Denní souhrn zpráv Zprávy

23-03-2012

Merkelová s Nečasem by mohli vedle EU hovořit i o Temelínu

Zhruba pět hodin by měla 3. dubna v Praze strávit německá kancléřka Angela Merkelová. Podle dostupných informací zahájí návštěvu jednáním s premiérem Petrem Nečasem, na Pražském hradě ji pak přijme prezident Václav Klaus. Hovořit by mohli o EU či Temelínu. V závěru pobytu má Merkelová v plánu diskusi se studenty právnické fakulty, na níž by mohl být i Nečas. Merkelovou přijme ministerský předseda ve Strakově akademii, po jednání by oba šéfové vlád měli společně poobědvat. Merkelová, která by měla do české metropole dorazit asi kolem 11:00, pak zamíří na Hrad za prezidentem Václavem Klausem. Kancléřka do české metropole přijede v roce 20. výročí od podpisu smlouvy o spolupráci mezi oběma zeměmi. Letos se také připomíná 15. let od podpisu česko-německé deklarace o vzájemných vztazích, která napomohla Praze i Berlínu k vyrovnání se s palčivou historií a naopak je nasměrovala do budoucna.

Prezident Klaus podepsal novelu o slučování zdravotních ústavů

Prezident Václav Klaus podepsal novelu o slučování zdravotních ústavů a hygienických stanic. Transformaci ústavů navrhla vláda s cílem dosáhnout úspor. Podle novely o ochraně veřejného zdraví budou mít sloučené zdravotní ústavy po zásahu parlamentu svá sídla v Ostravě a v Ústí nad Labem, i když ministerstvo zdravotnictví chtělo jedno ze sídel nechat v Praze. Ministerstvo počítá se zachováním dosavadních regionálních pracovišť ústavů. Centralizací chce ale dosáhnout jejich ziskovosti, neboť stát je po první fázi reorganizace dotoval asi pěti miliony korun ročně. Dva ústavy prý mají větší šanci uspět ve výběrových řízeních na velké zakázky a vydělat si třeba na lepší laboratorní vybavení.

Odbory opustily jednání tripartity, premiér to označil za divadlo

Odbory opustily mimořádné zasedání tripartity, která jednala o vládních úsporných opatřeních. Odešly po dvou hodinách. Předáci to zdůvodnili nepřipraveností kabinetu na jednání. Premiér Petr Nečas (ODS) novinářům řekl, že odbory sehrály dvouhodinové divadlo. Podle předsedy vlády přišly se záměrem jednání zrušit. Ocenil konstruktivní přístup zaměstnavatelů. Ti označili postup odborářů za nemoudrý. Podle Nečase je postup odborářů součástí "širšího záměru", který má vyvrcholit dubnovou demonstrací. Tu odbory svolaly na 21. dubna na Václavské náměstí, chtějí se k ní spojit s dalšími nespokojenými iniciativami. Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil novinářům řekl, že odboráři odešli proto, že "se dvouhodinovou debatou nic neřešilo". "Jestli někdo hraje divadélko, tak je to vláda. Už rok a půl přicházíme s návrhy, žádný nebyl přijat," uvedl Zavadil. Podle něj tak odboráři na jednání "dělají jen křoví", a to odmítají. Stejně se vyjádřil i předseda druhé odborové centrály - Asociace samostatných odborů - Bohumír Dufek. Podle zástupců zaměstnavatelů byla debata na tripartitě naopak "poměrně konstruktivní". Vláda chce udržet plánované rozpočtové schodky i přes nepříznivý vývoj ekonomiky, a proto navrhuje škrty. Už ve středu schválila škrty pro letošní rok. Zmrazit chce výdaje ve výši 23,6 miliardy korun. Kabinet plánuje například zvýšení daně z přidané hodnoty či zpomalení růstu penzí. Podle zaměstnavatelů je nutné nejen škrtat, ale vláda by měla přijít i s návrhy na podporu ekonomického růstu. Nesouhlasí s kroky, které by zvyšovaly náklady práce a ceny energií. Odbory vládní záměry odmítají. Podle nich není nutné v nepříznivé ekonomické situaci tak výrazně škrtat a utahovat opasky, schodek by mohl být 120 miliard. Odboráři si už dřív stěžovali na to, že s nimi kabinet na tripartitě projednává věci, které předtím schválil. Poukazovali na to, že jako podklady nyní dostali materiály s původními návrhy ministerstva financí, které ale už neplatí. To vadí i zástupcům zaměstnavatelů. Jsou ale připraveni dál jednat, žádají o další mimořádné zasedání tripartity, kde by se jednalo o prorůstových krocích a čerpání evropských peněz.

Odbory a aktivisté mají kampaň proti vládě, chtějí její demisi

Odbory a zástupci dvou desítek iniciativ se v pátek odpoledne mimořádně sešli a dohodli se na společné kampani "Stop vládě". Jejím cílem je stopnutí vládních reforem, demise kabinetu a předčasné volby. Odboráři a aktivisté vyzvali k celonárodním protestům proti kabinetu premiéra Petra Nečase. Předák odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša řekl, že dopravní odbory jsou připraveny k uspořádání případné stávky. Chtějí, aby byl protest masivnější než loňská červnová stávka v dopravě. Pejša se zmínil o dvouhodinovém zastavení práce. Termín podle něj ale ještě nepadl. Podle Luboše Pomajbíka z Koalice dopravních odborových svazů (KDOS) za radikalizování a vyostřování situace odbory nemohou. Odboráři žádali po vládě třeba stopnutí důchodové reformy, která má umožnit lidem převést část odvodů ze státního penzijního systému do vlastního spoření u fondů. Podle předáků by tak na důchodovém účtu mohlo příští rok chybět 20 a více miliard. Zastavení reforem požadovala KDOS už loni a uspořádala červnovou stávku v dopravě. Neuspěla a kabinet tlaku odborů nepodlehl.

Ministr školství Josef Dobeš předal Petru Nečasovi svou demisi

Ministr školství Josef Dobeš (VV) předal premiéru Petru Nečasovi (ODS) svou demisi. Z funkce odejde na konci března, oficiálním důvodem je nesouhlas s dalšími škrty v rozpočtu ministerstva školství. Josef Dobeš svou rezignaci oznámil ve středu po jednání vlády. Věci veřejné nyní hledají jeho nástupce ve funkci. Josef Dobeš stál v čele ministerstva 21 měsíců, opustit se ho rozhodl, protože nesouhlasil s tím, aby v rozpočtu na vzdělání letos zmrazil dodatečné 2,5 miliardy korun. Tvrdí, že by musel snížit platy učitelům, pro tento rok jim přitom slíbil čtyři miliardy navíc. Po Dobešově demisi volala odborná veřejnost i politici už několikrát. Ministerskou agendu předá Josef Dobeš příští týden svému prvnímu náměstkovi Ladislavu Němcovi. Jméno nového ministra nebo ministryně zatím není známo, podle informací ČTK ale Věci veřejné vybírají z trojice svých členů Dagmar Navrátilové, Jany Drastichové a Milana Šťovíčka.

Historik je proti názoru, že církev majetek nikdy nevlastnila

Argument kritiků chystaných církevních restitucí o tom, že církev nemovitý majetek nikdy nevlastnila, je demagogický, uvedl historik a politolog Michal Pehr. Jeho názor zveřejnila katolická církev na svém webu. Chystaný záměr vlády vrátit církvím majetek kritizují například spisovatelka Lenka Procházková, historik Mojmír Grygar a režisér Václav Dvořák. Podali několik trestních oznámení na členy vlády a napsali též papeži Benediktu XVI. Míní, že podle jejich názoru nemá připravovaný zákon etické, historické ani právní podklady a je protiústavní. Církev získá majetek, který podle nich nikdy nevlastnila. Pehr oponuje, že historický vývoj potvrdil vlastnictví církve, která majetek získala v průběhu staletí různým způsobem. O tom, že církev je právoplatným vlastníkem svého majetku, nepochybovalo podle něj ani prvorepublikové Československo, které, ač někdy protikatolicky naladěno, uvádělo vždy příslušnou církevní instituci jako právoplatného vlastníka. Kritici nesouhlasí s argumenty vlády a církví, že vláda chce vrátit majetek ukradený v době komunistického režimu. Návrh zákona podle nich prolamuje rozhodné datum 25. února 1948 a zahrnuje do převodu i rozsáhlé nemovitosti, které prý římskokatolické církvi odňal už Josef II. a následně pozemkové reformy z let 1919 a 1947. Navržená norma je nyní v parlamentu. Podle návrhu s 17 církvemi má stát vyplatit od roku 2013 postupně 59 miliard korun navýšených o inflaci. Církve též mají dostat zpět 56 procent majetku. Návrh řeší podle vlády problém majetkové křivdy spáchané na církvích a náboženských společnostech komunistickým režimem po roce 1948. Cílem je též ukončit placení církví ze státního rozpočtu.

Lobbista Janoušek v Praze havaroval, srazil ženu a ujel

Lobbista a vlivný podnikatel Roman Janoušek podle médií v Praze 4 havaroval a poté ještě srazil řidičku nabouraného auta. Janoušek prý z místa ujel, policisté ho ale dostihli. Muž byl podle policie opilý a nadýchal přes 2,2 promile. Policisté již zahájili trestní řízení pro podezření z několika trestných činů. Jednapadesátiletou ženu záchranáři převezli do nemocnice. Žena má mnohočetná vážná zranění, je na jednotce intenzivní péče. Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová řekla, že se stala v Praze na Pankráci vážná dopravní nehoda. Kolize odehrála ve Vyskočilově ulici. Janoušek, který jel v porsche, prý narazil do jiného auta. Z místa této dopravní nehody ujel a zastavil až o několik desítek metrů dál na světelné křižovatce," uvedla Kropáčová. Řidička z nabouraného auta se ho podle mluvčí snažila zastavit, Janoušek ji ale srazil. Po vyšetření u lékaře policisté Janouška převezli na služebnu v pražské Kongresové ulici k podání vysvětlení, odkud po 15:00 odešel. Většině médií se vyhnul tím, že požádal policisty o odchod jedním ze zadních vchodů. Poté nasedl do černého audi, které pro něj přijelo, a odjel. Dopravní policisté se podle Kropáčové případem zabývají pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, neposkytnutí první pomoci a ublížení na zdraví. Za neposkytnutí pomoci mu hrozí až pětileté vězení.

Lidovky.cz: Obsahem telefonátů Béma s Janouškem se zabývá policie

Obsahem odposlechů telefonátů mezi bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem (ODS), lobbistou a vlivným podnikatelem Romanem Janouškem nebo magistrátním úředníkem Peterem Ďuricou se již začala zabývat policie. Serveru Lidovky.cz to řekl policejní prezident Petr Lessy. Přepisy odposlechů z roku 2007 již několik dnů zveřejňuje deník Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku z odposlechů vyplývá například Janouškův vliv na dění na magistrátu, uvnitř ODS nebo tehdejší vlády. Mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká řekla, že kvůli odposlechům byla v rámci Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování zřízena pracovní skupina, spolupracovat má s ÚOOZ a Útvarem odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK). Policisté podle Kopecké zatím analyzují otevřené zdroje a trestní řízení dosud zahájeno nebylo. Podle MfD odposlechy s povolením soudu pořídila Bezpečnostní informační služba (BIS), o dva roky později je údajně získala bezpečnostní agentura ABL. Sněmovní komise pro kontrolu činnosti BIS už dostala od tajné služby písemnou informaci k údajnému úniku odposlechů. Je v režimu "důvěrné", poslanci se budou zabývat záležitostí na úterním zasedání. Možným únikem odposlechů z BIS se již od středy zabývá inspekce tajné služby. Má podezření na trestný čin únik utajované informace.

Policie potřetí obvinila exstarostu Prahy 5 Jančíka

Protikorupční policie potřetí obvinila bývalého starostu Prahy 5 Milana Jančíka (ODS) kvůli údajně neoprávněnému postoupení pohledávek za nájemné Agentuře Praha 5. Žalobci v minulosti dvakrát stíhání Jančíka zrušili a věc vrátili policii k došetření. Detektivové jej viní z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Hrozí mu až desetileté vězení. Policie podezírá Jančíka z toho, že s Agenturou Praha 5, která pro radnici vymáhala dlužné nájemné, neoprávněně uzavřel smlouvu o postoupení pohledávek v hodnotě několika desítek milionů korun. Jednal prý bez předchozího schválení zastupitelstva, jeho souhlas však zákon v podobných případech vyžaduje. Někdejší místopředseda pražské ODS podle policie musel vědět, že jde o nezákonný postup. Způsobená škoda se pohybuje v řádech milionů korun.

Studenti práv dávají trestní oznámení na akreditační komisi

Deset studentů plzeňských práv podalo jednotlivě v Praze trestní oznámení na předsedkyni akreditační komise Vladimíru Dvořákovou nebo na komisi samotnou. Ke stejnému kroku se chystá nejméně 30 rodičů studentů, z nichž někteří už oznámení podali. Počet studentů i rodičů každý den přibývá, řekly ČTK zdroje z fakulty. Kopie oznámení má ČTK k dispozici. "Plzeňská právnická fakulta dlouho tvrdí, že je paní Dvořáková podjatá, předjímá rozhodnutí a dopředu říká, co bude dělat," tvrdí studenti. "Už od roku 2009 (kdy se na světlo dostaly aféry s rychlostudiem a opsanými pracemi) postupuje proti fakultě zaujatě, předem avizovala své negativní hodnocení, a to za situace, kdy počet profesorů a docentů na fakultě je vyšší než na právech v Olomouci. Navíc určitě není apolitická, jak o sobě tvrdí," řekli ČTK studenti. Podle nich jsou trestní oznámení jedinou možností, jak se proti předsedkyni i komisi mohou bránit.

STEM: Omezit peníze na prezidentskou kampaň chce 90 procent lidí

Zavedení limitu finančních nákladů na prezidentskou kampaň si podle průzkumu agentury STEM přeje devět lidí z deseti. Podle 62 procent dotázaných ale o výsledku volby hlavy státu rozhodnou spíše program a názory kandidátů, nežli peníze vložené do kampaně. V názoru na to, zda nebude přímá volba prezidenta jen příliš drahou show, se respondenti rozdělili do dvou vyrovnaných táborů. Devětačtyřicet procent dotázaných se domnívá, že přímá volba bude pro daňové poplatníky příliš nákladná a v této souvislosti zbytečná. Pětina lidí si je tím jista. Naopak 51 procent populace však s tímto názorem nesouhlasí. Přesvědčeno je o tom ale pouze 11 procent lidí. Na nutnosti stanovit finanční limit pro kampaň prezidentských kandidátů se shodovali sympatizanti všech hlavních politických stran. Nejvíce kategoričtí v tom byli zastánci KSČM, nejméně přívrženci ODS. Za nákladnou a zbytečnou pak považovali přímou volbu významně méně často příznivci TOP 09, kteří patřili mezi nejrozhodnější zastánce přímé volby. Nejméně ji podporovali naopak stoupenci občanských demokratů a komunistů, dodává STEM. Průzkumu, který se uskutečnil od 22. února do 3. března, se zúčastnilo 1096 lidí.

Jeyes končí s výrobou v Kadani, o práci přijde až 427 lidí

Britský výrobce čistících prostředků pro domácnost a osobní hygienu Jeyes Holdings končí s výrobou ve svém závodě v Kadani na Chomutovsku. Pokud se pro závod nenajde kupec, přijde do října o práci všech 427 zaměstnanců. Krajský úřad práce potvrdil, že firma už oznámila hromadné propouštění. Ústecký kraj má už od 90. let nejvyšší míru nezaměstnanosti v Česku. Bez práce je tam nyní přes 60.000 lidí.

Nejoblíbenějším učitelem ČR se stal Michal Mikláš ze Zlína

Nejoblíbenějším učitelem Česka se v Praze stal Michal Mikláš z Gymnázia ve Zlíně. Zvítězil v anketní soutěži Zlatý Ámos 2012. Učitel informatiky, kterého jeho žáci kvůli společným historkám označují za školního "Chucka Norrise", si získal i dětskou porotu a vysloužil si také titul Dětský Ámos 2012. "Baví mě to, snažím se do toho vkládat humor, takže myslím, že jeden z důvodů, proč mě studenti zvolili, je humor. U nás na gymnáziu jsem vytvořil dva nové semináře z informatiky a počítačové grafiky a snažím se studenty naučit věci, které mohou prakticky použít," řekl novinářům Mikláš.

Evropa zavádí letní čas, na hodinách se noc na neděli zkrátí

Evropa opět zavádí letní čas, tentokrát to bude v noci na neděli 25. března. Hodinky je třeba posunout o hodinu dopředu. Přesný okamžik přechodu ze středoevropského času nastane ve dvě hodiny po půlnoci. V následujících dnech se proto bude, pokud jde o čas na hodinkách, o hodinu později rozednívat, ale i stmívat. Praktické je posunout si hodinky už v sobotu večer. Letos letní čas skončí 28. října. Přechod ze středoevropského na středoevropský letní čas a naopak vyvolává spory o to, jak tyto změny prospívají či škodí lidskému organismu. Lékaři a psychologové se v zásadě shodují na tom, že na změnu času si lidé zvykají asi týden. Hůře si prý zvykají na letní čas, kdy musí fakticky vstávat o hodinu dřív, zatímco návrat k zimnímu času problémy nedělá. Někteří dokonce tvrdí, že návrat k zimnímu času naopak prospívá, protože člověka vrací do přirozených biologických rytmů. Traduje se, že prvním, kdo přišel s nápadem zavést letní čas, byl Američan Benjamin Franklin, který už v roce 1784 upozornil na možnost ušetřit na svíčkách lepším využitím denního světla. Dnešní odborníci tvrdí, že se střídání času v energetice projevuje jen zanedbatelně a úspory elektřiny to nepřináší.

Slovanskou epopej uvidí lidé v Praze zřejmě až v květnu

Expozici se Slovanskou epopejí zpřístupní Galerie hlavního města Prahy (GHMP) zřejmě až na začátku května. Řekla to kurátorka Petra Hoftichová. Dokončení brzdí úprava technického zázemí Velké dvorany ve Veletržním paláci, kde bude po následující dva roky epopej vystavena. Podle původních plánů měla být expozice otevřena na přelomu roku, od té doby se ale termín několikrát posunul. Kvůli dvacítce velkoplošných obrazů musí galerie vybavit dvoranu technickým zařízením, které bude udržovat stálou teplotu a proudění vzduchu. Stěhování Muchova díla z Moravského Krumlova i umístění obrazů ve dvoraně, o kterém rozhodla Praha, vyvolává už několik měsíců silné emoce. Proti se postavil jak Moravský Krumlov, kde bylo rozsáhlé dílo vystaveno od konce druhé světové války, tak potomci malíře. Jeho vnuk John Mucha usiluje o to, aby bylo dílo umístěno v secesní budově Hlavního nádraží v Praze. Slovanskou epopej tvoří obrazy inspirované slovanskou mytologií a dějinami Čechů a Moravanů. Alfons Mucha obrazy daroval Praze pod podmínkou, že pro ně vystaví pavilon. To se dosud nestalo.

Letošní Mahlerův festival v Jihlavě zahájí dělostřelecké salvy

Letošní 11. ročník festivalu Hudba tisíců - Mahler Jihlava 2012 zahájí 16. května dělostřelecké salvy. Na programu úvodního koncertu v kostele Povýšení svatého Kříže jsou Symfonie číslo 5 Gustava Mahlera a Předehra 1812 Petra Iljiče Čajkovského s předepsanými dělostřeleckými salvami. Pořadatelé tím připomínají fakt, že důležitým inspiračním okruhem Gustava Mahlera byly vojenské signální intonace. Program zahajovacího koncertu připomene jubileum Napoleonova tažení do Ruska v roce 1812. Festival má na programu také vystoupení Symfonického orchestru Roberta Bosche, s nímž bude spoluúčinkovat jihlavské pěvecké sdružení Campanula. Návštěvníci uslyší i symfonický orchestr Napa Valley Youth Symphony USA se sopranistkou Carrie Hennesseyovou a dirigentem Minge Lukem. Jedním z největších projektů uskutečněných ve spolupráci s festivalem Janáčkův Máj bude provedení monumentálního celovečerního oratoria na texty ze Starého zákona Sylvie Bodorové Mojžíš. Mimo jiné vystoupí Pražský filharmonický sbor a Moravská filharmonie Olomouc

Památky v hradeckém kraji nabídnou na Velikonoce speciální akce

Část památek v Královéhradeckém kraji nabídne návštěvníkům o Velikonocích speciální akce. Například na Hrádku u Nechanic na Hradecku bude možné se při prohlídce zámeckých komnat seznámit s historií Velikonoc a velikonočními zvyky, zjistila ČTK na webu jednotlivých památek. Hrádek u Nechanic bude velikonoční program nabízet od soboty 31. března do pondělí 9. dubna. Od pondělí 2. do středy 4. dubna však pouze pro předem ohlášené skupiny. Součástí prohlídek bude také návštěva zámecké kuchyně, kde bude možné objednat sváteční zámecký likér. Připraven bude také prodej perníčků a suvenýrů s velikonočními motivy. Velikonoční program připravili na 7. až 9. dubna také v Babiččině údolí v Ratibořicích na Náchodsku, v objektu mlýna představí velikonoční tradice dětský soubor Barunka. V barokním zámeckém sklepení ratibořického zámku bude na Velikonoce připravena výstava keramiky a hraček z dílen českých výrobců. Svátky jara si připomenou rovněž návštěvníci opočenského zámku, kde prohlídkové trasy oživí výzdoba s velikonoční tematikou.

Febiofest připravil retrospektivu filmů Jiřího Krejčíka

Celkem čtrnáct celovečerních filmů nabídne zájemcům v rámci Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest retrospektiva režiséra Jiřího Krejčíka. Jako jediná se koná mimo multikino Cinestar Anděl, projekce jsou v archivním kině Ponrepo. "Vybrali jsme kolekci zahrnující tvorbu tohoto filmaře od roku 1947, kdy natočil Týden v tichém domě, až po televizní snímek Slečna Julie, který v roce 2005 vznikl podle hry švédského dramatika Augusta Strindberga," řekl ČTK ředitel Národního filmového archivu Michal Bregant. Upozornil, že Jiří Krejčík je klasikem československé a české kinematografie, navíc čtvrtý nestarší žijící a hlavně točící režisér na zeměkouli. "Jsou ještě tři jeho kolegové, kteří jsou trochu starší. Ale třiadevadesátiletý Jiří Krejčík je i dnes autorem, jehož je nutno brát vážně," podotkl. Retrospektiva není kompletní, na výběru se Jiří Krejčík podílel. Jsou tam snímky, jimiž se chtěl prezentovat, ale i ty, které by prý on sám nepouštěl. Bonusem bude beseda s režisérem o natáčení dvojdílné historické komedie s Janem Werichem v hlavní dvojroli Císařův pekař a Pekařův císař, u jejíhož zrodu začátkem 50. let stál, než mu ji barrandovské vedení odebralo. Vystřídal ho Martin Frič, který většinu už natočených scén přetočil.

Ze sportu:

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na mistrovství světa v Heerenveenu 14. místo v závodu na 1500 metrů. Zvítězila Kanaďanka Christine Nesbittová, která porazila domácí naději Ireen Wüstovou o 33 setin sekundy, třetí skončila další Nizozemka Linda de Vriesová. Erbanová už má vrchol sezony za sebou. Tím bylo juniorské MS, na němž získala dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. V pátečním závodu za sebou nechala sedm soupeřek, v Heerenveenu by se měla ještě představit na kilometru a pětistovce. Původně měla patnáctistovku jet i Martina Sáblíková, ale po čtvrtečním triumfu na dvojnásobné trati se tuto disciplínu rozhodla vynechat a soustředit se na sobotní závod na 5000 metrů. V tom bude jednoznačnou favoritkou, bude útočit na páté zlato za sebou.

Čtyři nováčky pozval trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik na úvodní přípravný kemp před mistrovstvím světa. Premiérovou pozvánku do národního týmu dostali obránci Tomáš Kudělka, Petr Zámorský a útočníci Petr Holík s Petrem Strapáčem. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund. Reprezentace se k první přípravě sejde v pondělí v Kravařích.

A jaké bude v Česku počasí:

V sobotu bude skoro jasno až polojasno, na jihozápadě až oblačno a ojediněle přeháňky. Zpočátku ojediněle zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Nejvyšší teploty 15 až 19 stupňů, v 1000 m na horách kolem 10 stupňů C.

23-03-2012