v sobotu opět Českou republiku. Největší škody napáchaly na severu Čech. V Novém Oldřichově na Českolipsku zaplavil rozvodněný potok polovinu obce, dvě rodiny s malými dětmi museli hasiči evakuovat. Voda zničila silnici a brala mosty. Vážná byla také situace na Děčínsku. Podle informací z Povodí Ohře stoupla hladina Kamenice během 20 minut o 170 centimetrů a dosáhla třetího stupně povodňové aktivity - ohrožení. Velká voda zasáhla hlavně Srbskou Kamenici a Jánskou, kde rozvodněné řeky zaplavily pozemky okolo řeky, silnice i domy. Přívalové deště zasáhly i Děčín, hasiči v celém regionu zaznamenali na 60 případů zatopených sklepů. Uzavřeny jsou kvůli povodni i některé silnice, informoval ČTK operační důstojník ústeckých krajských hasičů. V Libereckém kraji zasáhly dnes po poledni bouřky s přívalovými lijáky a někde i krupobitím oblast Českolipska a Semilska. Místní potoky a říčky se podle hasičů rozvodnily.

Armáda chce v zaplavených oblastech zůstat déle

Armáda chce v oblastech postižených posledními záplavami působit i poté, co jí na konci července vyprší mandát udělený vládou. ČTK to řekl náčelník generálního štábu Vlastimil Picek, který v pátek navštívil místa, kde vojáci pomáhají. O další pomoc jej požádali zástupci místní samosprávy. Vojáci v postižených regionech především pomáhají zprůjezdnit komunikace a opravují mosty, případně staví mosty provizorní. "Opravy mostů se nestihnou do konce července," upozornil Picek. "Já budu po této cestě informovat ministra obrany (Martina Bartáka) a společně budeme muset připravit materiál do vlády, aby se mandát pro určitý počet vojáků prodloužil," dodal. Vlastimil Picek zdůraznil, že potřeba dokončit přemostění řek trvá nejen na Novojičínsku, ale i v Bernarticích v Olomouckém kraji. Předběžné provozní náklady spojené s povodněmi, tedy platy personálu, pohonné hmoty a nutný nákup materiálu mají vojáci spočteny na přibližně 4,5 milionu korun. Kabinet premiéra Jana Fischera krátce po záplavách vyčlenil na pomoc zasaženým oblastem až 1000 vojáků. Většina z nich působí na severní a střední Moravě, převážně na Jesenicku a Novojičínsku. Menší skupina je nasazena v Jihočeském kraji.

V ČR jsou dva nové případy prasečí chřipky

V Česku je už 17 případů onemocnění takzvanou prasečí chřipkou. Další dva nové případy infekce virem pandemic (H1N1) byly potvrzeny v pátek v Národní referenční laboratoři pro chřipku. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Infekce byla nově potvrzena u dvou mužů, kteří se vrátili ze zahraničí. Jejich stav je stabilizovaný, oba jsou v pražské Fakultní nemocnici Bulovka, píše se v tiskové zprávě zveřejněné na webu ministerstva zdravotnictví. Jeden muž přiletěl 26. června společně se snoubenkou z USA. V neděli bude z nemocnice propuštěn, neboť v pondělí odlétá z Česka. Druhý postižený muž přiletěl 1. července z Thajska.

Na Velehradě začaly Dny lidí dobré vůle

Významné poutní místo Velehrad na Uherskohradišťsku hostí ode soboty jednu z největších církevních událostí v zemi - Dny lidí dobré vůle. Každoročně tam přijíždějí desetitisíce poutníků. Akce, která je oslavou příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, potrvá do neděle. Vyvrcholí slavnostní mší. Letošní desátý ročník slibuje řadu osvědčených i nových akcí, bohatší program pro děti a mládež. Organizátoři očekávají, že poutní místo navštíví kolem 30.000 lidí. Oficiální program začal veřejným přepisováním bible, kterým už několik let vzniká Velehradský rukopis. Cílem akce je postavit most mezi všemi lidmi bez rozdílu národnosti, politického přesvědčení nebo náboženského vyznání. Projekt, jehož vlajkovou lodí je Večer lidí dobré vůle, poukazuje jak na hodnoty židokřesťanské kultury, tak na působení svatých Cyrila a Metodějem, na vznik české vzdělanosti a státnosti.

Asi 4000 Svědků Jehovových zahájilo celorepublikový sjezd

V Praze v sobotu začal třídenní sjezd Svědků Jehovových, do Tesla Areny jich přijely asi 4000. Motto letošního sjezdu zní Zůstaňte bdělí, akce vyvrcholí v neděli křtem nových členů. Hlavním smyslem sjezdů je však podle organizátora Václava Lejčka, aby se účastníci vzájemně upevnili ve svém přesvědčení a poučili se z bible. V pražských Stodůlkách se souběžně koná sjezd ruské komunity Svědků Jehovových. Svědkové Jehovovi jsou širší veřejnosti známi především tím, že stojí ve dvojicích na frekventovaných místech ve městech, oslovují lidi a nabízejí své tiskoviny nebo obcházejí domácnosti. Křesťanské církve je vesměs považují za sektu, nesouhlasí s jejich výkladem bible a kritizují jejich totalitní organizaci i jejich způsoby misie. Sami Svědkové Jehovovi se označují za křesťany a naopak členy křesťanských církví považují za nepravověrné. Věří ve stejného boha jako křesťané, ale pracují s rozdílnou teologií. Jsou například přesvědčeni o tom, že Vánoce jsou pohanské svátky, proto je neslaví. Odmítají například i transfuze krve.

V Praze demonstrovalo asi sto squatterů proti vyklizení Milady

Na pražském Palackého náměstí se v sobotu shromáždilo asi 100 squatterů a jejich příznivců, aby demonstrovali za vyklizení vily Milada, kterou až do tohoto týdne obývali. Protest se konal i přesto, že squatterům již ministr pro menšiny Michael Kocáb vyjednal nový dům na Praze 1, který mohou vyznavači tohoto alternativního životního stylu obývat. Prvorepublikovou vilu na pomezí Troje a Holešovic nechal vyklidit Ústav pro informace ve vzdělávání, který je správcem objektu. Důvodem prý byly časté stížnosti sousedů na hluk a nepořádek obyvatel Milady. Podle mluvčího squatterů Jana Němce chtějí protestem vyjádřit své přesvědčení, že právo na soukromé vlastnictví není nadřazeno právu na bydlení. Squatteři na Palackého náměstí vystavovali fotografie z násilného vyklízení vily Milada v úterý, přinesli i transparent s nápisem Squatting není problém, squatting je řešení. Zhruba po hodině bylo poklidné shromáždění ukončeno proslovem, v němž mladá aktivistka vyzvala lidi, ať za Miladu založí třeba deset dalších squatů a upozorní tak na problémy nevyužívaných chátrajících budov, bezdomovectví a deregulovaného nájemného.

Isabelle Huppertová přijela na karlovarský festival

Do dějiště karlovarského festivalu v sobotu přijela slavná francouzská filmová a divadelní herečka Isabelle Huppertová. V neděli převezme z rukou prezidenta Jiřího Bartošky Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Huppertová přijela na karlovarský festival jako hvězda soutěžního filmu Villa Amalia, uváděného v mezinárodní premiéře. Ve snímku režiséra Benoîta Jacquota ztvárnila roli ženy, která kvůli nevěře svého partnera škrtne celou svou minulost, aby začala znovu. Dalším filmem, který Huppertová na festivalu představí, je intimní rodinné drama Patrice Chéreaua Gabriela. Ve francouzsko-italském filmu z roku 2005 ztvárnila ženu, která od svého majetnického manžela odchází k milenci, ale ještě týž den se vrátí.

Na MFF vystavuje Vladimír Franz velký cyklus obrazů Caprichos 009

Jednou z nejprestižnějších výstav, které patří mezi oficiální doprovodné akce 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, je v sobotu zahájená prezentace z tvorby předního českého hudebního skladatele a malíře Vladimíra Franze. Nejenže si na její otevření našel chvíli naprosto časově přetížený prezident MFF Jiří Bartoška, ale mezi hosty se překvapivě objevil i premiér Jan Fischer a ministr kultury Václav Riedlbauch. Franz svými velkoformátovými obrazy z cyklu Caprichos 009 zaplnil nejen muzeum Zlatý klíč, ale i další výstavní prostory Karlovarského krajského muzea v budově na Nové louce. Ředitelka krajského muzea Eva Dittertová ČTK řekla, že využila Franzova vztahu k západočeskému regionu (tvoří na Nepomucku) a dohodla s ním výstavu právě v době filmového festivalu. "Vždy jsme se snažili, abychom v tomto období přišli vždy s něčím výjimečným. A to tvorba Vladimíra Franze určitě je. Vždyť je i autor filmové hudby," uvedla. Vystavené obrazy lze zařadit do autorova sociálně kritického cyklu. Franz na nich pojmenovává, mnohdy groteskní formou, některé jevy, které přináší život dnešních lidí, zbavených vlastní identity, jevy konfrontované s přesahy evropské tradice.

U Chlumu se střetla rakouská a pruská armáda

Tradiční podívaná se v sobotu naskytla divákům v Chlumu u Hradce Králové. Historickou rekonstrukci střetu pruské a rakouské armády v roce 1866 sledovaly asi tři tisícovky lidí a na bojišti se utkalo 400 vojáků. Akci řídil desetičlenný tým, aby boje vypadaly nebezpečně, ale zároveň se nikomu nic nestalo, řekl ČTK pořadatel Radek Balcárek z Gardy Hradce Králové. Jízdní i pěší oddíly vojáků se přesouvaly po bojišti a snažily se zničit nepřítele. Po ohlušujících výstřelech se nad polem vznášela oblaka dýmu. Pro větší bitevní věrohodnost dělostřelec zasáhl i repliku roubenky, která se velmi rychle rozhořela a po chvíli z ní zbyla jen ohořelá prkna. Pro příští ročník milovníci historie zase postaví novou. Ve skutečnosti na straně rakouské armády v roce 1866 zahynulo 5700 vojáků, 7500 jich bylo pohřešovaných a stejný počet vojáků bylo zraněno. Pruská armáda přišla o 2000 vojáků a dalších 7500 bylo raněných. Bitvě, která skončila katastrofální porážkou rakouské armády, se říká bratrovražedná. "V obou armádách byly všechny možné národnosti a často se stávalo, že proti sobě bojovali příbuzní," řekl Radek Balcárek.

Řezbáři vyrábějí v Třešti další figurky do unikátního betlému

Už podeváté se v sobotu sešli v Třešti na Jihlavsku řezbáři z celé republiky, ale i ze Slovenska a Rakouska na tradiční akci Dřevořezání. Pět desítek lidových umělců vyrábí pod širým nebem na náměstí TGM figurky do unikátního společného betléma, umístěného ve stálé expozici v Schumpeterově domě. Betlém už má přes 400 figurek, každoročně přibývají další, řekla ČTK Marie Roháčková z pořádajícího Spolku přátel betlémů. Většina řezbářů jezdí do Třeště pravidelně na každý ročník, mezi zkušenými matadory je jen několik nováčků. Některým vznikají pod rukama a ostrými dláty postavičky řemeslníků, jiní pracují na zvířatech, další vyřezávají domky. Práci řezbářů při dvoudenním Dřevořezání pravidelně sleduje několik stovek diváků. "Je to atraktivní záležitost, hodně lidí projíždějících městem zastaví a jdou se se zájmem podívat," řekl ČTK starosta Třeště Vladislav Nechvátal.

V kosení trávy ve Velkém Březně soutěžil rekordní počet žen

Velkobřezenským sekáčem roku se v sobotu na státním zámku Velké Březno na Ústecku stal osmašedesátiletý Jiří Borčány z Ústí nad Labem. Určený pás trávy pokosil za tři minuty a 56 vteřin. Zvítězil už před dvěma roky. Na druhém místě skončil loňský vítěz, sedmapadesátiletý Josef Brošta z nedaleké Leštiny. Obdiv diváků si ale vysloužil i bronzový Jan Kulhavý z Ústí nad Labem, který byl v šestasedmdesáti letech nejstarším účastníkem klání. Mezi 12 soutěžícími se s kosou oháněly i čtyři ženy, což je v sedmileté tradici rekordní počet. Na každého ze sekáčů čekal pruh louky s trávou o rozloze 50 metrů čtverečních. "Vzhledem ke složení soutěžících je v příštím roce nejspíš rozdělíme do kategorií. Zvlášť budou soutěžit muži, ženy a děti. Kromě letošního rekordního počtu žen zaznamenáváme totiž také rostoucí zájem u mládeže. Nejmladším účastníkem byl devítiletý chlapec," uvedl kastelán Miloš Musil. Vítěz si kromě pocitu z výjimečného výkonu odnesl i sošku velkobřezenského sekáče, padesátilitrový sud piva z místního pivovaru a diplom.

Praha má neobvyklý pomník připomínající trolejbusovou dopravu

Hlavní město má od tohoto týdne neobvyklý pomník, který připomíná první pražskou trolejbusovou trať. Nachází se v Šárecké ulici v Praze 6 a tvoří jej sloupy s vedením a částí trolejbusových trolejí. ČTK o tom informoval mluvčí Prahy 6 Martin Šalek. Tento týden uplynulo 50 let od doby, kdy byly trolejbusy z pražských ulic staženy a nahradily je autobusy. Právě v Šárecké ulici vedla první trolejbusová trať v Praze, provoz na ní byl zahájen linkou K v srpnu roku 1936. Linka byla později označena číslem 51. Na konci 50. let se údajně plánovalo prodloužení směrem přes Bubeneč, Letenský tunel do centra. Vybudováno bylo ale jen propojení do garáží Dejvice, které však nikdy nebylo používáno. Místo prodloužení byla linka zrušena a 1. července 1959 byly trolejbusy definitivně nahrazeny autobusy.

Trumpetista Laco Deczi ozdobil páteční, první den Rock for People

Světoznámý trumpetista Laco Deczi a jeho skupina ozdobili svým strhujícím vystoupením na letišti v Hradci Králové páteční první den 15. ročníku hudebního festivalu Rock for People. O takzvaný Večírek pro nedočkavé byl nečekaně velký zájem. Podle pořadatelů bylo už v podvečer v areálu přes 5000 lidí a další neustále přicházeli. "Na takhle velkém festivalu hraju poprvé a jsem nadšený, že jsem se na takovou akci dostal. Je to tady perfektně zorganizované," řekl ČTK Deczi. Muzikant žijící v New Yorku je s kapelou, v níž hrají i dva jeho synové, na turné v Evropě od dubna. Původně se již měl vracet do Spojených států, ale kvůli účasti na Rock for People si změnil letenku. "Chtěl jsem si tady zahrát, líbí se mi ta skvělá atmosféra a spousta mladých lidí," pochvaloval si před vystoupením, které roztancovalo davy pod pódiem.

Ze sportu:

Český cyklista Roman Kreuziger vstoupil do 96. ročníku Tour de France sedmým místem v první etapě, jíž byla časovka v Monaku. Třiadvacetiletý člen týmu Liquigas zaostal na technické trati dlouhé 15,5 kilometru o 32 sekund za nejrychlejším Fabianem Cancellarou ze Švýcarska.

Trenér Karel Brückner uvažuje o návratu k české fotbalové reprezentaci. Bývalý dlouholetý kouč národního týmu to řekl listu Sport. Už jednal s novým předsedou fotbalového svazu Ivanem Haškem, kterému se nepovedlo získat k reprezentaci Karla Jarolíma ze Slavie. Brückner, jenž v listopadu oslaví 70. narozeniny, by nejraději pomáhal národnímu týmu v roli poradce. Není však vyloučeno, že se znovu objeví na reprezentační lavičce.

Čeští futsalisté se do finále prestižního turnaje Grand Prix neprobojovali. Svěřenci Tomáše Neumanna po penaltové výhře nad Paraguayí dotáhli i páteční semifinále proti Íránu až k pokutovým kopům, v nichž byl však tentokrát v poměru 4:1 úspěšnější soupeř. Po prodloužení skončilo utkání 4:4. V souboji o třetí místo čeká české hráče tým Rumunska, který utrpěl s domácí Brazílií debakl 0:12.

Detroitský útočník Jiří Hudler se chystá obrátit na arbitráž, která by měla rozhodnout o výši jeho platu v příští sezoně NHL. Pětadvacetiletý český hokejista je chráněným volným hráčem, se svým zaměstnavatelem se však dosud nedohodl na novém kontraktu. Rudá křídla si mohou zvolit, zda se má arbitráž zaobírat podmínkami pro roční či dvouletou smlouvu. Hudler pobíral v minulé sezoně mzdu v celkové výši 1,15 milionu dolarů, nyní mu však bude náležet minimálně dvakrát tolik. Nabídka klubu činí 2,5 milionu, podle odhadů by mu mohla být přiřknuta částka až v rozmezí mezi 3,5 a čtyřmi miliony dolarů. Pokud se ale Detroit s výrokem arbitráže neztotožní, může Hudlera vyměnit do jiného týmu.

Prague Panthers jako první celek z východní Evropy vyhráli prestižní Pohár EFAF v americkém fotbalu. Český mistr ve finále, které se hrálo v pražském Edenu, zdolal francouzský celek Black Panthers Thonon les Bains 35:12.

Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný má za sebou zdařilou premiéru ve střední váze. Ve svém prvním zápas v kategorii do 72,58 kg porazil v Hannoveru Francouze Christophe Karagoze, kterého v osmém kole knokautoval. Pro třicetiletého brněnského rodáka to bylo jubilejní čtyřicáté vítězství v 43. duelu mezi profesionály a dvacátá výhra k.o.

Krátce o nedělním počasí v České republice:

Oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Teploty 22 až 26 stupňů Celsia.

04-07-2009