Denní souhrn zpráv Zprávy

14-01-2012

Václav Klaus je proti referendu o přijetí rozpočtové smlouvy EU

Český prezident Václav Klaus odmítá iniciativu ODS, aby o připravované dohodě Evropské unie o rozpočtové odpovědnosti v Česku rozhodli občané. Klaus to řekl ČTK po setkání se svým rakouským kolegou Heinzem Fischerem, se kterým hovořil hlavně o evropských otázkách. "Já si myslím, že referendum není nezbytná věc. Já bych si velmi přál, aby politici vzali zodpovědnost do svých rukou a rozhodli o této věci sami. Utíkat k referendu není racionální," vyhlásil český prezident. Přijetí takové dohody Klaus už dříve v tomto týdnu odmítl a tento názor zopakoval i po schůzce s Fischerem. "Podle mého názoru fiskální unie je radikální likvidací suverenity evropských států. To nelze akceptovat," zdůraznil Klaus.

Možnost vypsání lidového hlasování o rozpočtové smlouvě nastínil místopředseda ODS a ministr obrany Alexandr Vondra v rozhovoru pro Lidové noviny. "Mně se zdá evidentní, že to je nakročení k fiskálnímu federalismu, a pokud to takové nakročení skutečně bude, musíme potom dělat všechno, abychom referendum prosadili," uvedl Vondra. Klaus uvedl, že není přítelem pořádaní referend, protože výsledek stojí a padá na položené otázce.

Analytici: Snížení ratingu v eurozóně není pro ČR dobrou zprávou

Snížení hodnocení dlouhodobé úvěrové spolehlivosti devíti zemí eurozóny není pro Česko dobrou zprávou. Samotné snížení ratingu překvapením není, prohloubení krize v zemích platících eurem však může dopadnout i na tuzemskou ekonomiku. Vyplývá to ze zjištění ČTK mezi analytiky. Ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení dlouhodobé úvěrové spolehlivosti devíti zemí eurozóny. Francie a Rakousko ztratily nejvyšší rating AAA, horší rating mají také Itálie, Španělsko, Portugalsko, Slovensko, Kypr, Malta a Slovinsko. S&P své rozhodnutí zdůvodnila nedostatečnými politickými kroky evropských představitelů k řešení současných problémů eurozóny.

"Všechny problémy eurozóny se nás dotýkají, jak bychom v ní byli," uvedl analytik UniCredit Bank Pavel Sobíšek. Jak dodal, rating Česka ale nyní v ohrožení není. Snížení úvěrové spolehlivosti části zemí eurozóny ale může podle hlavního ekonoma Patria Finance Davida Marka dál ztížit řešení dluhové krize v Evropě. "Klíčové je, že došlo ke snížení ratingu zemí jako je Rakousko a Francie, protože jejich rating je důležitý pro záchranný fond EFSF a jeho celkovou efektivní kapacitu," poznamenal Marek. Nyní podle něj bude nutné do fondu dodat víc peněz, nebo se bude muset eurozóna smířit s tím, že se kapacita fondu zhruba o třetinu sníží. Pro ředitelku společnosti Next Finance Markétu Šichtařovou je aktuální dění jen potvrzení teze, že fond EFSF je fikce. "Trh se začíná připravovat na to, že euro může přestat fungovat," řekla ČTK šéfka Next Finance.

Vláda bude rozhodovat o vzniku Národního digitálního archivu

Sjednotit péči o dokumenty trvalé hodnoty v digitální podobě má od 1. července letošního roku novela zákona o archivnictví a spisové službě, kterou ve středu projedná vláda. Vznik Národního digitálního archivu, který zabezpečí jednotné nakládání a péči o digitální dokumenty, připravují české vlády už od roku 2004. Vybudování archivu má podle propočtů ministerstva vnitra přijít na 467 milionů korun, přičemž až 85 procent nákladu by bylo možné financovat z evropských fondů.

Zambijský ministr chce, aby se vrátila trojice Čechů kvůli soudu

Trojice Čechů, která je v Zambii podezřelá ze špionáže, by se do jihoafrické země měla vrátit a stanout před soudem. Prohlásil to podle agentury Reuters zambijský ministr vnitra Kennedy Sekeni s tím, že Češi uprchli z vazby a vrátili se do Česka. "Máme podezření, že trojice mohla ze země uniknout jinudy, nežli přes mezinárodní letiště," poznamenal Sekeni. Dodal, že tým policistů již prověřuje všechna hraniční stanoviště, aby zjistili, přes který Češi ze země odjeli. Zambijský deník Daily Mail napsal, že podle Sakeniho policie pátrá také po lidech, kteří se za Čechy zaručili a jsou na útěku. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Vít Kolář řekl ČTK, že ministerstvo se k tomuto případu vůbec nebude vyjadřovat. Jeden z trojice Čechů Jiří Cetl prohlásil, že se do Zambie vracet nehodlá.

Trojice Čechů byla zatčena loni v říjnu a obviněna ze špionáže, protože údajně fotografovali vjezdy do kasáren a základnu zambijského letectva. Za to jim podle agentury Reuters hrozilo až 30 let vězení. Z vazby byli po sedmi dnech propuštěni na kauci, zemi ale nesměli opustit a museli se hlásit policii. Trojice všechna obvinění odmítala. Začátkem ledna se všichni tři vrátili do republiky, bližší okolnosti jejich návratu ale nejsou známy. "Rozhodně se do Zambie nemíním vrátit k soudu a věřím, že mě tam české úřady nevydají," řekl ČTK Cetl. O tom je přesvědčen i ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, podle něhož by český "soud takovéto žádosti nemohl vyhovět, protože ústavní pořádek ČR neumožňuje, aby čeští občané byli proti své vůli vydáni do zahraničí". O vydání Čechů zpět do Zambie zatím prý stejně nikdo nepožádal. Zambijský právník zastupující trojici Kelvin Bwalya poznamenal, že by mohl soud vydat zatykač na Čechy prostřednictvím Interpolu. Cetl ale nevěří, že by se Interpol do pátrání zapojil. "Nevěřím tomu, že by Interpol jejich argumentaci uznal, protože celé obvinění je vykonstruované," prohlásil.

Nový sníh, vítr a náledí komplikovaly dopravu, problémy hrozí dál

Nově napadlý sníh, nárazový vítr a náledí komplikovaly a v příštích hodinách asi budou komplikovat dopravu na řadě míst republiky. V sobotu odpoledne začaly některé silnice namrzat, ledovka a náledí hrozí podle meteorologů až do neděle. Sněhové jazyky se tvoří hlavně ve vyšších polohách, silnice první třídy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Počasí dělalo řidičům problémy například na Chomutovsku, kde na hlavních tazích do Německa stály v kopcích kamiony, sněhové jazyky se tvořily i v horském úseku dálnice D8. V Krušných horách bylo kvůli sněhu neprůjezdných několik vedlejších silnic. Na Jablonecku se tvořily kolony kolem lyžařského střediska Severák v Hraběticích, na silnici překážela špatně zaparkovaná auta. Stalo se mnoho nehod, podle dostupných informací si ale zatím žádná nevyžádala oběti na životech. Například na dálnici D1 u Humpolce směrem na Brno čtyřiatřicetiletá žena nezvládla řízení terénního vozu a nabourala do čerpací stanice OMV. Auto se zastavilo až uvnitř stanice a lehce zranilo muže z personálu. Sjízdnost na všech komunikacích na Vysočině komplikují sněhové přeháňky a nárazový vítr, opatrní musí být řidiči i v dalších krajích.

Problémy ostravské dálnice budou zkoumat němečtí experti

Stavební a konstrukční problémy dálnice D1 na Ostravsku, kde jsou podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) necelé tři roky od úplného otevření ve špatném technickém stavu některé mosty i vozovka, budou zkoumat také zahraniční experti. Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) zvažuje například přizvání odborníků z Německa. ČTK to řekl po jednání v Ostravě, kde se setkal s představiteli města i společnosti Eurovia. Ta dálnici stavěla. Ministr chce zahraniční experty přizvat především kvůli možné podjatosti těch domácích. "Budeme sahat pravděpodobně do Německa. Tam si myslím opravdu vědí, jak se staví dálniční síť. Oslovovat budeme vždy certifikované odborníky," řekl. Situaci na Ostravsku bude řešit experní skupina složená ze zástupců stavební společnosti, ŘSD a ministerstva.

Spor o vady na dálnici vypukl koncem listopadu, kdy ŘSD na poškozených úsecích nechalo provést kontrolní vrty. Podle státní společnosti dokládají, že Eurovia nedodržela domluvený postup stavby. To Eurovia odmítá. ŘSD už dříve uvedlo, že dálnice se zvlnila kvůli použití nevhodné ocelárenské strusky namísto dohodnuté vysokopecní. Podle Eurovie ale bylo do dálnice navezeno přesně to, co si ŘSD objednalo.

U Itálie havarovala výletní loď, nejméně tři lidé zemřeli

Nejméně tři lidé zahynuli a asi 40 bylo zraněno při lodním neštěstí v noci na sobotu u pobřeží západní Itálie. Dva jsou podle italské agentury ANSA z Francie, třetí z Peru. Místní úřady ale ještě pátrají po zhruba 70 osobách, kteří luxusní lodí Costa Concordia cestovali, neboť nejsou mezi hlavní skupinou zachráněných. Na palubě lodi byl podle seznamu cestujících zveřejněného agenturou AFP jeden Čech. Podle mluvčího českého ministerstva zahraničí Víta Koláře ale na seznamu, které má ministerstvo k dispozici, Češi nejsou. "V seznamech, které máme od záchranářů, žádný Čech není," řekl ČTK Kolář. Nicméně připustil, že "není vyloučeno, že se to může změnit". Plavidlo s 4234 cestujícími bylo na cestě po Středomoří, když najelo na mělčinu u ostrova Giglio, který se nachází nedaleko pobřeží jižního Toskánska. Cestující se z lodi dostávali na záchranných člunech a evakuaci provázela panika. Kromě pobřežní stráže se na pomoc vydala také další plavidla pohybující se v oblasti.

Šlo nám o život, přiznal po vážné nehodě na Dakaru Loprais

Jednoznačně nejhorší okamžik závodní kariéry má za sebou český pilot kamionu Tatra Aleš Loprais, který v úterý vážně havaroval na Rallye Dakar. Poté, co mechanik Petr Almáši usnul za volantem při přejezdu mezi měřenými úseky a žlutý několikatunový speciál se několikrát otočil přes střechu, Loprais přiznal, že posádce šlo o život. Dvaatřicetiletý pilot už ve čtvrtek odletěl v doprovodu svého otce a manažera týmu Milana Lopraise zpět do Evropy a v sobotu dorazil do Česka. Jak přiznal v rozhovoru pro Právo a sport.cz, cesta při jeho zranění představovala muka. "Chvílemi jsem strašně trpěl. Prasklý obratel bolel a s ním celé tělo. Prášky proti bolesti příliš nepomáhaly," řekl. Doma jej čekají podrobná vyšetření. Zatímco Loprais má po nehodě poškozené obratle, Almáši leží s těžkým otřesem mozku v nemocnici v Chile. Třetí člen posádky Michal Ernst vyvázl z nehody relativně dobře, je jen potlučený a má zlomené žebro. V současnosti pokračuje v konvoji rallye do Limy, kde rallye v neděli skončí.

Při požáru domu ve Stříbře na Tachovsku zemřel jeden člověk

Ve Stříbře na Tachovsku hořel byt v panelovém domě. Na místě byl nalezen jeden mrtvý člověk, čtyři lidé museli být evakuováni, informovali ČTK hasiči. Policie se případem zabývá, bližší informace o události zatím mluvčí nesdělila. Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčková zemřel muž před příjezdem zdravotníků. Ti mu už nemohli pomoci.

Požár skladu sena na Trutnovsku způsobil škodu za 900.000 korun

Požár skladu sena v Jívce - Janovicích na Trutnovsku způsobil škodu za 900.000 korun. Při požáru, který byl s největší pravděpodobností založen úmyslně, nebyl nikdo zraněn. "Za poslední rok se jedná již o druhý požár v tomto skladu, první požár zde hasiči likvidovali v dubnu loňského roku," uvedla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková. Na místě požáru zasahovalo sedm jednotek hasičů. Požár zničil zhruba 200 tun píce a poškodil skladovací halu.

ČR může přijít o onkologický registr, když ÚS vyhoví stížnosti

Lékaři se obávají, že Česko přijde o desítky let budovaný onkologický registr, pokud Ústavní soud zamítne v zákoně o zdravotních službách paragrafy o registrech. Na tuto část zákona podala ústavní stížnost minulý týden skupina opozičních senátorů. Vadí jim sbírání osobních dat pacientů. Ti jsou v onkologickém registru vedeni pod rodným číslem, než jsou data pro analýzy anonymizována. Ministr Leoš Heger věří, že před soudem registry obhájí, řekl ČTK. "Onkologický registr se vede v podobě určené zákonem, jsou tam plná individuální data. Ne proto, aby se otevíral prostor na manipulace s nimi, ale protože pacient prochází různými zdravotnickými zařízeními," uvedl. Provázání dat je podle něj nutné pro hodnocení úspěšnosti léčby. Existující registry chce ministr v rámci reformního zákona rozšířit a nové vytvořit, protože tak se dá sledovat i kvalita péče. U drahé léčby se pak dá zjistit, zda peníze byly vydány účelně. Metodika je podle ministra taková, aby přístup k datům mělo minimum lidí, jsou přesně vyjmenováni.

Lidé si připomněli Palachovo sebeupálení, jímž odmítl normalizaci

Zhruba pět desítek lidí, od studentů po seniory, si na Olšanských hřbitovech v Praze připomnělo 43. výročí sebeupálení Jana Palacha v roce 1969. Palach svým tragickým činem protestoval proti nastupující normalizaci, v níž vyústila okupace země. Sovětská a další vojska zemí Varšavské smlouvy do země vpadla v srpnu 1968. Dvacetiletý student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy se zapálil 16. ledna 1969 na Václavském náměstí blízko sochy svatého Václava. O tři dny později kvůli rozsáhlým popáleninám zemřel. Pohřeb 25. ledna se stal celonárodní manifestací za svobodu a demokracii. Smutečního průvodu ulicemi Prahy a obřadu v Karolinu se zúčastnily desetitisíce lidí.

Pietní akt se konal také v Palachových rodných Všetatech na Mělnicku, kde ho pořádala Společnost Jana Palacha. Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš v proslovu uvedl, že Palachova sebevražda byla nepochybně činem politickým, který měl donutit ke změnám. Podotkl také, že se po Palachovi o protestní sebevraždu pokusilo dalších 26 lidí, sedm jich zemřelo. Lidé mezi sebou často hovořili o muzeu Jana Palacha, které by mohlo vzniknout v domě, kde ve Všetatech bydlel. Objekt v současnosti chátrá. Opravit jej a otevřít v něm muzeum plánuje občanské sdružení Národ pohasl. Na odkoupení Palachova rodného domu, jeho opravu a pořízení expozice potřebuje kolem pěti milionů korun. Shánění peněz je ale stále na začátku.

LN: Janu Palachovi bude věnován unikátní web, Hollandová natočí film

Památce Jana Palacha bude věnován unikátní multimediální projekt. Na webové adrese www.janpalach.cz nabídne desítky nepříliš známých Palachových fotografií z dětství, audiozáznamy reakcí na jeho hrdinský čin nebo příběhy Palachových následovníků, píšou Lidové noviny (LN). Uctít Palachovu památku se podle deníku chystá například i společnost HBO, pro kterou polská režisérka Agnieszka Hollandová natočí trojdílný hraný film.

LN uvádějí, že web začne fungovat v pondělí 16. ledna, tedy v den 43. výročí Palachova činu. "Představili jsme jeho příběh tak, že nekončí smrtí, ale že pokračuje v ohromném odkazu dál," řekl listu jeden z autorů projektu, historik Petr Blažek. S týmem členů studentské rady Filozofické fakulty Univerzity Karlovy shromáždil sbírku dokumentů a fotografií o Palachovi a jeho činu. Na internetových stránkách najdou zájemci třeba i záznam projevu Jaroslava Seiferta, který básník pronesl ke studentům čtyři dny po Palachově smrti.

Stovky škol dostanou knihu Nickyho rodina o Wintonovi

Na stovky škol v celé republice míří kniha o zachránci židovských dětí Nicholasi Wintonovi. Kniha Nickyho rodina - největší rodina na světě je součástí projektu, který by měl mladé lidi přivést k dobrovolnictví. V rámci něho vznikl také film a web, kde se žáci mohou vydat po stopách zachráněných dětí. ČTK o tom informovali organizátoři projektu. Kniha popisuje skutečný příběh, kdy těsně před druhou světovou válkou Winton zorganizoval odjezd stovek československých, převážně židovských dětí do Británie. Tam vyrostly u adoptivních rodičů, jinak by skončily v nacistických vyhlazovacích táborech.

Za celým programem stojí režisér snímku Matej Mináč. Kniha byla tento týden pokřtěna ve sněmovně za účasti studentů, kantorů i několika zachráněných "dětí". V rámci projektu mohou školáci zmapovat osud některého ze zachráněných dětí nebo pátrat po dalších dosud nenalezených. Informace najdou na webu www.wintonfilm.com. Akci podpořila předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová a ministr školství Josef Dobeš. Za svůj čin byl Winton ve vlasti povýšen do šlechtického stavu a Václav Havel mu v roce 1998 udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka.

Dle Evropanů končí mládí ve 42 letech a stáří začíná v 64 letech

Evropané si v průměru myslí, že člověk přestává být považován za mladého od 42 let a že starým se stává od 64 let. V Česku jsou tyto věkové hranice podobné, 40 a 60 let. Uvádí to zpráva, kterou zveřejnila Evropská unie. Vnímání věku se velmi liší podle pohlaví, věku a země, zdůraznil průzkum Eurobarometr k zahájení Evropského roku aktivního stárnutí a solidarity mezi generacemi. Například v Nizozemsku se hovoří o staré osobě, až když dosáhne 70 let, na Slovensku již když oslaví 58. narozeniny. V očích Portugalců a Švédů je člověk mladý do 37 let, zatímco Kypřané a Řekové odsouvají tuto hranici na 50 let. Evropanky označují v průměru za začátek stáří dosažení 65 let, evropští muži hovoří o věku 62,7 roku.

Průzkum, který se týkal 26.000 obyvatel evropských zemí, ukázal, že více než 60 procent Evropanů je pro povolení práce po odchodu do důchodu. Jen třetina z nich ale chce sama pracovat déle. I zde jsou velké výrazné rozdíly mezi státy. Zatímco jasný odpor vůči zvyšování věku pro odchod do důchodu po roce 2030 vyjádřilo podle zprávy Eurostat v průměru 36 procent Evropanů, v Česku to bylo 54 procent obyvatel.

V Jihočeském muzeu chystají výstavu o padělání peněz

Originály padělků mincí i bankovek od 15. století do současnosti si mohou prohlédnout návštěvníci výstavy Padělání peněz - druhé nejstarší řemeslo, která začne v úterý v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Padělatelské řemeslo je podle kurátorky výstavy a numismatička Evy Hyndrákové skoro tak staré jako peníze samy. "Už první státní mincovna na světě, založená ve 2. století před naším letopočtem v Číně, musela zavést i první opatření proti padělání," řekla ČTK. Na výstavě vedle padělků budou také ukázky technických postupů i legislativy. Návštěvníci se dozvědí, že tresty bývaly už od počátků ražby vládních mincí velmi tvrdé a mnohý zájemce si dobře rozmyslel, jestli má riskovat deportaci, useknutí rukou či hození za živa do vařící vody. Výstava potrvá v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích od 17. ledna do 30. března.

Pustevny ozdobily obří sněhové a ledové sochy

Radegast junior, Medúza, Tajemství, Tabula rasa či Don Quijote de la Mancha, pod těmito jmény vznikají na Pustevnách na Vsetínsku velké sochy ze sněhu a ledu. Vytvářejí je profesionální výtvarníci v rámci již 14. ročníku Sněhového sympozia. Akce tradičně láká tisíce návštěvníků, letos je neodradilo ani chladné počasí, sněžení a místy ostrý vítr. Pořadatelé a výtvarníci si podmínky chválí, pro tvorbu obřích soch jsou ideální, řekli ČTK. Příští víkend budou na Pustevnách tvořit sochy děti, pořadatelé pro ně nachystali menší sněhové válce než pro profesionální sochaře. Akci v jednom z nejznámějších lyžařských areálů na Moravě tradičně navštěvuje kolem 10.000 lidí.

Desítky ochránců přírody sčítají v Plzeňském kraji vodní ptáky

Pevné zimní boty, teplé oblečení, termoska s horkým čajem, zápisník a dalekohled patřily mezi základní výbavu desítek ornitologů a ochránců přírody. I v Plzeňském kraji se zapojili do tradičního mezinárodního sčítání vodních ptáků. Na rozdíl od jiných let, kdy počítali vodní ptáky hlavně na řekách, mají letos mnohem víc práce. Musejí totiž obejít i rybníky a nádrže, které díky mírnější zimě dosud nezamrzly a drží se na nich stovky ptáků. Například na Boleveckém rybníku v Plzni je asi sto labutí, které by jindy touto dobou byly na zimovišti na Berounce, řekl ČTK Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice živočichů.

Tanec u tyče je hitem tanečních center - věnují se mu i muži

Pole dance neboli tanec u tyče už dávno není výsadou jen erotických klubů. V posledních letech se naopak stává hitem sportovních a tanečních center nejen v zahraničí, ale i v Česku. Jen v Praze tuto netradiční kratochvíli vyučují desítky lektorů a lektorek, kterým prý tanec u chromované tyče přinesl pevné svalstvo, ale naučil je i svůdným pohybům a zvýšil jejich sebevědomí. Kurzy tance u tyče, který v sobě propojuje silové akrobatické a taneční prvky, se v Česku poprvé objevily před necelými čtyřmi lety. Od té doby zájem nebývale stoupl. Nejčastěji se do kurzů hlásí ženy od 20 do 40 let, výjimkou ale nejsou ani starší dámy, v několika kurzech lze u tyče potkat i muže, kteří se ale věnují sportovnější odnoži tance u tyče - Pole fitness.

Sport

Fotbalista Tomáš Řepka si odbyl premiéru v barvách Českých Budějovic. S kapitánskou páskou odehrál za Dynamo celý zápas zimní Tipsport ligy v Praze Satalicích proti Hradci Králové, výhry se na ale úvod nedočkal. Jihočeši s "votroky" remizovali 2:2. V hledišti se tísnila jedna z nejvyšších návštěv v historii turnaje - okolo šesti stovek diváků. O start osmatřicetiletého stopera, který na začátku týdne přestoupil na jih Čech po prosincovém odchodu ze Sparty, byl v Satalicích obrovský zájem. Již dlouho před zápasem se k útulnému stadionku s umělým trávníkem hrnuly davy fanoušků, přilehlé parkoviště nestačilo pobrat všechna auta.

Biatlonista Michal Šlesingr obsadil ve sprintu Světového poháru na 10 km v Novém Městě na Moravě sedmnácté místo. Z českých reprezentantů bodovali před více než 13 tisíci fanoušky ještě Ondřej Moravec na 23. a Jaroslav Soukup na 29. příčce. Pro druhé vítězství v sezoně si doběhl vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Nor Emil Hegle Svendsen. "Vítr se do mě na střelnici pořádně opíral, ale dokázal jsem to ustát. Navíc byl sníh pomalý a na ledu bylo těžké udržet rovnováhu. Nikdo to neměl jednoduché, přesto se do jedné minuty vešlo skoro patnáct biatlonistů," řekl Svendsen. Česká jednička Šlesingr musel na tři trestné okruhy a do cíle doběhl se ztrátou jedné minuty a 12 vteřin na Svendsena. Napravil tak zaváhání ze čtvrtečního vytrvalostního závodu, ve kterém sedmkrát chyboval a obsadil až 75. místo.

Počasí v Česku

Bude polojasno až oblačno, na severu četnější sněhové přeháňky. Teploty vystoupí na -3 až +1 °C a na horách bude kolem -6 °C. Foukat má jen mírný severozápadní vítr a opět se může vysktnout náledí.

14-01-2012